Реклама












План - конспект уроку з російської мови для 8 класу. Тема: Ввідні слова


Російська мова - 8 клас
Тема: Ввідні слова
Автор: Мережко Ольга Федорівна, ГУ «ЗОШ №15 г.Павлодара»
Тип уроку: повторення і узагальнення отриманих знань.
Мета:
- повторити та узагальнити відомості про вступних словах та розділові знаки при них;
- формувати уміння визначати належність вступного слова до смислової групи, правильної постановки розділових знаків у реченнях з вступними словами;
- прищеплювати інтерес до російської мови.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
- Здрастуйте, хлопці. Давайте подивимося на сусіда, посміхнемося один одному і бажаємо гарного настрою та успіху.
II. Актуалізація знань.
1.«Орфографічна хвилинка»
(Завдання за варіантами записано на дошці, плюс у кожного на листочках).
- Вставте пропущені букви в запропоновані вам слова, розкрийте дужки.
1 варіант 2 варіант
До уд...ухвалою розуміє(?)ся
Бе...спірно оч...видно
(на)моєму (у)перше
(в)третіх витяг...кових
Безусловн... п...жалуй
(взаимопроверка)
- До якої групи належать ці слова? (вступних)
- Якій темі буде присвячений наш урок? (вступні слова)
2.Сообщение мети уроку.
Слово вчителя:
- Хлопці, сьогодні нам належить повторити та узагальнити інформацію по темі «Ввідні слова».
3.Фронтальный опитування.
- Дайте визначення вступних слів.
- На які групи за значенням поділяються ввідні слова?
(учні відповідають, а на дошці вивішуються таблиці)
1.Степень впевненості
2.Различные почуття
3.Источники повідомлення
4.Порядок думок та їх зв'язок
5.Способ оформлення думок
6.Вежливость, залучення уваги.
- Як вступні слова виділяються при вимові і на письмі.
ІІ.Обобщение
1.«Граматичний конструктор»
1 варіант
(Зі слів записаних врозкид, скласти три пропозиції з вступними словами)
1.Все, в порівнянні, пізнається, що, кажуть.
2.У, він, ліс, не ходив, ніколи, однак.
3.К, березі, підходила, безсумнівно, човен.
2 варіант. «Конструювання речень»
(Записати речення, замінивши ввідні слова синонімічними)
Гірське повітря, без сумніву, благодійно діє діє на здоров'я людини.
3 варіант. «Вибірковий диктант»
(Виписати пропозиції з вступними словами, розставити розділові знаки, підкреслити вступні слова)
1.К щастя, вода в річці була тепла.
2.Он здається смішним.
3.К жаль домішувалася його образа.
4.Очевидно, в будинку всі вже спали.
5.Решение по справі було абсолютно очевидно.
6.Конечно, будинки будуть турбуватися.
Слово вчителя:
- Ми знаємо, що ввідні слова можуть виражати різні почуття.
Завдання 1.
Розподіліть ввідні слова за смисловим групам.
Ступінь впевненості на жаль
Різні почуття безсумнівно
Джерело повідомлення будь-ласка
Порядок думок і їх зв'язок до загального жаль
Спосіб оформлення думок за словами
Ввічливість, залучення уваги думку
отже
вибачте
ймовірно
по - перше
інакше кажучи
одним словом
Завдання 2.
Виписати речення, в яких ввідні слова позначають ввічливість, залучення уваги, підкреслити ввідні слова.
1.К жаль, я не міг пройти непоміченим.
2.Согласитесь, співають у нас часто і з задоволенням.
3.Кажется, шепочуть колоски один одному.
4.Извините, успіхи в навчанні не вважайте за хвастощі.
Завдання 3.
Відібрати вступні слова, що виражають різні почуття, з двома з них скласти пропозиції.
Повинно бути, на жаль, кажуть, отже, на моє щастя, очевидно, отже, до нещастя, на подив, значить, безсумнівно, до загальної радості.
Завдання 4.
Виконайте вправу 331. (4 учні працюють біля дошки)
(2 учні заздалегідь підготували повідомлення по словниковим статтям:
1 учень - освіченість
2 учень - інтелігентність.)
ІІІ.Рефлексия.
1 варіант.
Закінчите пропозиції.
1.При допомогою вставних слів мовець висловлює .... .
2.Вводные слова можуть мати наступні значення .... .
3.Вводные слова на письмі виділяються ... , а в усному мовленні ... .
2 варіант.
Виконують тест.
1.Вводные слова - це
А) слова, за допомогою яких мовець виражає своє ставлення до того, що він повідомляє;
Б) слова на позначення того, до кого звертаються з мовленням.
2. Яке значення має вступне слово
А) порядок думок і їх зв'язок;
Б) різні почуття;
В) велика ступінь упевненості.
3. Знайдіть вступне слово, що позначає порядок думок та їх зв'язок
А) можливо
Б) отже;
В) по - моєму.
4. Є ввідні слова членами речення
А) немає
Б) так
5. Знайдіть речення, в якому є вступне слово
А) Мені здається, що скоро піде сніг.
Б) Здається, скоро піде сніг.
В) Він не такий, яким здається.
Домашнє завдання: & 37 упр. 330
Слово вчителя:
Закінчити урок я хотіла б словами В.Солоухина. (тексти лежать на столах)
Дитинство, як грунт, в яку падають насіння. Вони крихітні, їх не видно, але вони є, потім вони починають проростати. Деякі стають чистими і яскравими квітами, деякі - хлібними колосками, деякі - злим чортополохом. Всяка риса характеру дорослої людини, всяке якість його душі і, може бути, навіть кожен його вчинок мали в дитинстві свій зародок, своє насіннячко.
- Яка основна думка тексту?
- Що цим текстом хотів сказати автор?
В зошити запишіть цю думку, використовуючи ввідне пропозицію:
Всяка риса характеру дорослої людини, як стверджував В.Солоухин, мала в дитинстві свій зародок, своє насіннячко.
- А я хочу сказати: «Нехай кожному з вас проростуть тільки добрі насіння».