Реклама












Конспект уроку математики. Відсотки, 5 клас


Конспект уроку з математики у 5 класі по темі: «Відсотки»
Конспект уроку з математики у 5 класі
Автор: Гаврилова Лариса Альбертівна, вчитель математики, МОБУ ЗОШ им.К.Иванова с.Базлык.

Опис матеріалу:Пропоную Вам конспект уроку з математики в 5 класі (11-12 років) з теми «Відсотки». Урок рекомендується проводити при завершенні теми. Форма уроку групова робота.

Тема уроку: Відсотки.

Цілі уроку:
-Формувати вміння вирішувати різні типи завдань на відсотки;
-Узагальнити теоретичні знання з зазначеної теми, закріпити обчислювальні навички у вирішенні задач на рух і при роботі з дробами;
-Розвивати навички самоконтролю, вміння об'єктивно оцінювати свою роботу;
-Виховувати шанобливе ставлення до однокласників;
-Виховувати та розвивати естетичні навички в оформленні рішення.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, презентація, індивідуальні картки з роздатковим матеріалом.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
- Здрастуйте, хлопці. Сідайте.
- Хлопці, подивіться у вікно. Яка сьогодні погода?
- А який настрій у вас в цю погоду?
- Давайте з таким же чудовим настроєм будемо займатися на уроці і бажаю вам сьогодні всім отримати оцінку " відмінно".
- Урок ми почнемо з розв'язання задач.

II. Актуалізація опорних знань.

1) Прочитайте завдання.
1. З одного міста в інше назустріч один одному вийшли два поїзди і зустрілися через 9 годин. Швидкість одного поїзда 48 км/год, а швидкість іншого на 53 км/ч. Знайдіть відстань між містами.
- До якого типу належить дана задача? (завдання на рух)
- Які головні слова ми використовуємо коли вирішуємо задачі на рух? (швидкість, час, відстань)
- Що нам відомо в задачі? (швидкості і час)
- Хлопці, підкажіть мені за якою формулою ми будемо працювати? (S = v * t)
- Як відповімо на запитання задачі? (складемо швидкості, помножимо на час)
(48+53)*9=101*9=909 км
- З допомогою якої формули працювали? (S = v * t)

2) Визнач.
- Що дано? (сума)
- Що ми складаємо? (обык. дріб і дес. дріб)
- Як складемо 2 різні дробу? (перетворимо)
- Що будемо перетворювати? (1/5 = 0,2) (0,4=2/5)
- Яку відповідь? (0,6 або 3/5)
Молодці, впоралися! Зараз пропоную вам наступні завдання.

3) Робота з відсотками.
-Кирило, прочитай нам пропозиції.
На 15 відсотків знижено ціни при розпродажу меблів.
Літні канікули 60 відсотків всіх учнів проводять в таборах.
Коли пасажири зайняли свої місця, залишилися вільними 20 відсотків усіх місць.
Математичний гурток відвідують 5 відсотків учнів школи.


-У кожному з речень зустрічається слово. Назвіть його. (відсоток)
-Вірно. А що таке відсоток? (одна сота частина числа)
-Від якого слова утворене слово % ? (від латинського - на сто)
-Як позначають %? (%)
-Що значить 100% ? (все)
Розглянемо ще одну задачу та розберемо її в зошити. Запишіть число і класна робота.
ЗАВДАННЯ.
У шкільній бібліотеці 43% всіх книг складають підручники, довідників і словників - на 15 % менше, ніж підручників, решта книги - художня література.
Дайте відповідь на наступні питання:
1) Яка величина прийнята за 100% ?
2) Який відсоток від усіх книг становлять довідники і словники?
3) Який відсоток від усіх книг становить художня література?
- Яка величина прийнята за 100% ? (всі книги в бібліотеці)
-Який відсоток від усіх книг становлять довідники і словники?
Як відповімо на це запитання? (43-15 =28%)
- Який відсоток від усіх книг становить художня література? Як відповімо на це запитання? (100-43-28=39%)
На всі питання завдання ми відповіли. Молодці!
Хлопці, а як же називається тема нашого уроку? (відсотки)
Правильно! Сьогодні ми продовжимо закріплення наших знань по цій темі.
Але спочатку трохи відпочинемо. До нас на физминутку прийде хлопчик. Зустрічайте його. Давайте встанемо і будемо повторювати рухи за ним.

Физминутка (1-2 хв)

III. Узагальнення і закріплення знань.

1) Наступне завдання практичного характеру. У вас на столах лежить листок. Ваше завдання: намалювати квадрат зі стороною 10 клітин. Також у кожного на листку є своє число, яке позначає скільки клітин повинні ви заштрихувати. І наступне завдання, ви повинні записати який відсоток площі квадрата був заштрихований. Штриховане олівцем.
Часу дається 2 -3 хвилини. Перші 3 учні покажуть нам свої роботи.
* Як ви вирахували відсоток площі квадрата, який був заштрихований?
(100 частин-100%, 4 частини-4%)
* За 100 % що ви взяли? (весь квадрат)
Зберіть інші листки, підпишіть їх. Потім я їх перевірю.

2) Наступне завдання - вирішити завдання. Розберемо її разом в зошиті.
На діаграмі показано, який транспорт віддають перевагу жителі міста. Тролейбус - 28% автобус - 35% трамвай - ?
Використовуючи діаграму, дайте відповідь на питання: який відсоток жителів міста воліє трамвай?
-Що нам відомо?
Зробимо коротку запис. Хто піде до дошки?
Як відповімо на запитання задачі?
100 - 28 - 35 = 37% - на трамваї.
Скільки відсотків жителів міста воліє трамвай?

3) Наступна завдання за підручником №869.
Зробіть її самостійно. Потім перевіримо.
- Що значить 10 частина? (10%)
- На що припадає 10% ? (18 століття)
- За скільки беремо всі монети? (100%)
- Як відповімо на запитання задачі?
100 - 10 = 90% - на інші монети.

4) Зістав величини.
Частина величини, задану у відсотках, співвіднесіть з відповідної звичайної дробом:
25% 40% 65% 70%

7/10 1/4 1/5 2/5 13/20

40% = 2/5
25% = 1/4
65% = 13/20
70% = 7/10

IV. Рефлексія

Хлопці по колу висловіться одним реченням, вибираючи початок фрази з рефлексивного екрану на дошці. Закінчите пропозицію.
сьогодні я дізнався...
було цікаво...
було важко...
я виконував завдання...
я зрозумів, що...
тепер я можу...
я відчув, що...
я придбав...
я навчився...
у мене вийшло ...
я зміг...
я спробую...
мене здивувало...
урок дав мені життя...
мені захотілося...


V. Домашнє завдання. п. 47, №854(в), 861, 870.

VI. Оцінювання.