Реклама












Конспект уроку літературного читання 1 клас УМК «Школа Росії»


Урок літературного читання 1 клас УМК «Школа Росії». Російська народна Казка «Рукавичка»
Андрєєва Неллі Юріївна, вчитель I категорії початкових класів МКОУ Новотроїцька ЗОШ № 12, Мінусинського району, Красноярського краю, с. Новотроїцьке.
Опис роботи. Урок літературного читання за програмою «Школа Росії», розроблений відповідно до вимог ФГОС, буде корисним вчителям початкових класів, батькам. Урок різноманітний формами роботи з учнями.
Тема. Російська народна Казка «Рукавичка».
Цілі:
Метапредметные:
формування вміння усвідомлено і довільно будувати повідомлення в усній формі;
формування навички читання;
формування вміння контролю, оцінки і самооцінки діяльності;
формування вміння самостійного виділення і формулювання пізнавальної мети;
формування вміння формулювання власної думки та позиції
розвиток процесів мислення, пам'яті, уваги.
Особистісні: виховання самостійності, організованості.
Предметні:
формування уявлень про особливості казки «Рукавичка»;
формування уявлень учнів про народній та літературній казці;
формування умінь характеризувати казковий персонаж;
формування вміння співвідносити головну думку казки і прислів'я.
Тип уроку: відкриття нових знань.
Дидактичний матеріал:
Климанова Л. Ф., Горецький В.Г. та ін Літературне читання. 1класс.
Роздатковий матеріал: Картки з назвою героїв казок "Теремок" та "Рукавичка", картки "Склади прислів'я".
Обладнання: комп'ютер, медіа проектор, маски героїв казки «Рукавичка», ширма.
Хід уроку.
І.Целепологание.

-Який твір ми вивчили на минулому уроці? (казка «Теремок») На екран проектується фото Е. Чарушина і його книга «Теремок»
-Чого навчають нас казки?(дружбу, взаємодопомогу...)
- Хто автор казки «Теремок»? ( Е. Чарушін)
Висновок. Це авторська казка.
-А якщо у казки немає автора, то як така казка називається? (народна) На екран проектується фото книги «Рукавичка»
На дошці з'являються картки:
КАЗКИ
АВТОРСЬКА НАРОДНА
а) Робота з підручником.
-Відкрийте підручник на с.38.
-Прочитайте назву казки.
Діти: Рукавичка.
Чи є автор у цієї казки?
-Як називається така казка? (народна)
-Хто читав цю казку? На яку казку вона схожа? (Відповіді дітей)
СЛОВНИКОВА РОБОТА
На екран проектується:
Рука-віца
Рука-вичка
ІІ.Изучение нового матеріалу.
-Прочитаємо казку «Рукавичка» і спробуємо встановити подібності та відмінності в казках «Теремок» Е. Чарушина і народній казці «Рукавичка»
1.ПОДГОТОВИТЕЛЬНАЯ РОБОТА ПЕРЕД ЧИТАННЯМ.
ЧИТАННЯ ВАЖКИХ СЛІВ.
На екран проектується:
про-ро-ніл - зронив
по-при-гуш-ка - попригушка
по-скре-буш-ка - поскребушка
спра-ши-ва-ет - запитує
по-бе-гай-ка - побегайка
сест-річ-ка - сестричка
бре-дет - бреде
не по-вер-нуть-ся [місяця] - не повернутися

2. Читання казки вчителем.
-Уважно слідкуйте за читанням, відзначаючи відмінності в казках олівцем.
3. Бесіда.
-Чим схожа і чим казка відрізняється від казки «Теремок»?
( відповіді дітей)
-Чому вчить казка «Рукавичка»? ( доброту, дружбу...)
4.Работа над порівнянням казок.
Робота в парах змінного складу. «Вертушка» (Діти стають у два кола-зовнішній і внутрішній - обличчям один до одного. За сигналом вчителя роблять крок управо і працюють в новій парі.)
-Прочитаємо слова на картках з казок.
Мишка-шкряботушка
мишка-поскребушка
Жаба-скрекотушка
жаба-попригушка
Заєць-на горі увертыш
зайчик-побігайчик
Лисичка-сестричка
Лисичка - сестричка
Вовчок-сірий бочок
Вовчок-сірий бочок
Ведмідь-люблю ревіти
Кабан-клыкан
Медведюшка-батюшка
2. Робота в колі. (Діти встають у коло)
-Що за слова ви читали н картках? (Герої з казки «Теремок» та « Рукавичка»)
3. Робота з дошкою.
-Поставте картки-пари з головними героями казок на свої місця.
(На дошці заготівля:
Теремок Рукавичка
1.
2. ( і т. д.)
(Діти виставляють на дошці картки)
4.Самопроверка з презентації. На екран проектуються герої казок(розбити на 2 стовпчика «Теремок» та «Рукавичка»)
Мишка-шкряботушка
мишка-поскребушка
Жаба-скрекотушка
жаба-попригушка
Заєць-на горі увертыш
зайчик-побігайчик
Лисичка-сестричка
Лисичка - сестричка
Вовчок-сірий бочок
Вовчок-сірий бочок
Ведмідь-люблю ревіти
Кабан-клыкан
Медведюшка-батюшка
Театралізація казки.
- А зараз ми спробуємо побувати в ролі акторів.
Розподіл ролей до інсценізації казки «Рукавичка»
(Діти обирають собі ролі, отримують маски героїв і готуються до інсценування)
4.Вторичное читання казки учнями з метою підготовки до своєї ролі. (4-5 хвилин)
5.Инсценировка казки.

-Подумайте над своїм виходом. Постарайтеся зобразити характерні рухи свого героя.
-Виберемо учня, який буде читати слова автора. (або вчитель)
(Вчитель включає музичні уривки, характерні героям і діти під музику виходять на сцену. Залишилися діти зображують ліс, піднімаючи руки вгору, коли «герой» проходить по імпровізованому лісі).
Оцінювання виступу, обмін враженнями.
6.Работа з прислів'ями. Гра «Знайди пару»
(Дані розрізані прислів'я:
Не вчися руйнувати,( а вчися будувати.)
Сила зламає всі, ( а розум - силу.)
У тісноті, ( та не в образі.)
4) Згода( міцніше кам'яних стін)
7.Обсудите в парі зміст прислів'їв.
-Яке прислів'я підходить до нашої казці?
8.Рефлексия. На екран проектується:
На уроці я дізнався...
Я запам'ятав ...
Мені сподобалося...
Похвалив себе за...
Після уроку мені захотілося...

9.Итог уроку.
-З якою казкою ми познайомилися?
-Що сподобалося на уроці?