Реклама












Конспект заняття з розвитку елементарних математичних уявлень у дітей середньої групи


Конспект НСД в середній групі
Освітня область "Пізнання"
Конспект призначений для вихователів дитячих садків середня група.
Автор: Ларіонова Наталія Владимировна.Воспитатель МДОУ "Сонечко".Бурятия,п.Усть-Баргузин.
  
Конспект заняття з розвитку елементарних математичних уявлень у дітей середньої групи
МЕТА:
- закріпити рахунок до 5, вміння порівнювати предмети;
- формувати поняття «більше», «менше»; логічне мислення, пам'ять, уяву; вміння знаходити ознаки подібності та відмінності предметів, виявляти закономірність у розташуванні фігур, вміння порівнювати предмети за величиною;
- закріпити уявлення про геометричні фігури, вміння групувати їх за ознакою кольору, форми;
- Сприяти розвитку у дітей розумових процесів: пам'яті, мислення, уяви.
- Виховувати інтерес до математики, і бажання працювати в колективі.
МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ: запитання, пояснення, наочний показ, узагальнення, оцінка, фізкультхвилинки, сюрпризный момент, схеми.
Демонстраційний матеріал: кольорові картинки з зображенням Незнайки (все знає, не знає, веселиться); геометричні фігури,схеми Дьєнеша
Роздатковий матеріал: геометричні фігури (коло) різні за розміром і кольором, паперові подарункові мішечки двох кольорів (білий і блакитний)

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА: Більше активізувати: Діану, Діму, Степу, Дашу, Продовжувати закріплювати знання про колір і про геометричні фігури з Макаром і Толею
Гра перед заняттям.
Уявімо, що всі діти перетворилися в пухнасті, легкі сніжинки. Я буду читати вірш. По закінченню вірша ви повинні завмерти і показати ,яка ви гарна сніжинка.
Білий сніг пухнастий.
По небу паморочиться
І на землю тихо
Падає, лягає.
Діти потихеньку сідають на свої місця.
Звернути увагу на поставу.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
1 частина:
Ст.: Хлопці, сьогодні до нас прийшли гости.Поздороваемся з гостями.
Діти: Здрастуйте.
Ст.: До нас у гості прийшов Незнайко (вітається з дітьми)
Незнайко: я прийшов до вас, щоб навчити вас правильно рахувати. От мені Знайка дав ще якусь картинку і сказав, порахуй і дізнайся, що там зображено.(схема Дьєнеша-лисичка з трикутників, різних розмірів, одного кольору)
- Так це простіше простого. Починає рахувати до 5 і плутається.
Вихователь: Хлопці давайте порахуємо правильно
Правильно 5, а яких геометричних фігур 5 (5 трикутників)
Ст.: Зараз я дізнаюся, які ви ще знаєте геометричні фігури? А ти Незнайко знаєш геометричні фігури?
Н.: Так!
Ст.: Тоді пограємо в гру «Знайди фігуру». Знайди великий червоний трикутник; маленький жовтий круг і т.д.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Раз - зігнутися, розігнутися,
Два - прогнутися, потягнутися,
Три в долоні три бавовни, головою три кивки.
На чотири - руки ширше, П'ять і шість - тихо сісти.

2 частина: Робота з роздатковим матеріалом.
Н.: Хлопці, а ви знаєте як я люблю подарунки і цукерки! От тільки мене ніхто не пригощає і не дарує.....
Ст.: Давайте ми Незнайку зробимо подарунок.
У вас На столі два подарункові мішечки (білий і блакитний). В блакитний покладіть мішечок 4 жовті цукерки, а в білий 5 червоних. В якому мішечку більше цукерок. Як зробити, щоб було порівну цукерок?
Д.: Додати ще одну жовту цукерку.
3 частина:
Ст.: Хлопці, а в геометричних фігур є для нас, ще одна гра. Вона називається «На що схожа геометрична фігура» (коло на сонце і т.д.)
Підсумок:
Незнайко, ти побував сьогодні на занятті математика. Хлопці чого навчився Незнайко. Діти самостійно і з підказкою вихователя узагальнюють.