Конспект уроку СБО для учнів 5 класу (за програмою В.В. Воронкової VIII виду) «Одяг та взуття»
Автор: Дубровіна Любов Анатоліївна, вчитель СБО МБОУ ЗОШ №17 р. Камишина Волгоградської області
Опис: Основою представленого уроку є діяльнісний метод навчання. Уроки побудовані так, щоб учні, зіткнувшись з проблемою, самі «відкривали» нові знання, мали можливість їх закріпити, перевірити рівень засвоєння вивченого. Для цього використовуються методи, прийоми, засоби навчання, які дозволяють активізувати пізнавальну діяльність учнів і створити ситуацію успіху для кожного учня на уроці (хвилини входження в урок, ігри, імпровізації, загадки тощо). Особливу увагу приділено здоровьесбережению (доступність навчального матеріалу, потрібний обсяг досліджуваного, темп роботи і, звичайно ж, проведення цікавих физминуток).
Урок розроблений для учнів корекційних класів (за програмою VIII виду), але він може бути використано і в масовій школі з предмету технологія. Особливої актуальності вони набувають в рамках впровадження ФГОС, де особливе значення має корекційно - розвиваюча робота і робота по формуванню УУД. Представлений урок (на мій погляд) дозволяє вирішувати ці завдання в масовій школі з предмету технологія.
Тема уроку: Види одягу
Мета: Розрізняти одяг в залежності від призначення.
Завдання:
- корекційно-освітня: показати функціональну значимість одягу від сезону і призначення; вміти підбирати одяг по сезону в залежності від призначення.
- корекційно-розвиваюча: розвивати увагу, мислення, зв'язне мовлення через вміння вести діалог;
- корекційно-виховна: виховувати почуття взаємодопомоги і самостійність;
- здоровъесберегающая: здійснювати профілактику порушення постави і зору.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Методи і прийоми навчання: розповідь, бесіда, самостійна робота, диференційована робота.
Форми організації пізнавальної діяльності: індивідуальна, фронтальна, групова.
Терміни і поняття: літній, зимовий, демісезонний.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Входження в урок.
Звучить музика
Учитель - Який сьогодні день? Похмурий, похмурий, світлий або сонячний? Який настрій викликає у вас така погода?
А знаєте, що треба зробити, щоб покращився настрій, щоб на душі було тепло і спокійно? Треба посміхнутися.
Звучить пісня:
Від посмішки похмурий день світліше.
Від посмішки в небі веселка прокинеться.
Поділися усмішкою своєю,
І вона до тебе не раз ще повернеться.
Учитель - Я хочу з вами поділитися посмішкою. Порадуйте своєю посмішкою тих, хто з вами поруч. Посміхніться один одному.
Починається урок,
Він піде сьогодні про запас.
Постарайтеся все збагнути,
На питання відповідати.
Відгадайте загадку:
Входить в одну двері,
А виходить з трьох.
Думаєш, що вийшов,
А насправді увійшов. (Сорочка)
II. Систематизація опорних знань.
На екрані з'являються загадки, а потім їх відгадки.
Я як парасолька - не промокаю,
Від дощу вас захищаю,
І від вітру вас укрою,
Ну, так що ж я таке? (Плащ)
Пухнаста, а не звір.
Гріє, а не піч.
(Шуба)
Не краватку він, не комір,
А шию обіймати звик.
Він допомагає нам завжди,
Коли приходять холоди.
(Шарф)
Вчитель - Що це за предмети? Як назвати їх одним словом?
Слово закодовано цифрами
1 2 3 4 5 6 4 6 2 5 1 3
ОДЯГ ЖАДДОЕ
Вчитель - А для чого потрібна одяг? Правильно, одяг допомагає зігрітися,
бути красивим.
Існує дуже багато різного одягу.
Верхній одяг (пальто, куртка, шуба)
Нижня одяг - це (майка, футболка, труси).
III. Вивчення нового матеріалу.
Учитель - За призначенням одяг ділять на домашню, спортивний,робочу,святкову.
Сучасний одяг дуже різноманітна - це велика кількість виробів, які дозволяють створювати комплекти одягу різного призначення: для роботи та відпочинку, для дому та занять спортом.
Домашня одяг використовується в побуті. Вона повинна бути красивою, комфортною, відповідати санітарно-гігієнічним вимогам.
Домашній одяг: піжама, нічна сорочка. халат, фартух.
Спортивний одяг використовується для занять спортом. Вона повинна бути зручною для виконання фізичних вправ.
Робочий одяг служить для захисту одягу та тіла людини від ушкоджень і забруднення під час роботи.
Святковий одяг служить для прикраси людини і створення святкового настрою.
IV. Физминутка
Вчитель - Хлопці, якщо ви зараз подивитеся на екран, то зможете визначити
тему сьогоднішнього уроку.
Скориставшись буквеної сіткою в таблиці №2, відгадайте яке слово зашифровано в таблиці №1.
- Одяг.
Оголошення і запис теми уроку. Сьогодні на уроці ми говорити про одяг, розглянемо, яких видів вона буває, ви навчитеся вибирати одяг відповідно до пори року та погоди.
- Як називається одяг, який ми носимо взимку? Зимова .....
- Для чого потрібна зимова одяг?
Зимовий одяг потрібна для того, щоб захистити наше тіло від холоду.
Тому чим холодніше на вулиці, тим більше одягу і тепліше ми
одягаємося. Коли мороз на голову ми надягаємо що? І навіть руки одягаємо в рукавиці або рукавички.
Влітку - річну.
Восени і навесні - демісезонне.
Запис у зошиті: демісезонна.
Учитель виставляє предметні картинки із зображенням різної одягу та сюжетні картинки з порами року; пропонує учням розкласти одяг відповідно до пори року. Діти по одному виходять і під картинки часів року підбирають відповідну одяг.
V. Закріплення навчального матеріалу
1. Гра «Одягнемо ляльку». Викликають 2-3 учні, яким пропонується
лялька (чоловік, жінка, дитина) і одяг для різних сезонів.
- Відбери із запропонованих предметів одягу ті, які ти одягнув би, збираючись взимку на прогулянку; в школу. Чому саме ці?
(Оцінювання виконаної роботи з допомогою інших учнів.)
- Правильно виконав завдання Вася? Чому? Допоможіть йому, будь ласка.
Давайте в зошиті складемо пропозиції, про те, яку одяг і взуття ми повинні одягати взимку. А допоможуть вам опорні слова і малюнки з конверта.
(У кожного учня свій індивідуальний набір слів і картинок.
У дітей добре читають набір слів, погано читають - відповідні картинки.)
Складання пропозицій:
Нижня одяг - це футболка, майка, труси, тільняшка.
Верхній одяг - це пальто, шуба, тепла куртка, теплий комбінезон.
Взимку одягають шапку, рукавиці, шарф.
Восени і навесні одягають демісезонний одяг.
Перевірка виконаної роботи, порівняння з екраном.
Оцінювання робіт учнів.
VI. Підсумок. Тест перевір себе
- Хлопці, а вам сподобався сьогодні наш урок? Що запам'яталося найбільше?
- Які види одягу ви знаєте?
- Який одяг ми носимо зараз? Що до неї належить?
Якщо вам було все зрозуміло і цікаво на уроці, прикріпіть до сонця промінь жовтого кольору, а якщо вам було важко працювати на уроці - прикріплюйте червоний промінь.
(Учні прикріплюють промінчики сонця на дошку.)
Дякую за роботу!