Реклама












Конспект уроку-дослідження з біології для 9 класу


Біологія - 9 клас
Урок - дослідження «Розвиток життя на Землі» 9 клас
Мета: розвиток інтелектуальної, пізнавальної і духовної сфер учнів, їх творчих здібностей, через різні типи і форми уроків по темі "Розвиток уявлень про виникнення життя".
Завдання:- створити умови для ознайомлення еволюції рослинного й тваринного світу нашої планети;
- удосконалювати вміння роботи з текстом, складати схеми, розвивати логічне мислення, уміння аналізувати;
- розширити біологічний кругозір, розвинути інтерес до предмету біологія;
- виховання відповідального ставлення до життя в цілому і своєї власної.
Тип уроку: вивчення нової теми
Форма уроку: індивідуальні, групові
Методи: словесні, частково - пошукові, репродуктивні
Хід уроку:
1. Організаційний момент (привітання, постановка мети і завдань на урок, створення позитивного настрою на урок).
2. Введення в тему:
Завжди життя була,
Іль створена могучею рукою?
З космосу вона прийшла,
Іль зароджуватися може заново, у спокої?
Ми будемо сперечатися, це обговорювати,
Доводити, спростовувати.
Нам чашу знань потрібно до кінця випити...
Загадку життя ми зуміємо вирішити!
Смирнова Л.В.
Протягом уроку нам необхідно відповісти на одне головне питання: Як відбувалася розвитку життя на Землі? Ось цим дослідження ми і займемося.
(клас зазделегідь поділений на групи, кожна група отримує завдання, яке виконує 8 хвилин. Наступний етап уроку - захист своєї виконаної роботи. Переходячи від ери до ери дослідження завершується. Всі результати хлопці оформляють на ватмані у вигляді міні - проекту. Хлопці отримує все необхідне для уроку: ватман, фломастери, кольорові олівці і ручки, кольорові самоклеющиесяспикеры)
3.Основная частина уроку:
Картка завдання: отримує кожна група.
1. Назва ери.
2. Назви періодів.
3. Умови неживої природи.
4. Розвиток рослинного світу.
5. Розвиток тваринного світу.
(оформлення завдання на ватмані довільно, барвисто. Всю інформацію учні отримують з додаткової літератури, яку знайшли заздалегідь і пропрацювали будинку, учитель тільки обов'язково повинен проконтролювати потрібну добірку матеріалу по всій темі. Кому яка ера дістається хлопці дізнаються на уроці).
4.Последовательный розбір теми, захист міні-проектів по темі дослідження.
(групи усно виступають, показують свій міні - проект.Остальные хлопці, слухаючи повинні оцінити роботу групи і простежити правильність з точки зору біології його виконання).
5.Рефлексия: вчитель під музику читає уривок Жозеф Анрі Роні-старший "Боротьба за вогонь".
“Цілий день йшли Нао, Гав і Нам по савані. Вона була в розквіті своїх сил; трави гойдалися, наскакували один на одного, як морські хвилі, саванна колыхалась під легким вітерцем, тріскалася на сонце, що випромінювала в повітря незліченні аромати. Вона була грізна і щедра, монотонна у своїй неосяжності і разом з тим різноманітна. Серед моря злаків, островів дроку, півостровів вересу цвіли звіробій, шавлія, жовтці, сердечники.
Подекуди гола земля жила повільною життям каменів, встояли проти натиску рослинності. Далі знову тяглися поля, усіяні квітучими мальвами, шипшиною, волошками, червоним конюшиною і чагарниками.
Невисокі пагорби перемежовувалися з улоговинками і болотами, де кишіли комахи, плазуни... В повітрі ковзали дрохви, куріпки, літали журавлі й ворони. Табуни коней і стада лосів перетинали зелену рівнину... Ліс то опускався в улоговини, то знову піднімався на пагорби, породжуючи всі види рослин, всі різновиди тварин. В лісі водились гієни, вовки, кабани, лані, кози, муфлони, носороги у важкому панцирі і навіть леви-велетні, зустрічаються все рідше і рідше; вимирання цієї породи почалося вже сотні століть тому. Зустрічався там і мамонт, губитель дерев; перебування його у лісі було більш спустошливим, ніж циклони та повені".
Питання учням: Що ви сьогодні дізналися на уроці?
(хлопці відповідають)
6.Итоги уроку:
...В природі світової,
У боротьбі стихій,
В поступовому розвитку
Всі істоти,
Всі форми створилися,
І Жизнею
Могучею засвітили!
Е. Дарвін
Вчитель оцінює роботу кожного учня. Домашнє завдання.
Список використаної літератури:1.Биология. Введення в загальну біологію та екологію: А. А. Каменський, Е. А. Криксунов, В. о. Пасічник. М: Дрофа, 2006.
2.Детская енциклопедія те 1,2 М, «ТЕРРА»-«TERRA», 1995р.
3.розвиток життя на Землі. Гремяцкий М.А, Гремяцкая М.Є. Ленінград,1936р.
4.дивительная планета Земля - атлас еволюції. «Видавничий Будинок Рідерз Дайджест», 2003 р.