Реклама












Урок навчання грамоти 1 клас


Урок навчання грамоти 1 клас. Тема: Голосні букви А і Я. «Що за звір?» (Е. Чарушину)
Мета:
Дати поняття про гласних літер а-я, які позначають в словах ті ж звуки.
Вчити розрізняти на слух голосні звуки, звертати увагу на те,
Що гласною наступний приголосний вимовляється або твердо, або м'яко
Виховувати позитивне ставлення до навчання; вчити бути уважними, любити і берегти природу.
Хід уроку
1. Мотиваційно-цільовий етап.
Психологічний настрій.
Перевірка домашнього завдання. Читання тексту Е. Чарушина «Один за всіх і всі за одного».
І.Чистописание.
Лист літер Аа, Яя, складів Ас, Ав, Ав, Аі, Аб Ан, Яс, Ял, слів яблуко, звернути увагу на не перевірили голосні в цих словах, нові слова яблуко, заєць.
загадки:
Саме з кулачок,
Червоний бік.
Доторкнутися - гладке,
Розкусиш - солодке.
Хто малює на снігу
Довгі ланцюжки?
Хто розставив на бігу
Хрестики і точки?
2.Операционный етап.
Письмо і розвиток мовлення.
Читання вірша Ст. Степанова.
Виконання завдання до упр. 1 (стр.31).
Відгадування загадок про букви, упр. 2 (стор 32).
Спостереження над звуками мовлення в упр. 5 (стор 32):
а)співвідношення звукових схем і малюнків (куля, м'яч);
б)назвати звуки, букви;
в)який голосний в слові м'яч?
г)Чим відрізняються звуки [а] та [й' а]?
5.робота в зошиті: встав пропущені букви а, я. Упр. 4 (стор 32).
Розвиток мовлення: упр. 3 (стор 32).
-Як розумієш прислів'я?
Виконання упр. 6 (стор 33).
Повторення ударних і ненаголошених голосних у слові. Упр. 8 (стор 33).
Читання і запам'ятовування правила на стор 33.
Фізкультхвилинка.
Читання, розвиток мовлення.
1)Слово вчителя: Про яке звірятко ми сьогодні з вами відгадували загадку? Що ви про нього знаєте? Розкажіть.
2)Читання зв'язного тексту «Що за звір?» (За Е.Чарушину) вчителем, потім учнями.
3)Аналіз змісту тексту:
- Коли відбувалася дія?
- Що Катя побачила на ганку?
- Про що задумалась Катя?
- Чим Катя вирішила пригостити звіра спочатку? Сподобалося частування звірку? Що ж поклала дівчинка потім? Кого вона побачила на наступний день?
Прочитавши розповідь, можна відповісти на питання: що за звір? Доведіть, що Катя спостережна і добра дівчинка. За яким звіром ви теж спостерігали? Що помітили?
VII.Домашнее завдання:
Упр.7, 9, стор 33, читання тексту «Що за звір?».
3.Подведение підсумків уроку.
Додаткове читання з хрестоматії.
Р. Сеф «Зайчик».
В. Токмакова «Хто спить під снігом».