Реклама












Конспект уроку математики для 3 класу. Таблиця ділення на 8


Конспект уроку з математики для 3 класу. Тема: "Таблиця ділення на 8"
Тема. Таблиця ділення на 8
Мета: повторити вивчені табличні випадки множення і ділення ;
скласти таблицю ділення на 8.
Завдання:
Освітня: формувати знання учнів таблиці множення і ділення на 8, вчитися застосовувати її на практиці.
Розвиваюча: розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення,
Виховна: сприяти вихованню наполегливості, самостійності.
Клас - 3
Обладнання: комп'ютер, проектор, екран, мультимедійна презентація, магнітна дошка, сигнальні картки, індивідуальні картки з прикладами.
Хід уроку
1.організація класу
- Здрастуйте, хлопці. Мене звуть Наталія Євгенівна. І сьогодні урок математики проведу у вас я.
Довгоочікуваний дан дзвінок
Починається урок!
Тут затії і завдання,
Ігри, жарти, все для вас!
Побажаю всім удачі
За роботу, в добрий час!
Створення емоційного настрою
Давайте посміхнемося один одному, адже посмішка - це промінчик добра. Нехай наш урок пройде під знаком гарного настрою.
2.Актуализация знань
- Сьогодні ми будемо вчитися і подорожувати разом з Фиксиками.
Фиксики - це механічні чоловічки, які живуть в різних механізмах.
Сьогодні ми будемо з ними подорожувати по комп'ютеру і його можливостям.
Щоб запустити комп. необхідно натиснути на кнопку ПУСК.
Тиснемо? Не виходить. Які кнопки ми можемо відремонтувати?
Пропоную відремонтувати кнопки, що відповідають за нашу пам'ять. Адже ви всі пам'ятаєте таблицю множення на 8?
Розминка. Тест за індивідуальними картками
А сьогодні за допомогою інтернету ми будемо....
- Як ви думаєте, що ми сьогодні повторимо? (вивчені випадки табл. пмн. та ділення)
- За якою темі перевірять Фиксики ваші знання?
- Ви вже знаєте таблицю множення на 8, чого ж ми сьогодні на уроці навчимося? (Навчимося складати і вирішувати таблицю ділення на 8)
І закріпимо отримані знання
Правила посадки. Робота в зошиті. Відкрийте свої зошити і запишіть число, класна робота.
(Робота в зошиті)
Відновіть ряд чисел
Хлопці, у нас загубилися деякі числа. Може нам поможгут поради від Сімки? (відео)
Давайте назве ті числа, які сховалися і запишемо їх у зошит.
- Спочатку нам потрібно визначити закономірність, за допомогою якої виходить кожне наступне число. Давайте подивимося на ті числа, які вже є. За яким правилом побудований перший ряд чисел?
Д. Результати множення чисел на 5.
У. За яким правилом побудований другий ряд?
Д. Результати множення чисел на 6.
У. Зменшуються, або зростають числа в лавах?
Д. В першому ряду числа зростають, у другому убувають.
У. Яке число ділиться і на 5, і на 6?
Д. Число 30.
У. Які числа з першого (другого) ряду ділиться на 7?
Д. 35 і 42.
Физминутка
Презентація Нулики.
Хлопці, хто хоче бути в команді рятувальників?
-Нуликів потрібно додзвонитися своїм друзям, але на його телефоні не вистачає чисел. Хто здогадався? Допоможіть!
- Ми відновили всі числа, скажіть де вони можуть зустрічатися?
(в таблиці множення на 8) (клацання - *8)
Вивчення нового матеріалу
-Як називаються компоненти при множенні?
- Продовжіть правило: якщо добуток поділити на один з множників, то отримаємо....(інший множник)
Спробуйте здогадатися, кому з друзів додзвониться Нулик, якщо натиснути номер 40 (Гра - 4/4 запис)
Отже Нулик зібрав собі команду друзів. Друзі завжди допоможуть. Давайте розв'яжемо приклади в команді .
Закріплення нового матеріалу
1. Робота за підручником с.51(1 і 2 стовп.)(Змагання Сімки і Флаєри)
Фиксики ради, що впоралися із завданням і вирішили написати електронний лист Масел.
(Відео лист)
А Мася надіслала їм відповідь
(робота з календарем...)
Один рік - це 12 міс. Якихось чотири частини ви тут бачите і чому саме 4? (4 пори року)
- Давайте перевіримо, як ви знаеие календар.
А хто знає скільки місяців у році? Вірно 12, і саме 12 фігур закривають назви місяців....
Скільки місяців тривають літні канікули? Яка це частина року? Як дізналися?
Робота за підручником с.51, № 354
-Візьміть лінійки і виміряйте довжину першої стрічки. Яка її довжина? На скільки рівних частин поділили її. Давайте знайдемо довжину четвертої частини цієї стрічки. (12:4=3)
Нижче ще одна стрічка, яка її довжина? Порахуйте, на скільки рівних частин поділили цю стрічку. (6) Знайдіть довжину шостий частини (12:6=2)
Робота над завданням 353
1. Гра «Цифровий квадрат»
Хлопці, ви напевно помітили, що у нас в класі висять різнокольорові фігури, як вони називаються? (квадрати)
- На кожній квадраті записано число. Я вам буду задавати питання, а ви спробуйте на них відповісти.
На якому квадраті записано приватне чисел 64 і 8
32 і 8; 40 і 8; 48 і 8; 56 і 8
Підсумок уроку.
Скоро ми почуємо дзвінок,
Пора закінчувати урок.

- Я працювала на уроці.......
- Я зрозумів (а) ......
- Особливо мені сподобалося......
- Мені було важко(легко)........
-Тепер я знаю (вмію)........
Домашнє завдання