Тема заняття: «Картина із шкіри»
Техніка: квіти зі шкіри, заняття входить в блок з 9 занять програми 3 роки навчання
Вік дітей: 10 - 14 років, третій рік навчання
Категорія: художньо-естетичне
Тривалість: 2 заняття по 45 хв.
Тема заняття: Складання композиції з шкіряних квітів і листя.
Мета: Розвиток творчого мислення (креативності)
Завдання:
Навчити виявляти фантазію при створенні квіткової композиції. Закріпити навички роботи зі шкірою.
Розвивати вміння самостійно реалізувати задум в практичному виконанні.
Виховати акуратність, вміння слухати інших, аналізувати та висловлювати свою власну думку.
Здоров'езберігаючи технології:
- використання на заняттях здоров'язберігаючих елементів (фізкультхвилинки, хвилинки релаксації, зміна діяльності).
Інформаційно-Комунікаційні Технології
- використання презентації, цифрового обладнання (фотоапарат, ноутбук, проектор)
Форма проведення заняття: навчальне заняття.
Форма організації діяльності: індивідуально-групова.
Методи роботи: словесний (бесіда, читання уривка з казки), наочний (показ слайдів, картин, зразків), аналіз відповідей на завдання, практична робота.
Обладнання: комп'ютер, відеопроектор, екран, цифровий фотоапарат, ножиці, олівець чи ручка, палички для роботи з клеєм, серветки гігієнічні, слайди із зображенням квітів, картин художників, ноутбук, фотоапарат.
Матеріали: готові квіти і листочки з шкіри (або замінник), підрамник з наклеєною основою, рама, клей.
Структура заняття:
1. Вступна частина - 10 хв.
Організаційний момент. Вступна бесіда. Демонстрація слайдів
2. Основна частина - дві частини за 30 хв.
Читання уривка з казки. Правила ТБ. Актуалізація та контроль знань і умінь. Практична робота: складання композиції, фотографування варіантів, вибір найбільш вдалого, демонстрація на екрані результату. Наклеювання композиції.
3. Физминутка - 3 хв.
4. Підсумок заняття. Рефлексія. - 5 хв.
Хід заняття:
Організаційний момент. Привітання вихованців.
Педагог: - Хлопці, я почну наше заняття з вірша, з якого ви дізнаєтеся, чим ми сьогодні будемо займатися.
Немає нічого прекраснішого кольорів
Прийшли в палисады і житла.
Вони прийшли з глибини століть,
Щоб зробити життя більш піднесені і чистіше.
Вступна бесіда.
Педагог: - Хлопці, ви вже здогадалися, чим ми будемо займатися?
Відповіді дітей:- Ми будемо робити квіти.
Педагог: - Вірно, ми будемо робити квіти, а які - ви дізнаєтеся трохи пізніше.
«Щоб жити, потрібне сонце, свобода і маленька квітка» - говорив великий казкар Ганс Християн Андерсен. І дійсно, квіти супроводжують нас все життя: зустрічають при народженні, тішать на весіллі і втішають в старості. І вдома, і на роботі, в лютий холод і жарким літом - квіти необхідні, без їхньої краси біднішою стає життя.
Народна мудрість говорить: «Хто вирощує квіти, той приносить радість собі і людям». Живучи на цій землі, ми повинні дбайливо ставитися до природи, охороняти її. Погубити рослина дуже легко, а от для того, щоб виростити його іноді потрібні довгі роки.
Чудовий світ квітів надихає поетів і художників на створення прекрасних творів.
Демонстрація слайдів, картин великих художників.
Основна частина.
Педагог: - Наше сьогоднішнє заняття присвячене незвичайно красивому, казковому творіння природи - квітів. Чому я сказала «казкового світу»? Хлопці, давайте пригадаємо з вами одну дивовижну казку про чарівну квітку!
Звучить Вальс квітів з балету П.І. Чайковського «Лускунчик», під музику зачитується уривок з казки «Червоненька квіточка».
Педагог: Як називається казка, хто відповість? (відповіді дітей)
І сьогодні на занятті ми будемо створювати свою красу. На попередньому занятті ми зробили ось такі квіти (демонструє готовий квітка з шкіри). Я вам пропоную скласти композицію і оформити її в картину.
Практична робота.
Педагог: - Перед роботою повторимо правила поведінки і ТБ.
1. Робоче місце тримай у чистоті.
2. Не заважай товаришам.
3. Правильно користуйся ножицями.
4. Після роботи прибери робоче місце.
Педагог: - хлопці, я пропоную згадати, як ми робили квітку.
• Л. нам покаже, як правильно викроїти пелюстки.
• Д. нам покаже спосіб склеювання квітки.
• Н. зробить серцевинку.
Педагог: - Хлопці, перед тим як розпочати роботу по складанню композиції, давайте трішки розімнемося.
розминку проводять діти
На лузі, ростуть квіти (підтяглися)
Небувалої краси. (руки в сторони)
До сонця тягнуться квіти,
З ними підтягнись і ти. (підтягування)
Вітер дме іноді,
Тільки це не біда. (змах руками)
Нахиляються квіточки,
Опускаються квіточки, (нахили)
А потім знову встають
І як і раніше ростуть.
Педагог: - Відпочили? А тепер за справу! Щоб веселіше працювалося, я включу музику композитора Петра Ілліча Чайковського «Вальс квітів».
На столах лежать готові листя, квіти, клей, ножиці, рама, підрамник з натягнутою основою.
Педагог: Ми навчилися склеювати квіти, оформили листочки. Що ж далі, з чого потрібно почати, щоб створити шедевр? Зараз я роздам вам картки з назвами етапів роботи, ваше завдання полягає в тому, щоб визначити їх послідовність. Поставте поруч з операцією номери від одиниці до п'яти в тій послідовності, яку ви вважаєте правильною. Пізніше звіримо відповіді.
Етапи виконання практичної роботи:
1. Вставити підрамник з наклеєною основою в раму.
2. Скласти композицію (свій варіант демонструє кожен учень, композиція фотографується).
3. Фото завантажити в ноутбук.
4. Вибрати з усіх варіантів найбільш вдалий.
5. Зібрати композицію з допомогою клею.
Підсумок заняття.
Педагог: - Ви добре сьогодні попрацювали. Оцініть своє самопочуття, розкажіть:
1. Що нового сьогодні дізналися?
2. Чому здивувалися?
3. Що змусило задуматися?
Кожен з вас проявив фантазію, створив свій образ, закріпив навички створення композиції.