Реклама












Конспект НСД в середній групі за темою «Матрьошки з секретом»


Конспект НСД в середній групі за темою «Матрьошки з секретом»
Мета: автоматизація звуку [З] у словах.
Розвиваючі завдання:
• розвивати слухове сприйняття, фонематичний слух, артикуляційну моторику, дрібну моторику,
• формувати глибокий вдих носом, тривалий видих ротом,
• продовжувати формувати кінестетичний образ звуку [З] - відчуття положення органів артикуляції: посмішці губи, зуби зближені, кінчик язика впирається в нижні передні зуби, видихаємо повітря з силою посередині мови, на долоні, піднесеної до рота, відчувається різкий холодний струмінь.
Освітні завдання:
• закріпити правильне вимовляння звука [С] у словах,
• розширювати словниковий запас: назви круп,
• утворювати прикметники від іменників: рис - рисова, пшонка - пшоняна, гречка - гречана, горох - гороховий, сочевиця - чечевичная.
Виховні завдання:
• формувати позитивну установку на заняття,
• виховувати почуття впевненості при виконанні завдань,
• виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих.
Обладнання:
дзеркала, серветки за кількістю дітей,
«теремок»,

матрьошки з секретом,

«артикуляційний кубик»,
«чарівна квітка»,

«метелики» для вправи на дихання,

контейнери з крупами: рисом, горохом, пшенкой, гречкою, сочевицею.

Методичні прийоми: сюрпризный момент, загадування загадки, виконання артикуляційних вправ у відповідності з зображеннями на гранях кубика, уточнення артикуляції звуків з використанням дзеркал, вправа на розвиток мовного дихання «Вітерець і метелики», музична пальчикова физминутка «Зайчики» (відеозапис)
гра з крупами - «Сухий басейн» для розвитку дрібної моторики, дидактична гра «Чарівна квітка».
Хід заняття:
Сюрпризный момент: педагог пропонує дітям закрити очі і відкрити їх тоді, коли почують музику. Звучить Російська народна мелодія до казки «Теремок». Діти, відкривши очі, бачать з'явився «теремок».
Логопед:
Подивіться, стоїть Терем - теремок,
Він не низький, не високий.
Хто, хто в Хатинці живе,
Хто, хто в невисокому живе?
Щоб дізнатися, хто в Теремі живе, дітям пропонується відгадати загадку:
Сховалися один в одного дівчатка - подружки.
А я відкрию одну, і іншу в ній знайду. (Матрьошка)
Основна частина: далі з «теремка» з'являються по одній матрьошці, в кожній заховано завдання для дітей.
Матрьошка з секретом - 1:

логопед привертає увагу дітей до звуків при трясінні матрьошки, пропонує відгадати, що в ній. Один з дітей відкриває матрьошку, а в ній кубик із зображеннями на гранях символів, назв артикуляційних вправ. Кожній дитині пропонується злегка кинути кубик, назвати вправу по картинці на верхній частині кубика, виконати цю вправу. Всі діти повторюють вправи: «Лопаточка», «Голочка», «Футбол», «Конячка», «Годинник».
Потім логопед нагадує артикуляцію звуку [З], пропонує дітям вимовити звук ізольовано, потім в складах.
Матрьошка з секретом - 2:

логопед пропонує другій дитині відкрити матрьошку, в якій заховані «метелики». Нагадати дітям, як робити глибокий вдих носом, тривалий видих ротом. Вправа на розвиток мовного дихання «Вітерець і метелики» - повторити 3-4 рази.
Матрьошка з секретом - 3:
відкривши третю матрьошку, діти виявляють зайчика, проводиться музична пальчикова физминутка «Зайчики», діти виконують вправу у відповідності з відеозаписом на комп'ютері.
Матрьошка з секретом - 4:

логопед знову привертає увагу дітей до звуків при трясінні четвертої матрьошки. В ній знаходяться горошини. Дітям пропонується взяти за три горошинки, заховати в кулачок правої руки, потім лівої, покатати горошини між долоньками.
Логопед привертає увагу дітей до контейнерів з крупами.

Діти уточнюють назви круп: горох, рис, гречка, пшонка. Логопед знайомить з новою крупою - сочевицею. Діти повторюють нове слово 3-4 рази. Проводиться гра «Сухий басейн» - повторювати рухи пальців за логопедом, потім занурити кисть правої руки до дна ємності, знайти фішки.
Матрьошка з секретом - 5:

в матрьошці захований листочок від чарівної квітки.
«Чарівна квітка» - логопед пропонує дітям виразно вимовити слова зі звуком [З], у відповідність із зображенням на фішці, виразно вимовити слова і прикріпити ці фішки на «Чарівна квітка».
Підсумок: з «теремка» з'являється найбільша матрьошка - Мама, вона цікавиться, які завдання дітям сподобалися найбільше.
Розкривши дану матрьошку, логопед знаходить у ній «сонечка», які дарує дітям, заохочує кожного дитини, відзначаючи успіхи на занятті.