Реклама












Позакласне читання 1 клас. Толстой. Оповідання про дітей


Позакласне читання 1 клас
Позакласне читання. Тема. Л.М. Толстой. Оповідання про дітей
Цілі:
1. Формувати інтерес до читання оповідань Л.М. Толстого і вміння самостійно читати, осмислювати і аналізувати текст.
2. Закріпити знання оповідань Л.М. Толстого.
3. Розвивати мовлення, увагу, уяву, збагачувати словниковий запас.
4. Виховувати в дітях добрі почуття, бачити перевага добра над злом.
Хід уроку:
1. Мотиваційно-цільовий етап.
На дошці портрет Л.М. Толстого;
епіграф: «Щоб повірити в добро, треба почати його робити»;
- Прочитайте епіграф нашого уроку. Як ви розумієте ці слова?
- Протягом двох тижнів ми читали розповіді Л.М. Толстого. Сьогодні ми познайомимося з деякими фактами з його біографії, а також його розповідями про дітей. Обміняємося думками про значення цих оповідань для кожного з вас.
2.Операционный етап.
Подивіться на портрет Толстого. У нього відкритий, розумне обличчя.
Уважний і проникливий погляд. Він прожив довге життя і написав багато книг для дорослих і дітей. Толстой весь час працював. Він орав землю , косив траву, пиляв дрова, будував хати, шив чоботи. Лев Миколайович вважав, що всяка праця корисний і потрібний. Поважати можна того чоловіка, який все життя працює. Дуже довго він жив у своєму будинку в Ясній поляні. Зараз там знаходиться музей, який відвідують люди всього світу. В сусідньому селі він влаштував школу для бідних дітей і навчати їх за підручниками, які сам написав. Він багато часу проводив з дітьми. Взимку катався з ними на санчатах, лижах, а влітку ходив з ними в ліс. У своїх невеликих оповіданнях для дітей він пише про співчуття і допомоги слабким, про справжню дружбу і сміливості, про те, що треба робити людям добро. Про необхідність вчитися і про багато іншого.
- Автори, які хочуть зацікавити свого читача, виносять на обкладинку найяскравіші ілюстрації. Зазвичай книги з барвистими картинками призначені для дітей.
- Подивіться, хлопці, чи є у нас такі книги на виставці?
- А ось книги для дорослих картинок, як правило, не мають.
- Знайдіть ці книги на нашій виставці?
- Які розповіді ви читали і про що вони?
Представлення книг дітьми.
- Вдома ви робили обкладинки до прочитаним оповіданням. Зараз я попрошу вийти і коротко розповісти про те, що ви прочитали і чого вчить нас кожен розповідь
ПІДСУМОК: Молодці! Ви прочитали багато книжок, зробили правильні висновки.
- Чого ж навчають дітей розповіді Толстого? (дружбу, взаємовиручку і т.д.)
Фізкультхвилинка.
Ознайомлення з байкою «Два товариша».
- Ми прочитали, з вами багато оповідань про дітей Л.М. Толстого і сьогодні я пропоную вам познайомитися з байкою «Два товариша».
1) Читання тексту дітьми вголос.
- Сіли рівно і приготувалися слухати.
2) Робота над змістом.
- Про що ця казка? /Ця байка про двох хлопчиків, про двох товаришів/.
- Як ви думаєте, чи дійсно хлопчики товариші? Поясніть чому?
3)Робота з текстом.
- Де були хлопчики? Зачитайте.
- Що з ними сталося?
- Що зробив перший хлопчик? Що зробив другий хлопчик?
- Як повівся ведмідь? Зачитайте.
- Що сказав хлопчик, який зліз з дерева?
- Що відповів другий хлопчик?
- Чого вчить нас ця казка? /Не можна кидати одного в біді/.
- Прочитайте речення, яке виражає головну думку байки.
- А тепер подивіться на дошку, яка обкладинка вийшла до цій байці.
- Вдома спробуйте з допомогою батьків прочитати цю байку за ролями.
- А ще можете намалювати свою обкладинку.
Вікторина
- А зараз ми проведемо з вами невеличку вікторину і подивимося, на скільки ви були уважні, читаючи оповідання Л.М. Толстого.
- Вам треба, відповідаючи на питання вікторини, відгадати кросворд і прочитати ключове слово.
1) В якому оповіданні хлопчик кричав: «Допоможіть, вовк! Вовк!» (Брехун)
2) В якому оповіданні хлопчик Вася закрив собою кошеня від злих собак? (Кошеня)
3) Герою, якого розповіді довелося йти в школу в батьковій шапці. (Филиппок)
4) В якому оповіданні з-за того, що приховали правду, загинула годувальниця сім'ї? (Корова)
5) В якому оповіданні дівчинка Маша розвела багаття в сінях? (Пожежа)
6) з дівчинкою З якогось оповідання, коли вона переходила дорогу, трапилася біда? (Дівчатка і гриби).
ПІДСУМОК: - Я бачу, що ви читали ці тексти, правильно відповіли на всі питання і заповнили таблицю.
3.Обобщение. Підсумок.
- Як ви думаєте, якими хотів бачити дітей Л.М. Толстой?
- Давайте ще раз прочитаємо епіграф нашого уроку. Як ви розумієте ці слова?
- Чого вчать нас твори Толстого?
А зараз хлопці підведуть підсумок нашого уроку.

Добрим бути зовсім не просто,
Не залежить доброта від зросту,
Не залежить доброта від кольору,
Доброта не пряник, не цукерка.
Тільки треба дуже добрим бути,
Щоб в біді одне одного не забути.
І народи будуть жити дружний,
Якщо будемо ми з тобою добріше.
Доброта приносить людям радість
І натомість не вимагає нагороди.
Доброта з роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє.
Якщо доброта, як сонце світить,
Радіють дорослі і діти.
- Спасибі всім за роботу на уроці.
Щоб урок пройшов не даремно
Вам бажаю я, друзі,
Щоб ви з книжками дружили
І вихованими були!