Реклама












Класний годину для школярів. І гарний настрій не покине більше вас...


Сценарій класної години для школярів
Сценарій позакласного заходу для школярів

Мета: навчити учнів контролювати свій настрій, сприяти вихованню в кожній дитині почуття відповідальності за свої вчинки і слова, звернені до інших людей.
Обладнання: малюнки, що зображують різні вирази обличчя, ілюстрації.
Хід уроку
Вчитель:
Хто молодий, той байдуже
Ранкові тумани.
Двері, распахнувши плечем,
В сонячні галявини
Вийду:
Пахне на мене
Небом гарячим і чистим,
Садом і тінню тину,
Пташиним вітальним свистом.
Встану і вскіну голову в сонячну благодать.
Що б таке веселе, дзвінке світу сказати?
Правда, від цього піднімається настрій вірша?!
Ми часто чуємо такі слова:
У мене відмінний настрій
У мене поганий настрій
Мені сумно
Мені весело
Комусь сумно від того, що буде контрольна робота, кому-то радісно, що, прийшовши в школу, вона побачить одного. Кого-то вранці образили, і він засмутився. Багато впливає на настрій.
- а що ж таке настрій?
  
- як ви думаєте, наш настрій залежить тільки від нас?
Учень: а може, ні від чого не залежить?
Вчитель: чудово. А це зараз з'ясуємо. Заповнимо таблицю. Заповніть за десятибальною системою всі графи і подивимося, що ж найбільше впливає на ваш настрій.
Таблиця
Тобто Кожен може сказати словами поета:
Я - різний - і натруджений і пусте,
І ціліше - і недоцільний,
Я весь несумісний, незручний,
сором'язливий і нахабний,
Злий і добрий.
Правда, яке у нас настрій, такі ми і є.

Робота в групах: «опиши настрій»
Ділимося на чотири групи. Кожна група отримує тему, на яку необхідно написати невеликий твір, описати настрій.
Теми:
1. Втомився, як собака.
2. Знаходжуся на вершині світу.
3. Божевільний день.
4. Що відбувається?

Учні працюють за темами, потім читають те, що у них вийшло.
Настрій - це психологічний фон, який визначає дії особистості. «під настрій» люди зізнаються в коханні, здійснюють подвиги, з-за поганого настрою роблять помилки, вчиняють проступки. Але настрій можна створювати і змінювати.
Що ви робите, коли трапляються неприємні ситуації?
Контроль за настроєм (бесіда з учнями)
1. Що ви зазвичай робите, коли вам самотньо?
2. Що ще ви могли б робити в цій ситуації?
3. Що ви зазвичай робите, коли ви сердитесь?
4. Що ще ви могли б робити в цій ситуації?
5. Що ви зазвичай робите, коли турбуєтеся або нервуєте?
6. Що ви могли б ще робити в цей час?
7. Що ви зазвичай робите, коли соромитеся?
8. Що ще ви могли б робити при цьому?
9. Що ви зазвичай робите, коли вас образили?
10. Що ще ви можете зробити в цій ситуації?
Дякую за відповіді. Мені хочеться навести слова Д.карнегі: «якщо вважаєш себе розбитим, ти дійсно розбитий. Якщо ти думаєш, що не посмеешь, значить, не вирішиш. Отже, якщо тобі хочеться виграти, але ти думаєш, що не зможеш, то майже напевно програєш. Якщо ти думаєш, що не зможеш відповісти на «5», то і не зможеш. А якщо ти скажеш собі: «я вивчу і зможу відповісти на «5», то напевно отримаєш цю оцінку. У битвах життя не завжди перемагає найсильніший або самий швидкий, але рано чи пізно переможе той, хто вважав себе на це здатним.
Як ви думаєте, чи можна навчитися володіти своїм настроєм? (відповіді учнів).
Зараз побачите, що це не так складно.

Підвищуємо настрій:

1. Згадайте про хороше.
2. Відпочиньте - почитайте, послухайте музику.
3. Подивіться хороший фільм.
4. Здійсніть прогулянку.
5. Зробіть фізичні вправи (всім відомо - при бігу людина починає сміятися).
6. Напишіть лист другові.
7. Поговоріть з батьками.
8. Зателефонуйте хорошому другу.
9. Потанцюйте або сходіть на дискотеку.
10. Влаштуйте свято для знайомих.
11. Придумайте для себе рядки, які будуть вам піднімати настрій.
Наприклад:
Слава новому дню,
Слава вірним друзям,
Слава всьому, що зі мною відбувається,
Слава, що завтра настане день краще,
Слава, що я можу багато чого!
На настрій впливає навіть на кольори. Намагайтеся одягатися так, щоб у вас був гарний настрій.

Тепер на практиці спробуємо застосувати те, чого ми навчилися з вами.
Робота в групах. Клас поділений на 4 групи. Кожна група отримує ситуацію, яку потрібно правильно розіграти.

Ситуація 1
Ваш друг не в перший раз свариться зі своїм приятелем по двору. У нього псується настрій. Він думає, що всі хлопці шкідливі й бридкі.
Підніміть одному настрій, не ображаючи нікого.

Ситуація 2
Вашу подружку постійно однокласник смикає за коси. З-за цього у неї поганий настрій, коли вона йде в школу.
Як виправити ситуацію, не зустрічаючись з кривдником?

Ситуація 3
Ви познайомилися зі знайомою вашої подруги. Коли ви всі разом, у вас псується настрій, тому що вам не подобається, як себе веде нова знайома. Але втрачати свою подругу ви не хочете. Що робити?

Ситуація 4
Ваша подруга отримала «2», у неї поганий настрій, вона сумує, плаче. Підніміть подрузі настрій, допоможіть їй впоратися з цим станом.
(хлопці готуються 6-8 хвилин, потім розігрують ситуації, а групи, які дивляться, проводять аналіз)
Дуже добре ви впоралися із завданням. Підіб'ємо підсумок, від чого, по-вашому, залежить настрій? (відповіді учнів)
Правильно, від оточуючих нас людей.
Від скількох людей я залежу:
Від тих, хто посіяв зерно,
Від тих, хто чинив мою дах,
Хто вставив мені скла у вікно;

Хто пошив та скроїв мені одяг,
Хто міцно стачал чоботи,
Хто в серці вселив мені надію,
Що нас не осилять вороги;

Хто ввів до мене в кімнату провід,
Забезпечив мене свіжою водою,
Хто мовив мені добре слово,
Коли ще був молодий.

О, як я від множин залежимо
Закликів, сигналів, дзвінків,
Доставки газети і листів,
Робітників у сотень верстатів;

Від слюсаря, від монтера,
Їх сили, їх мови рідної,
Від кращого в світі мотора,
Що рухається в грудній клітці.

А що я собою являю?
Не сію, не жну, не пашу -
По вулицях просто гуляю
Та хіба вірші напишу...

Але добре зріє зерно в них
Важку красою -
Не будяк, не тернина,
Не дикий осот густий.

Нагріється калорифер,
Освітиться кабінет,
І жаром наповняться рими,
І звуком стає світло.

А ти серед звичайного шуму
Великий суєти світової
До віршів придивися і подумай,
Вирішуй: «це варто того!»
  
Микола Асєєв.

Доброзичливість, вміння співчувати, вислуховувати співрозмовника, вміння сказати хороше іншим людям, - так ви можете впливати на настрій інших, і вони дадуть відповідь вам ньому ж.