Реклама












Конспект уроку з математики - 4 клас УМК «Школа 2100»


Конспект уроку математики 4 клас
Даний матеріал призначений для вчителів початкових класів УМК «Школа 2100». Конспект уроку спрямований на забезпечення засвоєння учнями способу поділу на багатозначне число.
Конспект уроку з математики(4 клас) «Поділ на багатозначне число»
Мета уроку:
- Забезпечити засвоєння учнями способу поділу на багатозначне число.
- Сприяти формуванню ключових компетентностей: пізнавальної, інформаційної, комунікативної, розвиваючої.
Завдання уроку
Освітні:
Познайомити учнів з новим прийомом внетабличного поділу на багатозначне число.Упражняться у встановленні зв'язків між компонентами при поділі і множенні, виконувати проверку.Способствовать вдосконалення обчислювальних навичок.
Розвиваючі.
Сприяти розвитку основних операцій мислення(порівняння,узагальнення, уміння робити висновки на основі отриманої інформації). Розвивати вміння аналізувати і знаходити шляхи вирішення жене проблемы.Формирование основних компонентів УУД (вміння ставити навчальну задачу,узагальнювати, робити висновки).
Виховні.
Виховувати інтерес до предмету математики, прагнення до занять спорту иЗОЖ, культуру спілкування на уроці, вміння уважно слухати, правильнореагировать на відповіді інших дітей, сприяти до самоконтролю исамооценке.
Плановані результати.
Особистісні УУД:
Здатність до самооцінки критерію успішності навчальної діяльності.
Метапредметные.
Регулятивні УУД:
Вміти визначати і формувати мету на уроці з допомогою вчителя;
проговорювати послідовність дій на уроці;
вміти висловлювати своє припущення на основі роботи з учебнымматериалом;
вміти працювати за колективно складеним планом;
оцінювати правильність виконання дії на рівні адекватної оцінки;
вміти формувати правило і застосовувати його при діленні.
Комунікативні УУД:
Вміти оформляти свої думки в усному мовленні;
Слухати і розуміти мову інших;
Вчитися працювати в групі, формулювати власну думку і позицію.
Пізнавальні УУД:
Вміти орієнтуватися в своїй системі знань: відрізняти нове від ужеизвестного з допомогою вчителя;
Здобувати нові знання: знаходити відповіді на запитання, використовуючи учебныематериалы, свій життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці.
Предметні УУД:
Вміти ділити на багатозначне число, застосовуючи перевірку множенням;
Використовувати набуті знання і вміння у практичній діяльності та повсякденному житті.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Місце уроку: перший урок.
Вид діяльності: продуктивний, проблемний, діяльнісний.
Методи: проблемно-пошуковий, наочний, практичний.
Форми проведення уроку: індивідуальна, робота в парах.
ХІД УРОКУ
1.Мотивация до навчальної діяльності.
Сонце на небі прокинулося.
Нам, хлопці, посміхнулося.
Очі тихо закриваємо,
Руки до неба піднімаємо.
Промінчик сонечка візьмемо
І до сердечку поднесем.
Ви відчуваєте сонячне тепло? Подаруємо свої посмішки один одному.
Нехай сьогодні на уроці сприяє тепла дружня атмосфера.
2.Актуализация і пробне навчальний дію.
- Яка важлива подія відбудеться у нас в країні в 2014 році?
- Олімпійські ігри - найбільш яскрава спортивна подія у світі. Сотні атлетів готуються до цього старту все життя. Ті, кому вдається зійти на олімпійський п'єдестал, стають прикладом для мільйонів. Їх досягнення назавжди залишаються в історії спорту і Олімпійського руху.
-Давайте перемістимося на кілька хвилин в Сочі, (кліп).
-Хто знає, які види спорту входять в олімпійську програму?
(біатлон, бобслей, керлінг, хокей на льоду, санний спорт, ковзанярський
спорт, лижний спорт).
- Ми сподіваємося, що 2014 рік стане черговим тріумфом олімпійським
нашої збірної.
3. Постановка навчальної задачі.
- Хто звернув увагу, де проходять фігурне катання і шор-трек?
- Внашем місті є території, на яких можна розмістити
майданчики для занять хокеєм та фігурним катанням на свіжому повітрі.
Я пропоную вам спроектувати будівництво.
-Счего необхідно починати роботу? (провести розрахунки).
Давайте вирішимо завдання.
Каркас хокейної корти треба обнести загородженням фанерними листами. Площа льоду 128 кв.м, довжина дорівнює 16 м, довжина фанерного листа 2 метри. Скільки потрібно аркушів?
Для того щоб розв'язати задачу потрібно скласти алгоритм (складання алгоритму)
4.Выявление місця і причини утруднення.
-Чому не можемо вирішити завдання?
5.Целеполагание та побудова проекту виходу з утруднення.
-Яка тема нашого уроку? (поділ на багатозначне число).
-Чим ми будемо займатися на уроці? (Алгоритм виконання ділення на
двозначне число. Формування обчислювальних навичок. Рішення
завдань. Застосування знань на практиці.)
6.Реализация побудованого проекту.
128:16
Алгоритм:
1.Находим перше неповне ділене.
2.Определяем кількість цифр у приватному.
3.Подбираем число, на яке треба помножити на дільник, щоб повчити ділене.
7.Первичное закріплення з коментуванням у зовнішній промови.
Робота в парах.
144:36= 6
432:72= 3
189:63= 4
-З'єднайте приклади та відповіді.
8.Систематизация знань.
-Де нам знадобиться вивчений прийом ділення?
9.Включение в систему знань і повторення.
-Продовжимо рішення задачі. Звернемося до складеною програмою.
1)128:16=8 (м) - ширина майданчика.
2)(16+8)*2=48 (м) - довжина всього огорожі
3)48:2=24 (л)
Відповідь: необхідно 24 листа фанери.
-А зараз давайте переконаємося, чи правильно ми розв'язали задачу.
-Приклейте фанеру до коробки.
10. Рефлексія навчальної діяльності на уроці. Саме рефлексія.
-У вас на столі лежить бланк. Заповнивши його, кожен зможе оцінити себе
в навчальному процесі.
Затвердження Постав знак «+» або «?»
Тема уроку мені зрозуміла
Я досяг мети уроку
Я вмію знаходити результат ділення на багатозначне число
Мені необхідно попрацювати над...
Підсумок.