Реклама












Урок - узагальнення з Обж в 5 класі


Склала і провела Нагоева С.А.
Тема уроку: Азбука ОБЖ. Головні правила ОБЖ
Цілі уроку: розвиток і зміцнення знань з основ безпеки життєдіяльності, отриманих у початковій школі; закріплення правил ОБЖ, вивчених у першій чверті; вручення «Дипломів п'ятикласника».

Завдання: повторити з дітьми небезпечні життєві ситуацій; як захистити себе від небезпек; закріпити знання про правила дорожнього руху і правил поводження з електроприладами; розглянути пожежонебезпечних ситуацій.
Обладнання: підручники, комп'ютер, проектор, таблиці, «Дипломи п'ятикласників».
Хід уроку.
1. Організаційний момент. Доброго дня! Хлопці, ми вже з вами встигли подружитися і дізнатися один одного. Я дуже рада нашій співпраці. Сьогодні у нас узагальнюючий урок, де ми підіб'ємо підсумки першої чверті навчання основам БЖ в п'ятому класі і повторимо головні правила ОБЖ.


2. Ви - п'ятикласники. Кожен ваш день приносить вам нові знання, цікаві справи, різні ситуації, які можуть і засмутити нас. І ми з вами вже встигли розглянути багато з них, коли нам потрібно проявити необхідні знання та своєчасно розпізнавати, обходити стороною, стримувати і зменшувати небезпеки. Обговорюючи повчальні історії, ми робимо перші кроки до попередження та подолання небезпек. Знаходимо причини виникнення неприємностей, складаємо рекомендацій по безпечній поведінці.

Я ваш путівник по всім правилам основ БЖ. Рада буду вам підказувати, допомагати, вивчати всілякі ситуації. І, тому, завжди звертайтеся за порадами і будь-якими питаннями до мене. Також ви можете звертатися до старших товаришів і батьків. Всі навколо будуть йти вам назустріч і надавати допомогу. Адже, коли ми озброєні певними знаннями, ми сприяємо формуванню своєї навколишнього середовища за всіма правилами безпеки.

3. До того, як ми почнемо повторювати деякі питання, які вивчили за цей період, я хочу вручити вам Дипломи 5-класника.
Тут я зазначила особливі моменти з моїх спостережень за вашими діями на уроці і поза уроком. Я придумала свої, неіснуючі в школі, дисципліни, роздрукувала і зібрала в книжечку. І, сподіваюся, що збережіть їх, і будете час від часу згадувати ці дисципліни і думати про своїх діях. Хоча ці дисципліни я піднесла в формі назв-жартів, вони мають глибоке смислове значення, які допоможуть вам в різних діях.

ОБЖ - захист життя нашої! І для початку, я попрошу прочитати невеликі віршики про ОБЖ. Діти читають вірші.

Якщо раптом пожежа виникла,
Ти від страху одразу ж знітився.
Згадай наше ОБЖ,
І, вважай, вже врятований!


Я гойдалася на гойдалках,
І забила ніжку.
«Терміново зроби ти допомогу!»
Я кричу Сережці.

4. Вручення «дипломів». (Нижче наводиться зміст цього матеріалу). Вітання і побажання.

Справжній диплом п'ятикласника
П.І.Б
МБОУ ЗОШ №3
У 2013-2014/р.

За короткий випробувальний термін з 01.09.2011
по 25.10.2011 пройшов повний курс підготовки до навчання у п'ятому класі і вивчив
"Абетку ОБЖ з головними правилами ОБЖ».
До кінця першої чверті має наступні показники по наступним дисциплінам:


Чому вчить ОБЖ!? - 5 (відмінно)
Ознайомлення з кабінетом ОБЖ - 5 (відмінно)
Біг з подоланням перешкод
в класі - 5 (відмінно)
Курс самодіяльності на тему: «Бій у коридорі, все в диму, нічого
не видно» - 5 (відмінно)
Розвиток громоглушительной
мовлення - 5 (відмінно)
Уміння тримати язик за зубами, коли просять відповідати - 5(відмінно)
Курс ознайомлення з природою шкільного двору: «Що не кущ, то без листочка» - 5 (відмінно)
Цікавість - не порок, а метод пізнання «Чомучки» - 5 (відмінно)
Вчимося граючи - 5 (відмінно)
Хвилинка відпочинку - 5 (відмінно)
Азбука ОБЖ - 5 (відмінно)
Твір фантастичних історії, небилиць і головоломок - 5 (відмінно)
Вигадування нових понять, як «убальшиваются» - 5 (відмінно)
Протигаз - засіб захисту в кабінеті, коли відсутня вчитель - 5 (відмінно)
Придумувати і знаходити собі небезпеку будинку і на вулиці - 5 (відмінно)
Правила дорожнього руху. Хто сильніший плечем штовхнув, той і пішов на головну.... - 5 (відмінно)

Пройшов повний курс факультативу
за методом «Дай здачі кривдникові, якщо вчитель не дивиться, якщо ж дивиться, умій вчасно пустити сльозу» на «відмінно».

Рішенням спеціальної комісії ЗОШ № даному учню рекомендується продовження подальшого вивчення курсу ОБЖ в школі.
Вчитель ---
Директор ---
Завуч ---
Друк ОУ
Головні правила ОБЖ
1. Вивчай види і причини небезпек
2. Вчися передбачати їх виникнення
3. По можливості, уникай небезпечних ситуації, обходь небезпечні місця, не ризикуй без потреби
4. Не лякайся і не панікуй у важких ситуаціях
5. При появі небезпеки дій рішуче
6. Завжди звертайся за порадою і допомогою
7. Вибирай найбільш безпечний шлях або спосіб дій з усіх можливих
8. Активно борись (будь-якими законними способами) за своє життя, свої права, майно

БЕЗПЕКА - це стан захищеності людини, його майна та навколишнього середовища від впливу несприятливих факторів.

НЕБЕЗПЕЧНА ситуація - це несприятлива обстановка, в якій діють шкідливі чинники різної природи, що загрожують здоров'ю, життю людини, його майну та середовищі існування.

Не знаючи броду, не лізь у воду.

Потушкуй іскру до пожежі, відведи біду до удару.

Знання - сила!

Є сміливість, потрібна вправність.

Не дражни собаку, так не вкусить.

Де тонко, там і рветься.

Багато небезпечні ситуації є результатом неуважності, незнання, капризу, дурниці, неслухняності.

Навчися правильно користуватися домашніми побутовими приладами.

Знання, уміння, навички з ОБЖ - для тебе «страхувальний пояс».

Дотримуйся правила скрізь - ти захищений у багатьох ситуаціях!

Далі в цій книжечці йдуть вірші та загадки про школу, навчання. Вставлені картинки з дорожніми знаками-покажчиками.

5. Друзі, запам'ятайте. У будь-якій справі є свої порядки, правила дії.
Під час руху по дорозі всі дотримуються строгі закони з численними вказують знаками. Ми з вами повторимо ПДР і подивимося слайд-фільм «Безпека руху».
Запитання - відповіді з цього розділу. Активне обговорення.

6. Демонстрація презентації по ПДР.

7.Показать таблицю зі знаками дорожнього руху.
Учень читає вірш про ПДР, що ми вчили на минулому уроці.

Місто, в якому з тобою ми живемо,
Можна по праву порівняти з букварем.
Азбукою вулиць, проспектів, доріг
Місто дає нам весь час урок.

Ось вона, азбука, - над головою:
Знаки розвішані вздовж бруківки.
Абетку доріг пам'ятай завжди,
Щоб не сталося з тобою лихо.

8. Небезпечні ситуації. Які вони? Де вони?
Спробуємо окреслити той простір, в якому ми живемо.
(Іде перерахування всіх місць - ванна, кухня, балкон, магазин, школа, автобус, театр тощо) Скрізь, де ми буваємо, де ми живемо, нас можуть очікувати небезпеки. І ми згадуємо різні несприятливі чинники і умови. Також, наші дії в небезпечних ситуаціях. Робота проводиться у формі бесіди і питання-відповідь. За бажанням учнів, розглядаються 2-3 ситуації.

9. Пожежі. Боротьба з пожежами і захист життя під час пожежі.
Вчитель читає уривок з вірша С. Маршака «Кошкін будинок»
І робляться висновки про протипожежної безпеки і дії під час пожежі.
Тілі-тілі,
Тілі-тілі,
Тілі-тілі, тілі-бом!
Загорівся кицин дім!
Загорівся кицин дім,
Біжить курочка з відром,
А за нею на весь дух
З помелом біжить півень.
Порося - з решетом
І козел - з ліхтарем.
Тілі-бом!
Тілі-бом!
Граки:
Гей, пожежна бригада,
Поспішати треба!
Запрягайте десять пар.
Їдемо, їдемо на пожежу.
Мерщій, без зволікання,
Наливайте воду в бочки.
Тілі-тілі-тілі-бом!
Загорівся кицин дім!
Стій, свиня! Постій, коза!
Що таращите очі?
Воду відрами носити.
Людина давно навчилася користуватися «червоною квіткою», тобто вогнем. Але всякий раз, коли людина забуває про обережність, мирний вогонь перетворюється на некерований полум'я пожежі. Пожежі страшні не тільки вогнем, але і його супутниками:
1) отруйний дим;
2) висока температура;
3) погана видимість;
4) паніка і розгубленість;
5) обрив електропроводів і можливість ураження електрострумом;
6) обвалення конструкцій.
Давайте, зараз вкажемо на ті причини, що призвели до пожежі в будинку у Кішки. Коротке обговорення пожежі і його «супутників».

Розглянемо таку ситуацію: «Спекотної липневої ночі житель московського району Черпаново помітив біля гаражів невелике світіння, схоже на світло фар автомобіля. Але це світіння було слабше і нижче, що і привернуло увагу. За допомогою бінокля йому вдалося помітити маленьку цівку диму. Прибулі пожежники з'ясували, що в гаражі від спеки загорілися промаслені ганчірки і каністри з маслом. Так пильність москвича запобігла велика пожежа у дворі житлового будинку.
Хлопці, невеликими фразами оцінюємо дії цієї людини. Коротке обговорення.

10. Підводячи підсумки нашої сьогоднішньої роботи, я хочу в черговий раз підкреслити, що небезпечні ситуації можна і потрібно передбачати, за умови, що ми будемо дотримуватися всіх правил безпеки, які ми з вами вивчаємо і ще належить вивчити. Адже в кожної небезпечної ситуації обов'язково є явна або прихована причина її виникнення, що є результатом неправильних дій людини. Тому я ще раз попрошу вас, щоб ви повторили і запам'ятали всі ті правила, про які ми говоримо: правила поведінки вдома, в громадських місцях, у транспорті, на вулиці, у водоймах, правил користування електроприладами і мн.др.

11. На дошці висвітлюється через проектор: «Наше майбутнє - в наших руках! Наші дії - наші правила! Дотримуйся правил ОБЖ!»

12. Спасибі вам за прекрасний годину. До зустрічі!