Конспект уроку по темі листа «Букви чЧ» 1 клас
Мета уроку: Створити умови для формування вміння писати малу та велику букви ч Ч, слова і речення з вивченими буквами
Завдання:
Освітні:
•Сформувати в пам'яті учнів чіткий зорово-руховий образ малої і великої літер ч Ч.
•Навчити писати малу та велику букви ч Ч за алгоритмом і з'єднувати з літерами; писати слова з вивченими буквами.
•Закріпити графічні навички письма вивчених букв і гігієнічні навички письма.
Розвиваюча:
•Сприяти розвитку моторики, фонематичного слуху.
•Розвивати в учнів аналітико-синтетичну розумову діяльність через вирішення завдань з літерами.
•Розвивати комунікативні, особистісні, регулятивні та пізнавальні УУД.
Виховні:
•Виховувати позитивне ставлення до письма як виду мовленнєвої діяльності та стійкої пізнавальної мотивації.
•Виховувати бажання вчитися.
Обладнання уроку: комп'ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, маркерный аркуш, зошит з письма № 4, Нечаєва Н.В., Буличева М.К., шнурки, гудзики, лоток з манкою, картки, слайдовая презентація MSPower Point.
Тип уроку: урок відкриття нового знання.
Методи навчання:
•створення ситуації успіху;
•діяльнісний метод навчання
•створення проблемної ситуації;
•пошуковий;
•наочно-ілюстративний;
•словесний
•діалог
Форми організації діяльності:
•парна
•індивідуальна
Плановані результати навчання:
Предметні: ознайомлення учнів з написанням малої і великої літер ч Ч, написанням слів і пропозицій.
Регулятивні: вміння визначати і формулювати тему і мету уроку з допомогою вчителя, висловлювати свої судження про значення певних слів і їх вживання у промови.
Пізнавальні: пояснювати, як правильно сидіти за партою при листі; які елементи використовувати для написання букв год год; складати речення із певними словами;
Комунікативні: вміння вести навчальний співробітництво на уроці з учителем, однокласниками, в парі і колективі.
Особистісні: вміння провести самооцінку, вміння працювати в парах.
Хід уроку
1.Организационный момент.
Емоційне входження в урок.
Діти стають у коло, стосуються один з одним долоньками і вимовляють:
- Бажаю великого успіху у всьому тобі й собі!
- Здрастуйте!
- Здрастуйте, діти!
На партах лежать смайлики.
- Хлопці, покажіть смайликами свій настрій.
Діти показують свій настрій смайликами.
-Перевірити готовність до уроку. (на партах лежать пропис, шнурки, гудзики, лоток з манкою)
2.Актуализация знань
- Почнемо роботу з гри «Доповни речення», прийом «Так-ні».
- Я задаю вам питання, а ви відповідаєте: так чи ні.
- Отже, почнемо. Перше слово в реченні пишеться з великої літери? (так)
- В кінці речення ставляться розділові знаки: крапка, знак оклику або знак питання? (так)
- Після м'якого приголосного пишуться літери: я, е, е, і, у і м'який знак?(так)
- Імена людей пишуться з малої літери?(немає)
- Звуки (ж) - (ш) - завжди м'які? (немає)
- Звуки бувають голосні і приголосні? (так)
- У слові сумка - 4 звуку? (немає)
3.Формулировка теми уроку, Постановка мети і завдань уроку
( Визначення теми і цілей уроку йде через прийом «Я беру тебе з собою»)
-Я збираю сумку, так як зібралася в подорож і беру з собою ... чебурашку.
- А що у вас? (Якщо діти називають предмети на букву ч, я їх беру з собою.)
- Отже, які предмети ми беремо? (Ми беремо предмети на букву ч.)
- Яка тема уроку? (Значить, ми будемо знайомитися з буквами Ч ч.)
- Які цілі ви поставите перед собою? (Навчитися писати букви Ч ч.)
- Для чого ви будете вчитися писати букви Ч ч? (писати слова, буквосполучення, пропозиції з цими літерами )
- Молодці! Ви вірно визначили тему уроку.
- Де можна дізнатися, як виглядає буква ч? (Подивитися в алфавіті)
Діти знаходять букву ч в алфавіті і розглядають її.
4.Физминутка для очей
5.Открытие нових знань. Первинне сприйняття та засвоєння нового теоретичного матеріалу.
- Я розгубила елементи букви ч. Хто допоможе їх відновити? (елементи на дошці: коротка лінія з закругленням внизу праворуч, провисаюча лінія і інші елементи. (Пара хлопців виходить до дошки і збирає букву ч з елементів)
- З яких елементів складається рядкова буква ч? (розсовують в сторони елементи букви ч і називають: коротка лінія з закругленням внизу праворуч, провисаюча лінія)
- Починаємо писати рядкову букву ч з провисання лінії та лінії з заокругленням внизу праворуч.
- Сконструюйте рядкову букву ч з бажанням з гудзиків або шнурка, напишіть на манки або на маркерном аркуші. (пишуть на манці, на маркерном аркуші, складають букву з гудзиків і шнурка)
- Пригадайте правила посадки при листі, сядьте правильно.
- Відкрийте пропис на сторінці №20, покладіть правильно пропис, згадайте вірш і скажіть хором. (Я зошит свою відкрию, уголочком покладу. Я від вас приховувати не буду: ручку я ось так тримаю. Сяду прямо, не зігнуся, за роботу я примусь)
- Пропишіть рядкову букву ч.
- Встаньте, сходіть до сусіда, і підкресліть найкрасивішу букву ч. (Діти підходять один до одного і підкреслюють найкрасивіші написані букви ч)
- Пропишемо з'єднання буквосполучень: оч, чо, чк.( Показую на дошці письмо буквосполучень)
- Які з'єднання у цих буквосполучень? (оч - верхнє, чо - нижнє, чк - верхнє з'єднання )
- Працюємо на інтерактивній дошці. Подивіться на літери (на дошці запис літери: О, р, С, о, Р, г, М, с, м.)
- Яке завдання ви могли б запропонувати? (Можна з'єднати букви парами: велика і мала)
-З'єднайте! (Діти виходять до дошки і з'єднують букви парами)
- Яка буква залишилася без пари? (буква ч)
- У рядкової букви ч є пара? (є)
-Як і де дізнатися? ( Подивитися в алфавіті, в прописах.)
- Для чого необхідна заголовна буква Ч? (Писати початок речення, імена, прізвища людей, назви міст, річок)
-Розгляньте букву Ч.
- З яких елементів вона складається? (коротка лінія з закругленням угорі і внизу, довга лінія з закругленням внизу праворуч)
- Яку букву нагадує буква Ч? (Заголовну літеру В)
- Вмієте писати букву? (Так.)
- З шнурка складіть букву У і переконструируйте її в букву Ч.
- Напишіть на манці заголовну букву Ч.
- Я прописую на дошці букву Ч, а ви пропишіть в прописах.
( Прописують букву Ч у прописах)
-Сходіть до сусіда, розгляньте його букви Ч і підкресліть найнепривабливішу.(Встають, ідуть до сусіда, розглядають, підкреслюють негарну букву)
-Хто навчився писати букву Ч? ( Все)
6. Физминутка (діти під музику виконують вправи)
7. Самостійна робота. Первинне закріплення
Корекційна вправу за картками «Виключення зайвого».
- Працюєте в парах. З декількох букв: Р, Г, У, Ф, Р знайдіть «зайве» і поясніть, чому ви так вирішили.( Знаходять «зайву» букву Ч і пояснюють: різний елемент, у всіх букв довга лінія з закругленням внизу ліворуч, а букви Ч - довга лінія з закругленням внизу праворуч.)
8. Самостійна робота з пропозиціями щодо вибору (диференціація)
- Перед вами два записи. (1.Чайникстоитнаплите. 2.висят, стіни, годинник, на;
- Яке завдання я хочу вам запропонувати? (Поділити цю запис на слова або скласти речення із слів.)
- За бажанням виберіть собі завдання виконайте самостійно. (Виконують завдання за бажанням, перевіряють слайду виконане завдання, здійснюють самооцінку власної навчальної діяльності)
9. Рефлексія діяльності. Самооцінка.
- Давайте повернемося до цілям і завданням нашого уроку.
- Які завдання ставили?
- Чи вдалося вирішити поставлені завдання?
- Де будемо застосовувати нові знання?
- Для чого ми вчилися писати букви ч, Ч? (Беруть участь у діалозі з вчителем.)
-Як почувалися на уроці:
Кому було важко?
У кого були труднощі?
Кому все було зрозуміло?
Хлопці аналізують і осмислюють, проговорюють свої досягнення.
Підсумок уроку підводять за схемою: я дізнався..., я запам'ятав..., я навчився....
- З яким настроєм ідете з уроку? (показують свій настрій смайликами)
- Молодці! Я задоволена вашою роботою на уроці.