Конспект НСД в 1 молодшій групі
Конспект Безпосередній освітньої діяльності "Пізнання"(навколишній світ) в першій молодшій групі
Тема: "Разом з сонечком гуляю"
Інтеграція освітніх галузей:"Пізнання", "Комунікація", "Музика".
Мета: Дати дітям елементарні уявлення про природному об'єкті - сонце, його вплив на навколишній світ.
Завдання:
1.Образовательные:
- вчити фіксувати увагу на формі, кольорі;
- сприяти нагромадженню дитиною яскравих вражень про природу.
- стимулювати пізнавальну активність дітей
2.Развивающие:
- розвивати словниковий запас по темі: «весна»;
- розвивати пізнавальний інтерес у дитини;
- розвивати координацію рук і дрібну моторику пальців;
- розвивати вміння грати разом з однолітками.
3.Воспитательные:
- виховувати спостережливість, допитливість;
- виховувати інтерес до співтворчості з педагогом та іншими дітьми у створенні колективної композиції.
Хід заняття:
Хлопці, сьогодні у нас з вами незвичайний гість. Я зараз вам загадаю загадку, а ви спробуйте її відгадати і тоді дізнаєтеся хто це.
Грію я своїм теплом
І поле, і ліс, і будинок,
І мишенят. І лисенят.
І кошенят, і жабенят,
Зранку я дивлюсь в віконце.
Вгадайте! Хто я ?..
Молодці, хлопці! А сонечко вже тут, почуло, що про нього лагідно відгукуються, і поспішає до нас. Давайте його покличемо:
- Сонечко - вдягнися,
Червоне - покажись.
Плаття яскраве одягни,
Подаруй нам ясний день!
Відкривається віконце і з'являється сонечко.
Прокидається сонечко раніше всіх, вмивається з хмаринки і піднімається високо в небо, щоб робити "добрі справи". А які "добрі справи" здійснює сонечко? (Відповіді дітей.)
Так, хлопці, вірно, сонечко освітлює землю, всіх зігріває, будить всіх своїми лагідними промінчиками.
Демонстрація «Диво - городу».
Їжачок прокинувся після зимового сну, пробивається травичка, з'являються перші квіти - проліски.
Хлопці, давайте прикрасимо нашу галявину першими весняними квітами.
Діти прикрашають галявину пролісками, милуються.
Хлопці, а якого кольору сонечко?
А якщо його помацати, то яке воно?
Пальчикова гімнастика "Дай нам, сонечко, тепла".
Ми долоні протягнули
І на сонечко поглянули. (діти простягають руки вперед і ритмічно повертають їх вгору - вниз.)
Дай нам, сонечко, тепла,
Щоб міць була. (роблять рух пальцями, немов маня до себе.)
Наші пальчики - крихітки
Не хочуть чекати ні хвилинки, (ритмічно згинають і розгинають пальці.)
Тук - тук, молоточками, (нахиляються і по черзі ритмічно стукають кулачками).
Хлоп - хлоп, лапоточками, (ритмічно плескають по колінах.)
Стриб - стриб, наче зайчики,
Скачуть діти на галявині. (поскоки.)
А яку фігуру нам нагадує сонечко? (Відповіді дітей.)
Давайте ми з вами станемо в коло і подивимося, яке сонечко у нас вийшло.
Сонечко запрошує нас, хлопці погуляти з ним. Згодні?
Давайте ми з вами станемо в коло і подивимося, яке сонечко у нас вийшло.
Сонечко запрошує нас, хлопці погуляти з ним. Згодні?
Танець в парах.
Гуляє сонечко з неба, вниз на землю поглядає: то дивується, то радіє, то журиться.
(вправа на міміку)
Давайте, діти, розвеселимо сонечко, заспіваємо йому пісню.
Пісня «Сонечко».
Дуже сонечку сподобалася ваша пісенька, настрій стало веселе і захотілося йому з вами пограти.
Рухлива гра «Карусель».
Виносимо обруч.
Що це, хлопці?
На що схожий обруч?
Візьміться правою рукою за обруч, а ліву витягніть убік. Ось які у нас вийшли промінчики, покатаємо сонечко на каруселі.
Ледве-ледве закружляли каруселі.
А потім, потім, потім все бігом, бігом, бігом.
Тихіше, тихіше не поспішайте, карусель зупиніть.
Раз - два, раз - два ось і скінчилася гра.
Молодці, хлопці, покатали сонечко на каруселі. Сонечку було дуже весело з вами, але пора йому вертатися додому. Давайте нашому гостю зробимо подарунок. Щоб сонечко було ще ошатнішим, ще гарніше подаруємо йому промінчики, які ви зробили разом зі своїми мамами.
Діти дарують промінчики сонечка. Звучить музика.
Подивіться, яке сонечко стало ошатна, гарна, променисте. Буде радувати всіх хлопців, всіх людей. Скажімо сонечку до побачення! До нових зустрічей!