Реклама












Класний годину в початковій школі на тему "Давайте жити дружно"


Конспект класної години для початкових класів на тему: Дружба
Класний годину в початковій школі "Давайте жити дружно"
Пояснювальна записка
Тема класної години «Давайте жити дружно!». Дана методична розробка покликана допомогти вчителю початкових класів у підготовці до позакласного заходу з циклу про дружбу. Тематика актуальна в початковій школі: дружба взаимообогащает дітей, розширює їхні інтереси. Молодший шкільний вік - це початок усвідомленого сприйняття світу, коли закладаються критерії добра і зла, порядності і брехливості, сміливості і боягузтва. Тому цей вік є одним з основних етапів виховання, в якому закладаються основні принципи гуманної життя. Кожен з учнів - особистість. Особистість повинна розвиватися у колективі, в обстановці поваги, взаєморозуміння, любові і дружби.
В ході класного години необхідно дотримуватися наступних принципів:
- Поважати і приймати думку кожного;
- Акцентувати увагу на позитивному поведінці дитини;
- Уникати оціночних суджень у ставленні до дітей;
- Безумовне прийняття дитини, його позиції;
Супровідна презентація підвищує пізнавальний інтерес учнів
Використаний матеріал підбирався з урахуванням вікових особливостей класу.
Тема: «Давайте жити дружно!»
Мета:
Формування у молодших школярів духовно-моральних якостей і ціннісних відносин особистості через розширення знань дітей про взаємини людей; про дружбу
Завдання:
1. формувати класний колектив як сприятливе середовище для розвитку та життєдіяльності школярів через роботу в творчих групах, ігрові життєві ситуації;
2. пробудити в учнях бажання допомагати товаришам вирішувати проблеми, спілкуватися, співпрацювати, взаємодіяти з ними за допомогою активних форм виховання (групова робота, діалог, тренінг тощо);
3. сприяти розвитку емоційно-чуттєвої сфери особистості дитини через ігрові та творчі завдання.
Тип заняття
: класна година з елементами тренінгу
Форма проведення: «мозковий штурм»
Обладнання:
1. презентація
2. картки з картинками (сонце, хмара, серце, квіти, зірка)
3. макети будинку
4. роздатковий матеріал (конверти з завданнями)
5. фломастери
6. клей
Хід уроку:
1. Організаційний етап. Емоційний настрій
Привіт, хлопці,
Привіт, друзі,
В день весняний рада
Вас побачити я.
Рада я вітати дорогих друзів,
З вами познайомитися я хочу скоріше.
- Мене звуть Любов Валеріївна. Я сподіваюся, що класна година, який ми проведемо разом, принесе всім нам радість спілкування один з одним. Успіхів вам і удачі!
2. Етап актуалізації
- Хлопці, пропоную розділитися на творчі групи. У вас під стільцями приклеєні картинки. Знайдіть своїх друзів і зберіться в дружну команду.
Команди: Сонечко, Хмаринка, Квіти, Серденько, Зірка.
- Немає на Землі людини, яка б не замислювався, що ж таке дружба, в чому її притягальна сила, її неминуща цінність, її духовне чарівність. Давайте разом поміркуємо про те, що може бути дорожче дружби і чому важливо вміти дружити?
- Знаменитий кіт Леопольд завжди говорив: «Хлопці, давайте жити дружно». А як ви розумієте «жити дружно»? (відповіді дітей)
- Чому важливо вміти дружити? (відповіді дітей)
Якщо б люди не дружили,
Як би ми на світі жили?
Адже без дружби з давніх років
Нічого на світі немає!
3. Основний (змістовний) етап - матеріал для вирішення питання
- Наші дружні команди сьогодні будуть будівельниками. Їх завдання побудувати Будинок дружби.
- З чого починають будувати будинок? (з фундаменту)
- Щоб будинок був міцним і довго служив людям, фундамент повинен бути міцним, як дружба. Фундаментом нашого Будинку дружби будуть мудрі думки - прислів'я.
Задание1: (конверт №1) зібрати прислів'я і приклеїти її на фундамент будинку
1. Друга шукай, а знайшов бережи.
2. Не май сто рублів, а май сто друзів.
3. Дерево живе корінням, а людина друзями.
4. Людина без друзів, що дерево без коріння.
5. Дорожи дружбою, забувати її не поспішай.
- Продовжимо будувати наш Дім дружби. Зведемо стіни.
Задание2: (конверт №2) вибрати колір і оформити стін будинку. Обґрунтуйте свій вибір кольору.
- Я вибрала колір ваших команд: синій - колір неба, жовтий - сонця, червоний - серця, зелений - квіти, помаранчевий - зірки.
- Наступний етап нашого будівництва - дах. А дах нашого будинку дружби - це якості, які є у надійного друга.
Задание3: (конверт №3) визначити якості і записати їх, які, на вашу думку, важливі для справжньої дружби.
(список: доброта, злість, ворожнеча, чесність, вірність, відповідальність, надійність, жадібність, боягузтво, грубість, взаємовиручка, брехня, справедливість, ненависть, чуйність, співчуття, ввічливість, гумор)
Отже, Будинок дружби готовий, в ньому завжди відкриті двері для всіх друзів!
4. Етап. Рефлексія
- Я пропоную розбити квітник біля будинку.
Задание4: (конверт №4) На кожній квіточці написати одним прикметником, який вийшов будинок. Приклейте квіточки поруч з Будинком дружби.
-Давайте об'єднаємо наші будинки у Місто дружби.
Так давайте, давайте дружити,
Нехай не раз нам вірші ці згадаються.
Якщо дружбою завжди дорожити,
Будь-яке бажання здійсниться.
- Ось і підійшов до кінця наш класний годину. Дорогі мої друзі, мешканці нашого міста дружби, запрошую вас стати в коло і сказати один одному слова найдобрішої кота Леопольда: «Давайте жити дружно»
Физминутка:
Встаньте діти, встаньте в коло,
Я твій друг і ти мій друг.
Вліво, вправо поверніться
І один одному всміхніться.