Конспект НОД по художній творчості
на тему: «Сердечка-кулони для мами на 8 березня»
Автор: Несмашна Ірина Валеріївна, вихователь, МБДОУ дитячий садок №42, р. Кубинка.
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект заняття, присвячений мамам і свята 8 Березня для дітей середньої групи. Даний матеріал призначений для вихователів ДНЗ.
Освітні галузі: «Художня творчість», «Музика», «Пізнання», «Читання художньої літератури», «Здоров'я».
Види діяльності: рухової, ігрова, комунікативна, продуктивна.
Форми роботи: бесіда, слухання , розглядання, робота з прислів'ям, читання віршів.
Мета: формувати вміння ліпити вироби з солоного тіста (сердечка-кулони) в подарунок близьким людям - мамам і бабусям.
Завдання: показати варіанти прикраси сердечок-кулонів. Показати різні способи ліплення сердець-кулонів: 1) моделювати пальцями рук: розкачувати куля, сплющивать в диск, з одного боку витягати і загострювати, з іншого вдавлювати і згладжувати; 2) вирізати формочкою або стеком. Розвивати почуття форми і ритму. Виховувати естетичний смак.
Попередня робота: бесіда про весняне свято мам і бабусь - день 8 березня, читання віршів про маму, бабусю. Розглядання творів декоративно-прикладного мистецтва з рослинними елементами декору. Бесіда про серце як про найважливіший орган людського тіла і як про художньо-образному символі. Словникова робота: пояснення сенсу образних виразів «від всього серця», «золоте серце», «добре серце». Читання уривків з повісті А. Волкова «» (про те, як Лев мріяв отримати хоробре серце).
Матеріали, інструменти. Формочки-сердечка, клейонки, солоне тісто, декоративні елементи (бісер, намистини, паєтки тощо), готові зразки (сердечка з солоного тіста), кольоровий картон.
Медиаобъекты. Стінгазета «Мама», картинка з зображенням людського серця, аудіозапис пісні «Пісня мамонтенка» (з мультфільму «Мама для мамонтенка»), дитячі вірші про маму, технологічні карти.
Хід НСД:
Організація НОД проводиться згідно з Санпіном і здоров'єзбережувальної технологією.
Організаційний момент. Включається музика «Пісня мамонтенка» (з мультфільму «»), діти збираються на килимі.
Вихователь:
- Хлопці, сьогодні прекрасний день. Давайте посміхнемося один одному, щоб наші серця наповнилися добротою і любов'ю один до одного (діти посміхаються). Ваші маленькі сердечка стукають як годинник, покладіть руку на серце і послухайте його стукіт. Чуєте? (діти прислухаються). Серце може відчувати любов. Вона може бути різною: любов до родини, любов до друзів, любов до природи, любов до сонечка, любов до мами, до своєї родини, до батьківщини.
Вихователь:
- Хлопці, подивіться, як виглядає серце. У кожного з нас в грудях таке серце.
- Як ви думаєте, чи може людина жити без серця? (Ні).
Звичайно, людина не може жити без серця. Бо серце - головний орган кровообігу. Воно як насос, жене кров по судинах. Зупиниться серце, зупиниться кров, людина помирає.
- Хлопці, а про якусь людину кажуть: «У тебе немає серця».
- Який це чоловік? (злий, безсердечний, жорстокий, злий, сердитий, роздратований).
- Подивіться, ось на це серце. Яке воно? (велике, величезне, червоне, красиве, яскраве, блискуче). Хто зображений на серце? (Наші мами).
Вихователь:
- Мама - найдорожча людина на світі для кожної людини. Вона дає нам життя, піклується і любить нас все життя, якими б ми не були. Вона віддає все своє тепло і доброту, щоб ми були щасливі. Хлопці, хто хоче прочитати вірш про маму? (За бажанням діти читають вірші про маму).
Фізкультхвилинка. «Мамам дружно допомагаємо»
Мамам дружно допомагаємо:
Самі в тазику стираємо.
І сорочки, і шкарпетки
Для синочка і для дочки. (Нахили вперед, руху руками, імітуючи полоскання.)
Через двір розтягнемо спритно
Для одягу три мотузки. (Потягування - руки в сторони.)
Світить сонечко-ромашка,
Скоро висохнуть сорочки. (Потягування - руки вгору.)
Вихователь: Сьогодні на занятті ми будемо ліпити з солоного тіста сердечка-кулони нашим мамам на 8 березня, так як серце означає любов, ніжність, сердечне ставлення.
Сідають за столи.
Розглянемо
способи ліплення сердечка-кулона.
1-ий спосіб:
Скачати кулю. 2. Сплющив в коржик. 3. З одного боку витягаємо і заостряем, з іншого боку видавлюємо виїмку;
2 - ий спосіб:
розплющуємо або розкачуємо м'який ком пластиліну або солоного тіста;
вирізаємо сердечко формочкою для випічки.
Після прикрашаємо сердечко, придумаємо декоративний візерунок з намистин, бісеру, паєток, трояндочок, кульок із солоного тіста тощо
Пальчикова гімнастика. «Моя родина»:
Цей пальчик - татусь,
Цей пальчик - матуся,
Цей пальчик - дідусь,
Цей пальчик - бабуся,
Цей пальчик - я.
Ось і вся моя сім'я!
Діти вибирають художні матеріали і починають ліпити сердечка-кулони (під спокійну музику). Педагог допомагає навідними питаннями, конкретними порадами, індивідуальним показом прийомом «рука в руці»).
Вихователь:
Молодці хлопці! Сьогодні ви добре попрацювали і у вас вийшли чудові роботи. Вам подобаються ваші вироби? (Відповіді дітей)
Вихователь читає вірш:
У мами вірне, чуйне серце,
В ньому ніколи не гасне любов.
В ньому ніколи не залишиться місця
Для байдужості, холодить кров.
Вихователь: Любіть своїх мам!
Після заняття. Діти прибирають робочі місця, викладають вироби для просушування.