Реклама












Конспект уроку математики в 1 класі


Конспект уроку математики з теми «Число 10. Рішення прикладів в межах 10» в 1 класі для корекційних шкіл VIII виду.
Автор:
Романова Марія Володимирівна, вчитель 1-4 класів МКС(К)ОУ школи-інтернату VIII виду №92 міста Нижнього Новгорода.
Пропоную Вашій увазі конспект уроку математики по темі ««Число 10. Рішення прикладів в межах 10» в 1 класі для корекційних шкіл VIII виду. Даний матеріал буде корисним для вчителів корекційних шкіл VIII виду.
Тема уроку:
Число 10. Рішення прикладів в межах 10.
Мета:
закріплення вміння дітей числа 10, вчити розв'язувати приклади на додавання і віднімання в межах 10.
Завдання уроку:
• Закріпити знання письмового додавання і віднімання в межах 10;
• Розвиток психічних процесів: уваги, пам'яті, мислення, емоційно-вольової сфери;
• Виховання акуратності, доброзичливості, взаємодопомоги, ввічливості.
Обладнання:
1. зошит,
2. лінійка,
3. олівець,
4. ручка,
5. картки із зображенням казкових персонажів із завданнями.
6. мультимедійна система.
Хід уроку.
1. Організаційний момент.
Здрастуйте, діти, гості!
Хлопці, подивіться, що у мене в руках? Коло, квадрат, прямокутник, трикутник.
Правильно. А як вони разом називаються? Геометричні фігури.
У вас на столах лежать предметні картинки за формою схожі на геометричні фігури. Зараз сяде той, чия предметна картинка, нагадує форму кола, трикутника, квадрата.

З яким числом ми познайомилися на минулих уроках? Ми познайомилися з числом 10.
Тема нашого уроку: «Число 10. Рішення прикладів на додавання і віднімання в межах 10».
Хлопці до нас в гості прийшла гостя, а хто це відгадайте загадки з:

Стрибає звіринка
Не рот, а пастка.
Попадуть в пастку
І комар, і мушка. Жаба

Правильно, а в яких ще казках зустрічається персонаж жаба?
Вірно.
А допоможе нам на уроці казка «Царівна-жаба».
Давайте подивимося на екран, кого ми бачимо? Давайте порахуємо, скільки курчат зображено на екрані?
А зараз подивимося на екран, чи правильно ми порахували?
А тепер згадаймо, як пишеться число 10.
А тепер відкриваємо зошити. Від сьогоднішнього числа відступаємо вниз 2 клітинки, пропишемо одну сходинку числа 10.
2. Усний рахунок.
А тепер казка. У царя було три сини. І сказав цар своїм синам, поки зовсім не постарів, одружитися. Вивів він їх у чисто поле і велів пустити стріли, куди впаде стріла, значить там їх і доля. Але стріли, хлопці, не прості, а з завданнями. Щоб стріли долетіли до місця, допоможемо синам царя виконати завдання?
Завдання: Подивіться у мене в руках картинка, що на ній зображено? Який це птах? Порахуйте і покажіть мені цифрою. Як ви думаєте, граки вже прилетіли?
А це, що за птахи? Порахуйте і покажіть цифрою, скільки зображено скворцов. Скоро на уроках ми будемо знайомитися з цими птахами.
Молодці, хлопці. Стріли долетіли до місця: одна - до панського будинку. Інша - до купецького. А третя - на болото до жабі.
А ми з вами потрапимо на весняну галявину. Дивіться очицями на рушійні предмети. (Електронна физминутка для очей).
3. Математичний диктант.
Цар одружив синів, дав завдання невісткам - спекти хліб.
Хлопці, допоможемо спекти хліб Царівну-жабу. Для цього потрібно виконати ігрові завдання. Я буду називати числовий ряд і пропускати числа, а ви повинні показати, що я пропустила:
4 ... 6, 7, 8
6 ... 8, 9, 10
10, 9, 8, 7 ... 5

назвіть попереднє 10, подальше 9,
назвіть сусідів числа 9. Молодці! Ви допомогли спекти хліб Царівну.
Царю сподобалося.

4. Вивчення нового матеріалу.

Наступним завданням царя було виткати килим. Щоб він вийшов гарним, ми повинні його прикрасити. Для цього потрібно розв'язати приклад, знайти відповідь з малюнком. І приклад на килимі замінити візерунком.
Сильний рівень:
6+4
10-5
8+2
Середній рівень
7+2
6 -6
8 -3

Молодці, хлопці впоралися із завданням, допомогли Царівну. Царю дуже сподобався килим.
  
Цар запросив усіх на бал. Ми теж з вами давайте відпочинемо.
5. Физминутка.
Як живеш?
Як біжиш?
Вдалину дивишся?
Чекаєш обід?
Махаєш слідом?
Вночі спиш?
А дзуськи?
6. Закріплення вивченого матеріалу.

Сподобалася Василина Івану-Царевичу, він взяв і спалив її шкірку. Полетіла голубкою Василина і наказала шукати її (у кого?). У Кощія Безсмертного.
Пішов Іван шукати Василину.
Йшов, йшов і побачив хатинку на курячих ніжках, а в ній Баба-Яга сидить і каже:

-Якщо вирішиш моє завдання, дам тобі за це клубок, який покаже тобі дорогу. Допоможемо Івану вирішити завдання?

У пенечков 7 грибочків
І під ялинкою 3

Хлопці, подумайте і викладіть на партах у касах рішення цієї задачі.

Скільки всіх грибочків,
Ну-ка, подивися?

Скільки грибочків? Як ви дізналися?
Молодці, впоралися із завданням. Віддала Баба-Яга клубок Івану - Царевичу і він пішов рятувати Василину.
А ми з вами підемо за іншою стежкою. Подивіться, що накреслене на дошці. Як називається ця лінія? Пряма лінія.
Відступивши вниз дві клітини, накресліть пряму лінію.
Молодці! Із завданням впоралися.
  
І пряма доріжка привела нас до дуба, де знаходиться смерть Кощія.

Хлопці, давайте знімемо скриня. А для цього потрібно виконати нерівність:
Слабкий рівень
8...10
Спіймали зайця. Тепер зловимо качку:
9 2...
А з качки викотилося яйце. Давайте його розіб'ємо:
5...5
Розбилося яйце, дістали ми голку. Ламаймо її:
10 0...
Молодці, хлопці. Ви допомогли Івану врятувати Василину. Вона вам дуже вдячна, що ви її врятували. Були активними, сміливими, дружними.

7. Підсумок уроку.
Чим ми сьогодні займалися на уроці?
Що вам сподобалося?
Які завдання викликали у вас труднощі?
Урок закінчено.