Реклама












Спортивне дозвілля в старшій групі. Сценарій


Спортивне дозвілля в старшій групі з теми «Птахи - наші друзі»
Автор: Мальцева Любов Валентинівна, інструктор з фізичної культури МБДОУ «Савинський дитячий садок», д. Савіно, Пермського краю, Карагайского району.

Опис матеріалу: Пропоную вам сценарій спортивного дозвілля, по темі «Птахи - наші друзі». Даний матеріал буде корисним вихователям та інструкторам з фізичної культури. Сценарій спрямований на вдосконалення фізичних якостей дітей. Допоможе педагогам залучити дітей і дорослих до здорового способу життя.
Спортивне дозвілля в старшій групі з теми «Птахи - наші друзі»
Мета:
Вдосконалювати фізичні якості дітей.
Завдання:
1. Виховувати у дітей потребу в русі.
2. Розвивати у дітей спритність, увагу, швидкість реакції.
3. Виховувати доброту, чуйність, бажання допомагати іншим в іграх.
Обладнання: маски птахів, гімнастична стінка, гімнастичні лавки, аудіозапис птахів, птиці з паперу.
Дозвілля можна провести як в залі, так і на вулиці.

Хід заняття.
Діти заходять в зал і чують спів птахів (аудіозапис).
Інструктор з фізкультури: Сьогодні ми поговоримо про...
Горобці, стрижі,
Снігурі, граки,
Ластівки, синиці:
Одним словом це (птахи). Правильно, ми сьогодні поговоримо про птахів.
Інструктор з фізкультури: Ми відправимося в чарівний світ птахів. Я вам буду загадувати загадки, а ви будете відгадувати. Якщо отгадаете - отже, граємо з цим птахом. Згодні?
Скаче бойко по доріжці,
Підбирає з землі крихти.
Не боїться голубів,
Що за птах? (горобець)
Кожна птиця вчить своїх пташенят літати, мама - горобчик не виняток, тобто горобці також як і ми робимо зарядку.
За наказом горобця
У повному зборі вся сім'я.
Починається урок фіз-куль-ту-ри!
Спостерігають півні,
Куд-кудак-чут кури.
У дворі на бревнышке
Стрибають горобчики:
Стриб-скок! Стриб-скок! Стриб-скок! Стриб-скок!
Ніжки як пружинки.
Починається урок
З маленької розминки.
(Під музику «Воробьиная дискотека» Ю.Антонова (фізичні вправи).
Інструктор з фізкультури: Тут на вулиці з'явився кіт і відразу погнався за горобцями.

Гра «Горобчики і кіт»
За допомогою лічилки обирають ведучого - кота
Лічилка
«Тілі-тілі»- пташки співали.
Знялися вгору, до лісу полетіли.
Стали пташки гнізда вити.
Хто не в'є, тому водити.
Кіт сидить на бревнышке, діти ходять коло і наспівують йому пісеньку:
Котя, котенька , коток,
Котя - чорненький хвосток,
Він на бревнышке лежить,
Прикинувся, будь-то спить. (мяу)
(кіт наздоганяє горобчик, а вони, залітають на дерево (гімнастичну лаву).
Інструктор з фізкультури: Діти, а ви хочете дізнатися про інших птахів? Пропоную гру «Вірю - не вірю»
Клесты виводять птахів взимку (віримо).
У горобця великий сильний дзьоб (не віримо). А у кого такий дзьоб? (дятел)
У свиристеля чубчик на голові (віримо)
Снігурі люблять сало (не віримо).
Яка птиця любить сало? (синиця)
Сова вночі спить (не віримо)
Ворона харчується залишками їжі (віримо)
Клесты люблять насіння шишок (віримо)
У сороки довгий чорний хвіст (віримо).
Інструктор з фізкультури: Молодцю, жодного разу не помилилися. Зараз настав час грати. А зимуючі птахи чекають коли ми почастуємо їх зернятками.

Естафета «Нагодуй птахів»
діти шикуються в дві колони, нагребая в баночку корм, біжать долаючи перешкоди і висипають його в годівницю.
(Звучить спів сови) Ви дізналися, що це за птах?
Як ви вже знаєте, що сова вночі не спить. Яку, ви, можете запропонувати гру? («День і ніч».)
За допомогою лічилки обирають ведучого - сову:
Сова-сипуха
Всю ніч, зітхаючи глухо,
Не спить сова-сипуха.
Сипухе не до сну -
Мисливиця вона.
З числа граючих виділяється «совушка». Її гніздо-в стороні від майданчика. Грають на майданчику розташовуються довільно. «Совушка» - в гнізді.
За сигналом ведучого: «День наступає, все оживає! » - діти починають бігати, стрибати, наслідуючи польоту метеликів, пташок, жучків і т. д. За другим сигналом: «Ніч наступає, все завмирає - сова вилітає! » - гравці зупиняються, завмирають в позі, в якій їх застав сигнал. «Совушка» виходить на полювання. Помітивши шевельнувшегося гравця, вона бере його за руку і веде в своє гніздо.
Інструктор з фізкультури: Я ще пропоную відгадати загадку:
Забарвленням - сірувата,
Повадкой - злодійкувата,
Крикунья хрипловатая-
Відома персона.
Хто вона? (ворона) .

Рухлива гра «Сови й ворони».
Дітей потрібно розділити на дві команди - Сови і ворони. Дві команди будуються обличчям один до одного на відстані півметра. На відстані 5 метрів позаду кожної команди проведіть риску, позначаючи будинок. Ведучий вимовляє фразу : «Сови» Сови починають ловити Гав, перш ніж вони добіжать до будинку. Якщо фраза «Ворони» - Ворони ловлять Сов. Хто спійманий, той приєднується до команди
суперників.
Інструктор з фізкультури: Я ще пропоную загадку:
Червоний дзьоб,
І строкатий хвіст-
Як гарний співочий (дрозд).

Гра «Дрозд».
Діти стають парами.
Я дрозд, ти дрозд,
У мене ніс, у тебе ніс.
У мене гладенькі, у тебе гладенькі.
У мене сладенькие, у тебе сладенькие.
Ми любимо один одного (поки діти грають, включаємо аудіозапис співу птахів).
Інструктор з фізкультури: Ми з вами багато дізналися про птахів, а в пам'ять про нашу зустріч, дарую вам паперових птахів.

Використовувана література:
1. «Російські народні свята» М.Ю.Картушина.
2. «Інструктор з фізичної культури» №8 2012 рік.
3. «Рухливі ігри» Л.І. Пензулаева.
4. «Пізнаємо навколишній світ граючи» А.М.Федотова.