Математика 3 клас
Автор: Кузьменко Наталія Олександрівна, вчитель початкових класів. Державне комунальний заклад «Середня школа № 11 відділу освіти акімату міста Тараз», місто Тараз, Жамбылская область, Республіка Казахстан.
Опис матеріалу: Пропоную Вам конспект уроку з математики у 3 класі за темою: «Множення суми на число». Даний матеріал буде корисним вчителям початкової школи, що працюють за підручником «Атамура».
Основна мета даного уроку: формування вміння використовувати розподільний властивість множення як зручний спосіб обчислення.
Тема уроку: «Множення суми на число»
( урок - подорож по місту Астані)
Мета уроку: формування вміння використовувати розподільний властивість множення як зручний спосіб обчислення
Завдання уроку:
1. Вчити застосовувати способи множення суми на число при вирішенні завдань і виразів, удосконалювати вивчені навички табличного і внетабличного множення і ділення;
2. Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, творчі здібності дітей;
3. Виховувати почуття товариства і взаємодопомоги.
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу з елементами інтерактивного навчання.
Вид уроку: урок - подорож.
Форми роботи: індивідуальна, колективна, самостійна.
Методи викладання: словесні, частково-пошуковий, ілюстративний
Обладнання: підручник з математики для 3 класу, необхідне апаратне та програмне забезпечення: мультимедійний проектор, електронний підручник, відеоролик «Астана з космосу», пісня «Мій Казахстан», різно рівневі завдання, маршрутні листи, серце і сердечка різного кольору, на голову автобуси вирізані з паперу.
Плановані результати: уміння використовувати розподільний властивість множення як зручний спосіб обчислення
План уроку:
1. Організаційний момент. 1 хвилина
2. Повідомлення теми і мети уроку. 2 хвилини
3. Каліграфічна хвилинка. 2 хвилини
4. Перевірка домашнього завдання. протягом всього уроку
5. Усний рахунок. 6 хвилини
6. Робота по темі уроку. 20 хвилин
7. Физминутка. 1 хвилина
8. Закріплення пройденого. 10 хвилин
9. Оцінка знань учнів 0,5 хвилини
10. Підсумок уроку. 2 хвилини
11. Домашнє завдання. 0,5 хвилини
Хід уроку.
1. Орг. момент. (Слайд)
1. Перевірити готовність до уроку.
2. Психологічний настрій.
Створити ситуацію успіху на уроці.
Діти:
«Привіт» - скажімо руками.
«Привіт»- скажімо очима.
«Здрастуйте» скажімо ротом.
«Здрастуйте!»
Стане радісніше колом.
Вчитель:
Хлопці сьогодні у нас гості. Поверніться до них обличчям. Подивіться, які вони доброзичливі. Давайте посміхнемося і подумки побажаємо всім відпочити на нашому уроці.
2. Повідомлення теми і цілей уроку
Нам сьогодні разом з вами
Колись стояти на місці.
З нашого автовокзалу ми вирушаємо в далеку дорогу на цьому автобусі.
(автобус)
Всіх прошу зайняти місця в нашому туристичному автобусі,
Чим займемося - повідомляю:
Новий спосіб умноженья на уроці закріпимо,
І задачки з вирішуємо і периметр знайдемо,
Багато дізнаємося!
- У нас сьогодні не просто урок математики, а урок-подорож
- Наш девіз: «Хочу багато знати!»
Наші правила:
1. Не вигукуємо.
2. Не перебиваємо один одного.
3. Ми чуємо один одного.
4. Вчимося працювати спільно.
- Сьогодні ми з вами вирушаємо на екскурсію.
- Ми прибуваємо на вокзал міста Астани, давайте подивимося про неї відео ролик.
(відеоролик «Астана з космосу» 1 хв.)
3. Каліграфічна хвилинка.
Робота в зошитах:
- Запишіть в зошитах число. Класна робота.
- Пригадайте, який державний свято Республіки Казахстану відзначається 6-го числа.
День столиці - Астани святкують 6 липня. Астана столиця нашої Незалежної Республіки Казахстан.
- З якого року місто Астана є столицею Республіки Казахстан? З 1998 року.
- Запишіть це число.
- Назвіть сусідів числа 1998. (1997-1999)
- Дайте характеристику числа 1998.
4. Перевірка домашнього завдання.
- Вдома ви повинні були підготувати повідомлення про місті Астана, протягом уроку ви будете про нього розповідати.
5. Усний рахунок.
- Виконавши завдання з електронного підручника, ми дізнаємося, хто із звірів є символом республіки Казахстан?
1. «Числовий ряд»
Встав пропущене число: 4, 5, 7, 11, 19, ...?
- Яке число буде останнім?
Відповідь: 35, числа зростають на 1, 2, 4, 8, 16.
2. «Продовж ряд»
18, 20, 24,32...?
- Яке число буде останнім?
Відповідь: 48, числа зростають на 2, 4, 8, 16.
3. Яке число пропущено?
Знайди принцип, по якому проставлені числа і встав пропущене число.
Відповідь: 34.
- Хто ж із звірів є символом нашої республіки? (Слайд )
(сніговий барс)
- Сніжного барса ще називають ірбіс або сніговий леопард. (Слайд)
(повідомлення про сніжному барсі)
Сніговий барс по ряду ознак займає проміжне положення між великими і малими кішками. З великими кішками барса ріднить візерунок на голові, манера тримати хвіст, коли тварина спокійно, і ще ряд анатомічних особливостей.
Сніговий барс мешкає в горах Центральної Азії. Це хижак з родини котячих. Зустрічається рідко. Завдовжки він до 130 см, а дуже товстий хвіст трохи коротше. Полює на копитних, ловить зайців, байбаків. Лігво влаштовує в печерах або важкодоступних ущелинах. За видобутком виходить в сутінки і вночі.
6. Робота по темі уроку.
1 пам'ятка - Байтерек.
Розповідь екскурсовода:
- Щоб дізнатися, що вважається символом і головною визначною пам'яткою Астани треба вирішити вираження. (учні вибирають зручний для себе спосіб)
(Слайд приклади)
- Як зручно вирішити ці вирази? (Застосовуючи розподільчий властивість множення).
(9 + 4) х 7 = 9 х 7 + 4 х 7 =
(5 + 8) х 2 = 13 х 2 =
(7 + 2) х 4 = 7 х 4 + 2 х 4 =
- Яку властивість множення називається розподільним?
Висновок: щоб помножити суму на число, можна кожний доданок помножити на це число і отримані добутки скласти таку властивість множення називається розподільним.
- Молодці, добре впоралися з цим завданням.
(повідомлення учнів про Байтереке )
(Слайд Байтерек)
Монумент «Астана-Байтерек» вважається символом і головною визначною пам'яткою Астани.
Ідея побудови належить Президенту Республіки Казахстан Нурсултану Абішевичу Назарбаєву. У 2002 році на відкритті монумента Президент Казахстану сказав: «кожен, хто сюди підніметься, вбере в себе степову широчінь Казахстану і величезність нашої держави». У центрі панорамного залу знаходиться дерев'яний глобус c 17 пелюстками, підписаними 17 представниками різних світових релігій. Поряд з глобусом, на столику, усередині мідного півкулі знаходиться зліпок долоні Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.
Вважається, що якщо вкласти в долоню відбиток, то починає грати «музика небесних сфер». У цей момент треба встигнути загадати бажання.
Вчитель: -
А щоб піднятися на оглядовий майданчик Байтерека і загадати найпотаємніше бажання нам треба виконати множення зручним способом. Робота по рядах. Гра «Хто швидше?» (Слайд приклади)
Інтерактивна дошка
27 х 4 = 58 х 6 = 74 х 5 =
(20+7)х4= (50+8)х6= (70+4)х5=
20х4+7х4= 50х6+8х6= 70х5+4х5=
80+28=108 300+48=348 350+20=370
- Тепер потягніть руки до слайда і кожен з нас загадайте своє бажання, і воно обов'язково збудеться. Загадали, молодці, а ми вирушаємо до другої пам'ятки.
Пам'ятка.- Хан Шатир ( слайд)
(Слайд Норман Фостер) Перед нами архітектор Хан Шатир - Норман Фостер. Він відкриє нам таємницю свого творіння. Але для цього треба розв'язати завдання різними способами.
Робота за підручником (с. 171 № 7)
(Слайд завдання)
Розв'яжіть задачу різними способами. (Колективна робота, 1 учень працює біля дошки.)
Маша і Коля під час сніданку з'їдають 8 скибочок хліба, а під час обіду і вечері 12 скибочок хліба. Скільки скибочок хліба з'їдають діти за 2 дні?
- Про що це завдання?
- Що відомо в задачі?
- Що невідоме в задачі?
- Якого виду завдання? (Це завдання на знаходження загальної кількості.)
- Що знаєте про Хан Шатыре.
(Повідомлення учнів)
«Хан-Шатир» (Хан-намет) - великий торгово-розважальний центр в столиці Казахстану Астані. Відкритий у 2010 році.
- Секрет цієї будови полягає в тому, що оригінальна архітектура центру - будівля, являє собою гігантський прозорий намет. Загальна площа Хан Шатир - 127 тисяч квадратних метрів, а висота Хан Шатир становить 150 метрів. По всьому «Хан-Шатыру» вишикувалися екзотичні тропічні рослини, які обіцяють цвісти цілий рік: температура всередині будівлі не буде змінюватися ні взимку, ні влітку завдяки щільному покриттю і проникаючому сонячного світла.
7. Физминутка. (Мій Казахстан - з елементами рухів)
8. Закріплення пройденого матеріалу.
3. Пам'ятка - Розважальний центр « Думан»
Робота в парах.
- Щоб туди потрапити нам треба вирішити рівняння.
( Слайд) найвідоміший центр розваг - розважальний комплекс " Думан". Це місце для відпочинку всією сім'єю. На території " Думан" розташований океанаріум, театр, ігрові автомати, атракціон "Джунглі", боулінг, готелі, кафе, ресторани і закритий аквапарк. Об'єм води в казахському океанаріумі - 3 мільйони літрів. Для його створення спеціально були завезені 120 тонн морської солі. В океанаріумі живе понад 2 000 різновидів морських мешканців, представників морської фауни різних частин світу.
- Працівники океанаріуму приготували завдання, яке ми повинні виконати самостійно. (Зображення касатки )
Завдання: (текст задачі на парті)
- Хто такі касатки?
(Повідомлення учнів)
Касатки - красиві, дуже великі і моторні м'ясоїдні дельфіни. Касатки легко піддаються дресируванню.
В океанаріум привезли сім'ю косаток. Прямокутний ділянку для проживання косаток треба обгородити. Знайдіть площу ділянки і довжину огорожі (самостійно).
- Як знайти площу?
- Що значить знайти довжину огорожі? (Самостійна робота).
Площа ділянки дорівнює:
20 м х 30 м = 600 квадратних метрів
Довжина изгородих:
(20 м + 30 м) х 2 = 100 м
20 м х 2 + 30 м х 2 = 100 м
Відповідь: площа ділянки становить 600 квадратних метрів довжина огорожі становить 100 м.
- Молодці, ви добре впоралися з усіма завданнями.
- Ми сьогодні здійснили захоплюючу подорож по нашій столиці. Попереду у нас ще багато цікавих екскурсій по нашій чудовій
країні. А зараз нам пора повертатися додому, займаємо місця в нашому туристичному автобусі. Поки ми їдемо в автобусі, треба зробити роботу з картками, щоб не нудьгувати.
Різнорівневі завдання. (Червоні, жовті, зелені)
- Картки лежать у вас на парті, посуньте їх собі і почніть їх вирішувати.
Картка № 1 (Червона - слабкий учень)
Запиши число, яке:
1) менше 12 3 раза________
2) більше 20 на 5___________
Картка № 2 (Жовта - середній учень)
1) Уменьшаемое дорівнює 150, а різниця дорівнює 50. Знайдіть вычитаемое_________
2) Один множник дорівнює 70, а твір одно 490. Знайдіть другий множитель__________
Картка № 3 (Зелена - сильний учень )
1) Число 24 розділити на добуток чисел 4 і 2._________
2) Приватне чисел 81 і 9 помножити на 5.____________
Здача карток.
- Ми прибули на наш автовокзал.
9. Оцінка знань учнів
10. Підсумок уроку.
- Ось і закінчилась наша подорож. Сподіваюся, всім було весело і цікаво.
- Ми з вами громадяни Республіки Казахстан і ми дуже сильно любимо свою Батьківщину От і давайте подаруємо велике серце, показуючи свою любов до Батьківщини, і прикрасимо його своїми сердечками. Але колір буде відповідати тому, як ви себе почували на уроці:
• Хто відчував себе на уроці впевнено, комфортно у нього все виходило. (бере червоне сердечко)
• Хто відчував себе трішки невпевнено, була проблема на уроці, помилявся, але помилки свої зрозумів і виправив. (бере помаранчеве сердечко)
Тепер я пройду, а ви прикріпіть свої сердечка. Ось який гарний ми приготували подарунок своїй країні.
11. Домашнє завдання: сторінка 171 № 3, 6.
Урок закінчено.