Реклама












Конспект НОД у 2 молодшій групі по темі: Дикі та домашні тварини


Конспект безпосередньо освітньої діяльності в другій молодшій групі "Дикі та домашні тварини"
Напрямок розвитку дітей: пізнавально-мовленнєвий розвиток.
Інтеграція освітніх галузей: «пізнання», «комунікація», «музика».
Види дитячої діяльності: пізнавально-дослідницька, музична, комунікативна.
Мета: Закріпити знання дітей про диких і домашніх тварин.
Завдання:
Освітня область «пізнання»:
1. Розвивати пізнавально-дослідницьку діяльність дітей через бесіду, класифікацію тварин.
2. Закріпити у дітей поняття про диких і домашніх тварин.
Освітня область «комунікація»:
1. Розвивати вільне спілкування з дорослими і дітьми.
2. Розвивати компоненти усного мовлення дітей (граматичний лад мовлення - тварини та їх дитинчата).
Освітня область «музика»:
1. Розвивати у дітей музичну діяльність через гру «Зайчик».
2. Закріпити у дітей вміння виконувати рухи відповідно з музичним репертуаром.
Обладнання:
1. мольберти - 2 шт.
2. магнітна дошка.
3. плакат із зображенням лісової галявини.
4. схеми лісу і вдома.
5. фігурки на магнітах домашніх і диких тварин, їх дитинчат.
6. повітряна куля.
7. розмальовки для дітей, музичний запис.
Хід заходу:
(звучить музика, в групу влітає повітряна куля)
Вихователь: Хлопці, подивіться, що це? А як ви думаєте, для чого він сюди прилетів? А ви любите гуляти? А як ви думаєте, куди можна відправитися на повітряній кулі? (відповіді дітей).

Ми з вами вирушимо на прогулянку на повітряній кулі. Беріться швидше за мотузочки і почнемо нашу подорож.
(під музику діти переміщуються по групі)

Ось і наша зупинка. Де ми зупинилися? (у лісі). На лісовій галявині. Хлопці, подивіться нас тут хтось зустрічає. Хто це? (тварини). А які це тварини і чому? (Дикі. тому що вони живуть в лісі і самі добувають собі їжу та будують для себе житло). Молодці хлопці!
А ось подивіться, які тварини сюди прийшли, вони напевно заблукали? Хто це? Назвіть їх.
Діти: Корова, свиня...
Вихователь: Ці тварини живуть у лісі?
Де вони живуть? Правильно, це домашні тварини. Людина про них піклуватися, будує їм житло, годує, напуває їх. Домашні тварини не зможуть самі побудувати собі будинок. І вони не пристосовані жити в лісі.

Хлопці, скажіть, а дикі і домашні тварини можуть бути в лісі? (ні). А чому?(домашні тварини можуть злякатися диких). А давайте розділимо їх? Диких тварин в ліс, а домашніх тварин до будиночка ближче до людини.
(Діти виконують завдання. Ділять тварин використовуючи схему, модель будинку і ліси). Давайте подивимося, чи правильно ви поділили тварин? (Правильно).

Молодці хлопці!
(звучить запис плачу тварини)
Вихователь: Хлопці, чуєте, що там хтось плаче. Ідіть сюди. Дивіться тут маленькі тварини. Візьміть їх собі. Хто кого взяв? Назвіть.
Вихователь: Вони заблукали. Втратили своїх батьків. Давайте їм допоможемо? Повернемо дитинчат.
Допоможіть дитинчатам знайти маму. (діти розподіляють дитинчат)
Правильно ви вибрали їм маму?
Молодці! Тварини кажуть вам дякую! В знак подяки зайчик запрошує вас пограти.
(музична гра «Зайчик»)
Вихователь: Нам пора повертатися в дитячий сад. Давайте візьмемося за мотузочки і полетимо на повітряній кулі. (звучить музика, діти під музику сідають на стільчики).
Вихователь: Вам сподобалася наша прогулянка? Де ми з вами були? З якими тваринами ми з вами зустрілися?

Я зробила багато фотографій тварин для вас, але вони, чомусь всі вийшли не кольорові. Давайте ви їх раскрасите, і вони у вас залишаться на пам'ять про нашу прогулянку.
(перехід до самостійної продуктивної діяльності дітей)