Реклама












Ігрова програма для дітей 7-10 років «Подорож по зимовій країні»


Ігрова програма «Подорож по зимовій країні». Сценарій

Автор: Валієва Рузалия Хатмулловна, вихователь ГБОУ Бірськ спеціальна (корекційна) школа - інтернат V виду, місто Бирск.
Опис: подорож по станціях. Дана методична розробка призначена для дітей дошкільного та шкільного віку. Матеріал буде корисним для вихователів дитячих садків, дитячих установ, бажаючих провести цікавий захід з позаурочної діяльності.
Мета: прищеплювати любов до усної народної творчості, художньої літератури;
Завдання:
Освітні: розширення кругозору вихованців, ознайомлення учнів з різними видами творчості;
Розвиваючі: розвивати пам'ять, логічне мислення, пізнавальну активність;
Корекційні: вдосконалення загальних мовленнєвих навичок, зорової уваги і сприйняття;
Виховні: виховувати інтерес до читання, любов до книги;
Роздатковий матеріал: телеграма, карта Зимової країни.
Методичні прийоми: ігрова ситуація, бесіда-діалог, розглядання ілюстрацій, підведення підсумків.
Хід заходу
Заздалегідь готуються костюми, діти вчать вірші, пісні про зиму, повторюють прислів'я та приказки, а також народні прикмети про зиму.
Хлопці, сьогодні ми отримали пакет, в якому знаходиться телеграма про допомогу від Весни і карта Зимової країни, з якої ми зможемо знайти замок цариці Зими. Подивіться уважно на карту, і ми вирушаємо на пошуки замку цариці Зими. По дорозі напевно ми зустрінемо ворогів і друзів.
1 зупинка «В гостях у Непогодушки»
Непогодушка: (задає дітям питання)
- Чому взимку йде сніг, а не дощ?
- Чому кажуть, що грудень завершує рік і починає зиму?
- Чому іноді падають красиві сніжинки, а іноді сніжна крупа?
(Відповівши на питання Непогодушки, діти йдуть по зимовій країні)
2 зупинка «Сніг і лід»
(Хлопці зустрічають Сніг і Лід. Вони загадують дітям загадки)
- На дворі горою, а в хаті водою. (Сніг)
- Ні в вогні не горить, ні у воді не тоне. (Лід)
- Росте вона вниз головою, не влітку зростає, а взимку,
Але сонце її припече - заплаче вона і помре. (Бурулька)
- На всіх вона сідає, нікого не боїться. (Сніжинка)
-Міст як синє скло: слизько, весело, ясно. (Лід)
3 зупинка «Народні прикмети»
Закінчити прислів'я і приказки:
- Багато снігу - ... (багато хліба)
- Бережи ніс - ... (у великий мороз)
- Зима без снігу - ... (літо без хліба)
- Лютий - місяць лютий: запитує ... (як взутий)
- Чим міцніше зима, то ... (швидше весна)
Назвіть прикмети:
- Був уночі іній - вдень сніг не випаде.
- Снігові пластівці стали великими - чекай відлиги.
- Біліше зима - зеленішою літо.
- Ворони і галки сідають на верхів'я дерев-до морозу.
4 зупинка «Пташина їдальня»
Практичне заняття:
Розкласти ілюстрації із зображенням птахів на дві групи: перелітні і зимуючі.
Загадка про птахів
- Вдень не спить, вночі літає, лякає перехожих. (Сова)
- Маленький хлопчик у сірій армячишке по дворах шастає - крихти підбирає. (Горобець)
- Сіренька Шапочка, жилетка не ткана, кафтанчік рябенький, а ходить босоніж. (Ворона)
- Дитя ще не народиться, а вже віддано на виховання: у кого це? (Зозуля)
- Посеред дерев ковалі кують. (Дятли)
- Варто стовбур, на нього кілок, на колу палац, у палаці співак. (Шпак)
- Як сніг, біла, як сажа, чорна, вертлява як біс, покружляла, та в ліс. (Сорока)
- Всіх перелітних птахів черней, чистить ріллю від черв'яків, цілий день по ріллі навскач, і зветься птах ... (Грач)
5 зупинка «Замок цариці Зими»
У замку стоять три сторожа - три місяці зими, які задають дітям питання:
Я - середина зими. Починаю з новим роком та заканчиваюсь днем, який називається дуже довго - Афанасій - ломиніс, бережи ніс. (Січень)
Я - найкоротші дні та найдовші ночі. Під моїм теплим сніговим покривалом заснули лісові мешканці. У ставках і річках сплять риби та жаби. Сплять, зарившись в снігу, глухарі. Спить у барлозі ведмідь. (Грудень)
Я - злий, холодний, вітряний і голодний. Я ж останній місяць зими вирує хуртовина часто цілу добу. Іноді вигляне сонце, відразу ж все оживає, облетить сніг, боляче на нього дивитися. (Лютий)
Сторожа розступаються. З'являється цариця Зима. Діти читають їй вірші. Зима віддає ключ - сніжинку. Діти відкривають двері і звільняють з полону Весну.