Реклама












Конспект заняття з конструювання в середній групі «Неваляшка»


Конспект заняття з конструювання в середній групі «Неваляшка» (з паперових смужок)
Автор: Щукіна Наталія Юріївна, вихователь ясла/садок №22 санаторного типу для тубінфікованих дітей, Павлодар р.
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект заняття з конструювання з паперу в середній групі на тему «Неваляшка». Даний матеріал буде корисним для вихователів середньої групи. Цей конспект заняття спрямований на виховання інтересу до конструювання з паперових смужок і розвиток творчої уяви у дошкільників.
Конспект заняття з конструювання в середній групі «Неваляшка» (з паперових смужок)

Мета: Сформувати вміння перетворювати різні за величиною смужки в кільця.
Завдання:Вчити акуратно приклеюють до основної формі (тулуб) деталі (голова, руки). Закріплювати навички конструювання з паперу. Формувати вміння самостійно малювати фломастерами особа на колі. Активізувати мовлення дітей. Розвивати творчу уяву. Виховувати акуратність в роботі.
Попередня робота: Ігри з неваляшками, дидактична гра «Збери портрет», малювання обличчя людини (очі, ніс, рот).
Матеріал до заняття: Іграшка «Неваляшка», іграшки для гри «Знайди, де сховався», зразок вихователя, магнітофон.
Роздатковий матеріал: Кольорові смужки (різні за розміром), білі кола (для обличчя), фломастери, прямокутники з картону (підставка для вироби), клей, пензлі, серветки, клейонки.
Словникова робота: неваляшки, милашки, смужки.
Хід заняття:
I частина. Сюрпризный момент
Вихователь загадує загадку:
«В гості до нас прийшла, друзі,
Лялька незвичайна.
Не сидить, не лежить,
Тільки знай собі, варто.
Знають Сашка і Наташки,
Ляльки ці... (неваляшки).
Діти відгадують загадку, вихователь показує Неваляшку. Хлопці вітаються з Неваляшкой.
II частина. Вихователь демонструє ляльку, пригинає її до столу.
Питання: Чому її так назвали? Діти пояснюють, висловлюють свою думку. Вихователь пропонує розглянути, з чого складається Неваляшка.
- А у мене є ще одна Неваляшка. Де вона? Давайте її знайдемо.
Проводить гру «Знайди, де сховалася?»
Вихователь ховає Неваляшку за різні іграшки, діти вгадують і називають (Неваляшка сховалася за мишком, неваляшка сховалася за пірамідкою, Неваляшка сховалася за лялькою). Педагог активізує мовлення дітей.
Після гри задає питання:
- Чому Неваляшка сумна? (тому що вона одна, у неї немає подруг...)
- Як їй можна допомогти? (пропонують зробити їй подружок).
- З чого вона зроблена? (з паперу, паперових смужок, з кілець).
- Які колечка за розміром? (різні; велике, середнє і два маленьких).
Вихователь пропонує зробити подружок для Неваляшки. Пояснює порядок виконання роботи:
1.Склеиваем найдовшу смужку - це тулуб, приклеюємо велике кільце на підставку, щоб не покотилося.
2.Склеиваем другу смужку - це голова, приклеюємо до тулуба.
3.Склеиваем дві короткі смужки - це руки, приклеюємо одне колечко ліворуч, інший праворуч, на одній відстані.
4.Рисуем особа фломастерами на білому колі, приклеюємо особа на голову, вийшла Неваляшка.
Педагог показує, як правильно склеювати смужки, щоб з них вийшли кільця. Нагадує, як малювати обличчя на колі. Звертає увагу дітей на необхідність заздалегідь планувати свою діяльність.
Діти працюють самостійно.
Проводить физминутку «Неваляшки»
-Ми милашки, ляльки-неваляшки (руки на поясі, нахили вліво-вправо)
Ляльки-неваляшки - яскраві сорочки (виконують пружинку з розворотом).
Під час виконання роботи вихователь надає практичну допомогу.
III частина. Вихователь аналізує роботи дітей від імені Неваляшки, підводить підсумок. Читає вірш:
Молодці, малята,
Неваляшки хороші.
Ваші Неваляшки-
Чарівні милашки.
Педагог пропонує потанцювати з ними під дитячу пісеньку «Неваляшки». Діти танцюють і підспівують пісеньку.