Реклама












Конспект НОД у 2 молодшій групі за темою «Гілка горобини»


Конспект безпосередній освітньої діяльності з освітньої галузі «Художня творчість» (малювання) у 2 молодшій групі «Гілка горобини»
Мета: Познайомити дітей з нетрадиційним способом малювання - «стусанами». Формувати цілісну картину світу.
Завдання:
Вправляти дітей у малюванні ягід горобини ватяними паличками - стусанами, використовуючи гуаш;
Вдосконалювати вміння утворювати відносні прикметники: сік горобини - горобиновий... Розвивати зорове і слухове увагу
Виховувати у дітей дбайливе ставлення до зимуючим птахам, що живуть у місті.
Формувати уявлення про користь горобини для здоров'я людини.
Матеріал: гроно горобини; гуаш червоного кольору; ватяні палички; серветки вологі на кожну дитину; заготовлені заздалегідь, аркуші паперу з намальованими гілками горобини (без ягідок); силуети снігурів; іграшка пташка, аудіозапис «щебетання птахів».
Інтеграції областей: «Читання художньої літератури»; «Фізична культура»; «Музика»; «Пізнання»; «Комунікація»; «Соціалізація».
Попередня робота: бесіди «що роблять з горобини?», «Птахи взимку»; спостереження на прогулянці за птахами; цільова прогулянка по території дитячого садка «Знайомство з деревами»; посезонное спостереження за горобиною; розглядання ілюстрацій «Снігурі на гілках горобини»; читання віршів та загадок про горобину.
Хід заняття
Діти сидять навпроти вихователя.
Вихователь: (включає аудіозапис «щебетання птахів») Хлопці, хто це співає?
Діти: Пташки.
Коли я сьогодні йшла на роботу, на землі сиділа маленька пташка. У неї не було сил літати. Вона була голодна. Я її принесла в дитячий сад, нагодувала. Ось вона. Давайте з нею поздороваемся!
Діти: Здрастуй, пташка!
Вихователь: А, ви, знаєте, чим живляться пташки взимку? (Хлібом, зернятками...)
А чим ще ми можемо нагодувати пташок? (Відповіді дітей)
Ще є особливе дерево, у якого ягідки висять до пізньої зими й пташки їх клюють. Його ми бачили на прогулянці. Послухайте про це дерево вірш.
Струнку горобину бачу у дворі,
Смарагд на гілках вранці на зорі.
Багато ягід червоних,
Стиглих і прекрасних.
Про що вірш? (Показує гроно горобини)
Діти: Про горобину.
Вихователь: Правильно, подивіться, які гарні ягідки висять на гілці, одна біля одної, ягідок багато вони зібрані в кисть або гроно.
Ними харчуються взимку птахи.
Вихователь: Якого кольору ягоди горобини?
Діти: Червоного.
Вихователь: Якої вони форми?
Діти: Круглі
Вихователь: Якого вони розміру?
Діти: Маленькі.
Вихователь: Правильно, хлопці. На гілочки горобини багато-багато маленьких круглих червоних ягід, одна біля одної. Як клюють їх пташки? Давайте, перетворимося на пташок.
Раз, два, три повернися,
Швидко пташок перетворися.
Гра «Пташки»
Пташки по небу летіли
(Діти махають руками і біжать по колу)
І на гілочку присіли
(Зупиняються, сідають навпочіпки)
Жменьку ягідок склювали
(Руками показують, як пташки клюють)
Далі в небо полетіли
(Махають руками і біжать за столи)
А ми сіли за столики.
Вихователь: Взимку птахам важко знайти їжу. Давайте ми з вами намалюємо гілочки горобини для снігурів. (На столах гуаш червоного кольору, ватні палички, серветки вологі на кожну дитину, заготовлені заздалегідь листи з намальованими гілками горобини (без ягідок))
Є горобину я не стану,
Краще фарби я дістану,
Намалюю ягідки - вологі і яскраві.
Вихователь знайомить з нетрадиційним способом малювання «стусанами»
Вихователь: Подивіться і скажіть, що лежить у вас на столі.
Діти: Папір, фарби, палички.
(Показує аркуші паперу з намальованими гілками горобини). Дивіться, на гілочці немає жодної ягідки. Що будуть їсти птахи? Давайте покладемо птахам, намалюємо ягоди. Але малювати сьогодні ми з вами будемо, ні пензликом, а ватяними паличками. Цей спосіб називається - малювання «стусанами».
Уважно дивіться, як ми будемо малювати ягоди горобини. Я беру паличку і вмочую її у фарбу, не всю паличку, а кінчик і прикладаю її до гілочки.
А тепер, ви, візьміть паличку в руку. Покажіть мені паличку. Молодці, правильно взяли!
Потім паличку у фарбу, прикладаємо до гілочки. Ще раз спробуємо, мачає в фарбу і прикладаємо поруч. Адже на гілочці не одна ягідка, їх багато, всі вони висять близько один до одного, все дуже дружать.
Малюйте акуратно, набирайте на паличку фарбу добре, щоб ягоди були соковиті. А якого кольору у нас фарба (червоного). Молодці!
(Допомагаю в процесі роботи.)
Які чудові гілки горобини ми з вами намалювали! (Розглядання готових робіт.) Подивіться, снігурі побачили їх і прилетіли до нас у групу. Вони дуже люблять ласувати ягідками! (Даю кожному дитині силуети снігурів).
Фізкультхвилинка «Наші пальчики»
Малювали, малювали,
Наші пальчики втомилися.
(Ритмічно стискати пальці в кулачки)
А тепер всі дружно встали.
Ніжками потупали,
Ручками поплескали.
(Виконувати відповідні рухи)
Малювали, малювали,
Наші пальчики втомилися.
А тепер, ми відпочинемо.
(Ритмічно стискати пальці в кулачки)
Але ягоди горобини люблять не тільки птахи, але й люди.
Хлопці, ви знаєте, що роблять з ягід горобини? (відповіді дітей)
З ягід горобини варять варення, готують дуже смачну пастилу, начинку для пирогів і цукерок.
Як називається варення? (рябиновое)
Їх сушать і заморожують, з них роблять компоти і вітамінний чай. Зі свіжих ягід горобини віджимають сік дуже корисний при застуді. Як називається сік? (горобиновий)
Горобину в народній медицині використовують для полоскання рота, коли болять зуби і ясна. Роблять сироп, в якому, дуже багато вітамінів, необхідних людині для поліпшення зору, роботи шлунка.
Хлопці, вам сподобалося наше заняття? (Відповіді дітей)
А що ми сьогодні робили? (Малювали)
Які ягідки малювали? (Червоні, круглі)
Чим малювали? (Ватяними паличками).
Цей спосіб називається? («стусанами»)
Подивіться, як ради снігурі ягодкам. Молодці, хлопці, потрудилися, врятували снігурів від голодної зими, багато соковитих ягід намалювали.