Конспект уроку з предмету: «Людина і його середовище (ОБЖ)» для дітей зі складною структурою дефекту
Опис матеріалу: Даний конспект призначений для студентів зі складною структурою дефекту (16-17 років) за темою: «Види транспорту». Він може використовуватися вчителями - олигофренопедагогами для проведення уроку з аналогічної теми. Підходить також для учнів початкових класів корекційних шкіл VIII виду.
Тема: види транспорту.
Мета: закріплення уявлень про види транспорту.
Завдання:
Освітні - закріпити знання про повітряне виді транспорту (вертоліт);
- про наземному виді транспорту (поїзд);
- про водному виді транспорту (човен).
Корекційні - коригувати всі психічні процеси.
Виховні - виховувати дбайливе ставлення до шкільним приладдям, виховувати правильну поставу.
Методичні прийоми: бесіда-діалог, розглядання картинок і складання розповіді за ними, практична робота дітей та підведення підсумку.
Матеріали та обладнання до уроку: картинки із зображенням транспорту, допомога по темі: «Транспорт», комп'ютер, клей, олівці, скотч.
Хід уроку.
Організаційний момент.
Вчитель. Подивіться всі на мене!
Сьогодні екскурсоводом я працюю.
Не гаючи ані хвилинки,
Запрошую вас я в путь!
Взяти всі знання в дорогу!
І посмішку не забудь! (Марія Орлова)
Сіли на свої місця.
Повідомлення теми уроку.
Вчитель. Хлопці кожен день ми з вами їздимо до будинку і назад. На чому ви добираєтеся до будинку? (автобус, машина)
Автобус, тролейбус, машина все разом - це...(транспорт)
Правильно. Сьогодні ви згадайте про види транспорту.
Відгадування загадок.
Вчитель. 1) Для визначення першого виду транспорту отгадаем загадку.
В небесах гуркоче Грім
І ні хмаринки колом.
Пісня співає розкотисто
Винтокрылый... (Вертоліт)
Вертоліт - це повітряний вид транспорту (промовляє з кожним які навчаються).
Роздає аркуші паперу з шаблонами: небо, вода, земля. Приклейте вертоліт на певний шаблон.
2)Чути грім здалеку,
Хмаринок на небі немає поки що.
Це розганяючи пух,
(Поїзд) ...мчить: чух - чух-чух!
Поїзд - це наземний вид транспорту (промовляє з кожним які навчаються).
Приклеюємо на потрібний шаблон.
3)Це що за дива:
Дме вітер у вітрила?
Ні пором, ні дирижабль -
По хвилях пливе...(корабель).
Корабель - це водний вид транспорту (промовляє з кожним які навчаються).
Приклеюємо на шаблон.
Физминутка.
Вчитель. Раз - піднятися, потягнутися,
Два - зігнутися, розігнутися,
Три - в долоні три бавовни,
На чотири - ноги ширше,
П'ять руками помахати,
Шість на місце тихо сісти.
Практична робота.
Вчитель. Хлопці до нас за допомогою звернувся хлопець. Йому потрібно потрапити додому. Давайте допоможемо хлопчику.
Почнемо ми наш шлях зі станції (слайд на комп'ютері). Сядемо в поїзд.
Але спочатку треба причепити до нього вагони. Виходьте до дошки. Приклейте вагони до поїзда (картинка із зображенням вагонів і голови поїзда). Сядьте на місця і поїхали - чух, чух (звук поїзда).
Приїхали. Далі поїзд не йде.
Подивіться попереду гори (слайд на комп'ютері). Як ми зможемо їх пройти? Треба перелетіти на вертольоті. Виходьте по черзі до дошки і вибирайте вертоліт. Полетіли (звук гелікоптера).
Стоп, приїхали.
Попереду видніється безкрає море (слайд на комп'ютері). Як його подолати? Роздає картинки з кораблем. Потрібно підняти вітрила. Для цього розфарбуйте їх (олівці, корабель - розмальовка).
Попливли (шум води).
Попереду видніється будинок. Хлопчик нарешті добрався до свого будинку. Він вам дякує за допомогу.
Вправа.
Вчитель. А зараз виконаємо вправу. З'єднайте види транспорту лінією з транспортом (завдання на аркушах паперу).
Підсумок уроку.
Вчитель. Сіли, подровнялись. Чим ви сьогодні на уроці займалися?
Які види транспорту ви вивчили?
Назвіть повітряний вид транспорту.
Назвіть наземний вид транспорту.
Назвіть водний вид транспорту.
Для чого потрібен транспорт?