Реклама












Конспект уроку математики для 2 класу. Закріплення додавання і віднімання в межах 100


Конспект уроку математики у 2 класі

Конспект уроку по темі: «Закріплення додавання і віднімання в межах 100»

Автор: Кузьменко Наталія Олександрівна, вчитель початкових класів. Державне комунальний заклад «Середня школа № 11 відділу освіти акімату міста Тараз» місто Тараз, Жамбылская область, Республіка Казахстан
Опис матеріалу: Пропоную Вам конспект уроку з математики у 2 класі по темі
Закріплення додавання і віднімання в межах 100». Даний матеріал буде корисним вчителям початкової школи, що працюють за підручником «Атамура». Основна мета даного уроку: закріпити вміння виконувати дії додавання і віднімання в межах 100, рішення задачі в дві дії, знаходження периметра фігури, рішення рівнянь.
Мета:
закріплення вміння виконувати дії додавання і віднімання в межах 100, рішення задачі в дві дії, знаходження периметра фігури, рішення рівнянь;
розвиток обчислювальних навичок, логічного мислення, уваги, уміння доводити, аналізувати, працювати в парі;
ознайомлення з традиціями казахського народу, виховання інтернаціоналізму, дружби, працьовитості, творчих здібностей, інтересу до предмету.
Форми уроку: індивідуальні, групові, фронтальні.
Хід уроку
Організаційний момент. (1 хвилина.)
Перевірити готовність до уроку.
Психологічний настрій.
Створити ситуацію успіху на уроці.
-Здрастуйте, скажімо, руками.
-Здрастуйте, скажімо, очима.
-Здрастуйте, скажімо, ротом:
-«Привіт!»
-Стане радісніше колом.

-Хлопці, сьогодні у нас гості. Поверніться до них обличчям. Подивіться, які вони доброзичливі. Давайте посміхнемося і подумки побажаємо всім відпочити на нашому уроці.
Повідомлення теми і цілей уроку. (2 хв.)
   Звучить музика домбри.
- Хлопці, сьогодні у нас незвичайний урок, на якому ми будемо говорити про традиції, звичаї казахського народу, будемо закріплювати вміння виконувати дії додавання і віднімання в межах 100, розв'язувати задачі, знаходити периметр фігури, розв'язувати рівняння,
розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу, працювати в парі,
познайомимося з традиціями казахського народу.
-А ви знаєте, що таке тієї?
- На тій завжди запрошують гостей - це діти, друзі, близькі люди, старійшини, яких хочуть бачити на цьому святі
III. Перевірка домашнього завдання.
- Домашнє завдання у вас було підготувати реферати про звичаї і традиції казахського народу, реферати заздалегідь ми повісили на дошку, а протягом уроку ви будите про них розповідати.
IV. Математична розминка. (2 хв.)
- Ми відкриємо тієї звичаєм «Шашу».
- Що це за звичай?
Шашу - осипання.
Під час радісної події на винуватців торжества кидають цукерки або гроші. Діти з радістю збирають розкидані цукерки. Казахи вірять, що солодощі, підібрані під час «Шашу» приносять удачу
- Правильно, бабусі розкидають солодощі, а діти ловлять, той, хто більше зловив, той самий спритний.
-Зараз ми з вами вирішимо логічну задачу про цукерки.
Логічна задача.
У Віри 9 цукерок, а у Тані на 4 цукерки менше. Скільки цукерок повинна Віра дати Тані, щоб у обох дівчаток цукерок стало порівну?
Відповідь:2
- Молодці, правильно!
V. Робота в зошиті. (4 хв.)
- Отже, тієї відкритий. Давайте і ми відкриємо зошити, запишемо число.
- Дайте характеристику числа 22.
- Назвіть сусідів числа 22.
- Пригадайте, який свято Казахстан відзначає 22 числом?
(22 березня. Свято весни - Науриз)
-Що таке Науриз?
Учень розповідає вірш про Наурызе.
Коли приходить Науриз
Цвітуть сади, цвітуть поля.
Коли приходить Науриз
Весною дихає вся земля.
Коли приходить Науриз
Звучить і музика, і сміх.
І приймаючи привітання
Ми самі вітаємо всіх.
Науриз мейрами - це свято весняного оновлення в Казахстані. За східним календарем Науриз - початок нового року, що збігається з днем весняного рівнодення. Для казахів це свято є символом весняного оновлення, торжества любові, родючості і дружби.
- А тепер давайте вирішимо вираження складається з числа 2...
Чому дорівнює значення виразу:
2+2-2+2-2+2-2+2-2+2=
Відповідь: 4
VI. «Байга» Змагання по рядах. (5 хвилин.)
- Наступний етап уроку - байга.
- Що таке байга?
Байга - один із найдавніших і найпопулярніших видів кінних перегонів у казахів. Це перегони по пересіченій місцевості на довгу дистанцію. У Казахстані зазвичай використовується дистанція в 21 і 31 кілометр.
- Правильно - це перегони на конях. А ми з вами будемо змагатися по рядах. Чия кінь прискаче швидше до фінішу, той ряд переможе.
I - ряд
43 + 14=57
10 + 15=25
41 - 20=21
35 + 28=63
49 - 40=9
II - ряд
80 - 15=65
38 + 20=58
69 - 14=55
84 - 34=50
78 + 22=100
III - ряд
66 - 60=6
89 + 10=99
15 + 20=35
70 - 1=69
55 + 33=88
VII. Фіз. хвилинка для очей. (Музична «Поглянь навколо») (1 хвилина.)
- Діти бережіть зір.
VIII. «Айтыс» Рішення задачі. (Слайд) (7 хв.)
- Що таке айтыс?
Айтыс - пісенне змагання казахських акинів, імпровізований поетичний спір - одна з традиційних форм усної народної поезії. Його часто проводять у місцевих філармоніях, палацах культури....
- Правильно - це пісенне змагання між народними співаками й композиторами - акынами. Ми вирішимо задачу про акынах. Слухайте уважно.
Завдання.
«На айтыс акинів в театр прийшли 13 дітей і на 69 більше дорослих, ніж дітей. Скільки всього дорослих прийшов в театр?»
- Про що завдання?
- Що нам відомо?
- Що потрібно дізнатися?
- Як ви думаєте, скількома діями розв'язується ця задача? Чому?
- Перетворіть задачу так, щоб вона вирішувалась на дві дії. Що варто змінити? (питання)
IX. «Киз куу» (Наздожени дівчину) (5 хвилин.)
- Звичай, що «Киз куу».
Що це за звичай?
- Під час народних зборів або свята юнаки та дівчата верхи на конях виходять в поле. Це змагання під час тоя, в якому юнак наздоганяє скачущую на коні дівчину.
- Правильно, це змагання під час тоя, в якому юнак наздоганяє скачущую на коні дівчину.
1.) - Ми з вами вирішимо лабіринт по інтерактивній дошці швидко і правильно - то отримаємо звання спритних, швидких, розумних.
(Малюнок 1.)
Перевірка. (Колективна)
X. Физминутка. (На казахською мовою.) (1 хвилина.)
Кані, канат жазайык
Карлыхаш боз ушайык.
Ушып, ушып алайык,
Орнымызха конайык.
XI. «Кілем» (килим). Робота в парах. (4 хв.)
- Коли влаштовують тій, то зазвичай ставлять юрту.
- Хто з вас був у юрті? А чим прикрашають юрту всередині?
- Найголовнішим прикрасою юрти є - килим.
- Як перекладається це слово на казахську мову? « Кілем»
- Казахські народні умільці славляться виготовленням килимів, які роблять своїми руками.
-Ви зараз теж будете виготовляти килим ручної роботи з геометричних фігур.
(Малюнок 2.)
1). - У вас у кожного на парті геометричні фігури.
- Назвіть їх. (трикутники) -
- Порахуйте скільки трикутників?
- Чому вони так називаються? (тому що у них три кути)
- З трикутників складіть килим. (робота в парах)
- Яка вийшла фігура? (Прямокутник)
- Знайдіть периметр прямокутника.
- Як знайти периметр?
Перевірка. Периметр - це сума довжин сторін.
2). Робота за підручником (стор 177 № 5) (2 хвилини.)
Рівняння (біля дошки з поясненням)
Х+32=85 74-Х=33
XII . «Кокпар» (5 хвилин.)
- Що це за змагання під час простою?
- Кокпар - національна спортивна гра, де випробовуються спритність, сила, сміливість, завзятість учасників кокпара. У кокпаре беруть участь 10-15 джигітів. Учасники на конях виривають один в одного тушу барана. Переможе той, хто доскачет до фінішу з тушею барана.
- Правильно, учасники на конях виривають один в одного тушу барана. Переможе той, хто доскачет до фінішу з тушею барана.
- У вас на партах лежить тест, самостійно дайте відповідь на питання.
Тест.
Варіант № 1
1. Знайди уменьшаемое, якщо від'ємник дорівнює 7, а різниця дорівнює 9:
а) 2
б) 15
в) 16
2. Знайди другий доданок, якщо перше дорівнює 4, а сума дорівнює 13:
а) 9
б) 17
в) 8
3. На скільки 30 більше, ніж 29:
а) на 10
б) на 1
в) інша відповідь
4. Зменш 27 на 20:
а) 7
б) 47
в) інша відповідь
5. Знайди правильну запис виразу:
суму чисел 70 і 9 збільш на 1.
а) (70 - 9) + 1
б) (70 + 9) - 1
в) (70 + 9) + 1
Варіант № 2
1. Від якого числа треба відняти 5, щоб отримати 10:
а) 15
б) 5
в) 10
2. Знайди серед даних чисел найменше однозначне: 20, 9,10,1,19:
а) 20
б) 9
в) 10
3. Порівняй: 4 + 10 * 15-1:
а) >
б) <
в) =
4. Уяви число 84 у вигляді суми розрядних доданків:
а) 10 + 4
б) 13 + 1
в) 80 + 4
5. З'ясуй:
Різниця 12 і 2 збільш на 10.
а) 0
б) 20
в) 4
XIII. Подарунок гостей.(3 хв.)
- Вчитель нашої школи вам виконає куй на домбрі.
XIV. Підсумок уроку. (1 хвилина.)
- Отже, наш тієї закінчений.
- З якими новими словами ми познайомилися на уроці?
- Що вам запам'ятався і сподобався урок?
- У вас у кожного є смайлик обведіть, той який більше відповідає вашому настрою за урок і покажіть його гостям .
(Частування гостей і дітей солодощами)
ХІ. Коментування оцінок. (0,5 хвилини.)
ХІ. Домашнє завдання: стор 179 № 6 (з поясненням) (0,5 хвилини.)
Вчитель:
Дякую за увагу,
Адже головне - старання,
А навик і вміння з роками до вас прийдуть!