Реклама












План-конспект узагальнюючого заняття з тестопластике в початковій школі


Конспект узагальнюючого заняття з тестопластике для дітей 7-9 років. Подорож у палац фантазії
Опис матеріалу:
пропоную вашій увазі конспект узагальнюючого заняття з тестопластике для дітей початкових класів (7-9 років) на тему «Подорож у палац фантазії». Конспект спрямований на оцінювання рівня особистісних досягнень учнів в області тестопластики та суміжних дисциплін, таких як ІЗО і початкова геометрія. Матеріал буде цікавий вчителям технології, малювання і педагогам додаткової освіти.
Мета: оцінювання рівня особистісних змін учнів в області тестопластики.
Завдання:
навчальні: виявлення когнітивного зростання тестопластике, навичок координації рухів, дрібної моторики рук;
розвиваючі: виявлення рівня особистісного розвитку, уваги і уяви;
виховні: виховання естетичної культури особистості, навичок спілкування, самооцінки, взаємооцінки і рефлексії.
Форма заняття: подорож по лабіринту.
Тип заняття: узагальнююче заняття
Обладнання: мультимедійний проектор, музичний супровід, презентація «Лабіринт», бланки із завданнями для дітей, «медалі», приналежності робочого місця (стакани, кисті, вода, фарби, палітра, дощечки для ліплення, стеки, серветки), солоне тісто, конверти з комплектами геометричних фігур для кожної дитини.
Група: 1 рік навчання

Хід заняття
1. Привітання, цілепокладання:
- Здрастуйте, хлопці! Проходьте, рассаживайтесь. Як у вас настрій? Готові до роботи? Добре.
Розповім я вам казку.
На високому пагорбі серед гір і долин височіє палац Фантазії. Колись він був дуже гарний і повний різноманітних кольорів і фарб. Всілякі художники і фантазери з усіх кінців приходили туди по доріжках і стежках. Вони працювали в палаці з ранку до ночі, створюючи прекрасне. Тому там завжди вирувало життя і творчість било ключем. Але одного разу сильний ураган засипав доріжки і стежини піском, завалив деревами і камінням. Доріжки до палацу Фантазії всі переплуталися, стали майже непрохідними і перетворилася в справжній лабіринт. Плутали, плутали в цьому лабіринті художники і фантазери, та так і розійшлися по домівках. Палац померкло і спорожнів.
Ось так сумно могла б і закінчитися ця казка, однак ми з вами можемо допомогти знову оживити палац Фантазії і наповнити своїми барвистими виробами.
- Як ви думаєте, хлопці, яка мета нашого заняття? (Діалог з дітьми).
Отже, наша мета - дістатися до палацу Фантазії. Дійти до нього не просто, потрібно подолати ряд випробувань і завжди рухатися в правильному напрямку. У цьому вам допоможуть ваші знання та навички, набуті на заняттях тестопластики. Отже, сміливо вирушаємо у захоплюючу і небезпечну подорож!

2. Актуалізація знань:
- Перед тим, як відправитися по лабіринту, нам потрібно озброїтися всім необхідним, що може нам знадобитися в подорожі.
Організація робочого місця для заняття ліпленням - дощечка, склянка з водою, стека, ножиці, пензлик, фарби, шматочок солоного тіста, аркуш паперу, ручка (педагог обговорює з дітьми, чому їм потрібні всі ці предмети і для чого вони призначені).

Фізкультхвилинка
Всі хлопці дружно встали (випростатися)
І на місці попрямували (ходьба на місці)
На носочках підтяглися (прогнутися назад, руки покласти на голову)
Як пружинки ми присіли (присідання)
І тихенько разом сіли (випрямитися і сісти).

3. Подорож по лабіринту (презентація). Завдання 1-3 діти виконують на бланках.

Перешкода 1 «Сходинки»
- Підніматися по сходинках буває дуже не просто. Ми спробуємо це зробити, відповівши на питання тесту.
1. Як називається мистецтво ліплення з солоного тіста?
а) тестолепка
б) тістопластика
в) енкаустика
2. Як називається мрія, вигадка, щось не існуюче в реальності?
а) фантазія
б) гра
в) творчість
3. Співмірність, співвідношення частин предмета між собою і за величиною
а) гармонія
б) колорит
в) пропорційність
4. Елементи зображення, частково виступають над плоским фоном і створюють опукло-увігнуту поверхню
а) відблиски
б) деталі
в) рельєф
5. Як називається рівнозначне положення правої і лівої частини предмета?
а) діагональ
б) симетрія
в) висота
6. Як називається положення лінії або предмета відповідно лінії горизонту?
а) горизонталь
б) диагогаль
в) вертикаль
7. Як називається положення лінії або предмета відповідне напрямку схилу?
а) горизонталь
б) діагональ
в) вертикаль
8. Як називається плоский предмет, призначений для змішування фарб, з метою отримання потрібного відтінку?
а) палітра
б) дошка
в) стека.
- Ми благополучно піднялися на останню сходинку. Тепер, обміняйтеся бланками один з одним і звірте свої відповіді зі слайдом. Якщо всі відповіді правильні поставте 8 балів.
Учні перевіряють відповіді тесту з слайда, обмінявшись один з одним бланками. Кожна правильна відповідь 1 бал.

Перешкода 2 «Каменепад» (Початкова геометрія).
- Далі йти просто неможливо, дорогу перепиняє каменепад. Потрібно розібрати камені, щоб звільнити дорогу. Ваше завдання відокремити плоскі геометричні фігури від об'ємних.
Діти вклеюють геометричні фігури в потрібному стовпці бланка. «Плоскі геометричні фігури: коло, квадрат, прямокутник, овал, трикутник, трапеція. «Об'ємні геометричні фігури»: куля, куб, циліндр, піраміда.
Ключ: учні звіряють свою роботу зі слайдом. Кожна правильна відповідь 1 бал.

Перешкода 3 «Квіткова галявина» (Кольорознавство).
- Подивіться куди ми вийшли! Наша стежка вся заросла квітами. Щоб знайти стежку нам потрібно з'ясувати, як вийшли такі кольори. У цьому вам допоможе палітра.
На панелі діти з чотирьох фарб (синя, червона, жовта, біла) «видобувають» потрібні кольори: помаранчевий, зелений, фіолетовий, рожевий, блакитний.
(Педагог коментує роботу дітей).
- Ми впоралися із завданням і можемо йти далі.

Перешкода 4 «Тунель» (Скульптурний диктант).
- В тунелі темно і зовсім нічого не видно попереду. Нам треба його пройти, виконавши завдання, абсолютно не знаючи, що вийде в результаті.
Педагог диктує дітям кроки роботи з солоним тістом.
1. Зліпити кульку, сплющити кулька - вийшла кругла паляниця;
2. Візьміть маленький шматочок тіста, скачайте з нього кульку, покатайте на долоньці вперед-назад, отриману ковбаску, загнувши півмісяцем, водою приклейте на готову корж в нижній її частині;
3. Візьміть два маленьких шматочки тіста, одночасно двома руками скачайте з них кульки, приклейте їх на готову корж у верхній її частині.
Ключ повинен вийти смайлик.
- Ви непогано впоралися з цим завданням. Тунель позаду, а попереду остання перешкода.

Перешкода 5 «Лепилкина майстерня» (Власна виріб із солоного тіста, її захист).
- Ой, а це що за споруда? Невже палац? Щось несхоже. Та це ж Лепилкина майстерня! Тут же товариш Лепилкин створював свої шедеври і приносив їх у палац Фантазії. Що ж, ми теж з вами тут трохи попрацюємо. А зробленими виробами прикрасимо палац, коли дійдемо до нього.
Діти ліплять придуману самостійно саморобку. Їх завдання, використовуючи свою уяву і фантазію придумати назву своєму виробу, розфарбувати його і представити групі.
- Ми попрацювали на славу! (Педагог коментує результати роботи дітей).
4. Підведення підсумків заняття. Оцінювання роботи учнів педагогом.
- Це була остання перешкода лабіринту. Хлопці, ми дійшли до палацу Фантазії! Він знову ожив і наповнився радістю і вашими барвистими виробами. А раз ви впоралися з усіма перешкодами і не заблукали, значить, ви справжні фантазери, здатні подолати всі перешкоди, щоб дійти до мети.

4. Рефлексія. Закінчи пропозицію
- Я можу....
- Я вмію....
- Мені було складно сьогодні виконати.....
- Мені сподобалося сьогодні......