Реклама












Конспект уроку з предмету «Живий світ» для дітей 7 класу зі складною структурою дефекту


Конспект уроку по темі «Домашня тварина - кінь»
Опис матеріалу: Даний конспект уроку розрахований на учнів (14-16лет) зі складною структурою дефекту. Проводиться у рамках вивчення предмету «Живий світ». Може бути корисний вчителям дефектологам з корекційних шкіл, при вивченні аналогічної теми.
Конспект уроку з предмету «Живий світ» для учнів 7 класу зі складною структурою дефекту, по темі «Домашня тварина - кінь».
Тема: домашня тварина - кінь.
Мета уроку: формування уявлень про коня.
Завдання уроку:
а) Освітні - повторити поняття з тваринами;
- повторити користь домашніх тварин;
- ознайомити з домашніх тварин - кінь (зовнішній вигляд, голос, дитинча, користь для людини);
- вправляти в складанні розповіді за допомогою схеми опори.
- розповісти про коня за допомогою схеми.
б) Корекційні - коригувати психічні процеси: мова через оповідь про коня, відповіді на питання, мислення через відгадування загадок, збирання розрізної картинки, пам'ять через запам'ятовування схеми, увагу через вправу в зошиті - вибери і обведи кінь, загальну моторику через проведення физминуток, дрібну моторику через роботу по обведенню завдань в зошиті.
в) Виховні - доброзичливе ставлення до оточуючих, любов до природи, ввічливість.
Демонстраційний матеріал: фотографії домашніх тварин, ілюстрації до розповіді про коня, схема розповіді.
Роздатковий матеріал: робочі зошити, схеми розповіді, фотографії по темі «Кінь» (харчування, зовнішній вигляд, дитинча, користь для людини), олівці, клей.
Методичні прийоми: бесіда-діалог, розглядання фотографій, физминутка, складання оповідання, підведення підсумків.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.Організаційний момент.
Вчитель. Ледь лише вчитель зайде за поріг,
Хлопців скликає веселий дзвінок.
Побачить він у школу йде дітвора.
І знову ж дзвінко, задерикувато - Ура.
Сідайте на свої місця.
Повторення.
Вчитель. Сьогодні на уроці ми будемо повторювати домашніх тварин і познайомимося з новим. Домашні тварини - це тварини, які живуть поруч з людиною. Про яких люди піклуються, доглядають за ними. Домашні тварини приносять людям користь. Щоб згадати їх отгадаем загадки.
Є борідка, шерсть та ніжки,
Вушка, хвіст, а також ріжки.
Хоч я блею, не співаю -
Молоко тобі даю.
Я така єгоза!
І бодаюсь, я коза.
Кожен вечір, так легко,
Вона дає нам молоко.
Каже вона два слова,
Як звуть її - (корова).
У мене є до вас питання -
Хто забруднив рот і ніс?
Хто в калюжі цілий день сидить?
Хрюкаючи, на вас дивиться.
Підкажіть мені друзі -
Як звуть її - (свиня).
В сараї, В клітці він живе,
Солодку морквину гризе.
Ох і гострі ж зубки,
Він завжди в пухнастою шубці,
Капловухий, хвіст як нулик.
Всі дізналися це...(кролик).
(Автор: Олена Васильєва)
Учням демонструються фотографії тварин.
Яких ще домашніх тварин ви знаєте?
Розповідь про коня.
Вчитель. Увага на екран. Здогадайтеся про яку тварину йде мова на уроці? (на екрані комп'ютера кліп про коня під музику)
Хто це? Промовляє з кожним учнем.
Кінь - це сильне і велике тварина. У неї є грива та хвіст, які бувають різних відтінків. Довгі ноги, допомагають їй швидко бігати. Голова коня витягнута з великими очима і рухливими вухами, розташована на масивній шиї. Тулуб довге і мускулисте.
Кінь - це домашня тварина. Вона вимовляє звуки, які називають іржанням або фырканьем. Живиться травою, фруктами і овочами. Використовується для перевезення вантажів і людей. Дитинча коні називають - лоша.
Учням демонструються фотографії: кінь, стайня, трава, фрукти, овочі, коня у збруї, лоша, включається іржання коні.
Вправ до робочого зошита.
Вчитель. Черговий роздай зошити. Відкрийте зошити і дістаньте аркуші з завданнями.
Виходьте по черзі до дошки і вибирайте картинки з зображенням коня (роздає клей, фотографії домашніх тварин). Приклейте картинки на робочий зошит (робочий зошит з «Живого світу» для учнів зі складною структурою дефекту 7-го року навчання, стор 53)
Физминутка.
Вчитель. Встали. Коли почуєте голос коні - плескайте в долоні (включає звуки з голосами домашніх тварин).
Вправа.
Вчитель. Згадайте кінь - це дике або домашня тварина. У класі розташовані картинки з будинком або деревом. Виберіть потрібну і підійдіть до неї (опорні картинки: схема будинку - позначає домашня тварина, схема дерева - дике).
Ніж кінь харчується? Дістаньте аркуші із завданням. Обведіть в коло їжу коні (аркуші з завданнями робочого зошита).
Подивіться. Зберіть з частин цілу картинку за зразком (розрізні картинки з зображенням лоша).
І остання картинка позначає дитинча коні - це лоша. Промовляє з кожним.
Физминутка.
Вчитель. Быстроногая конячка
Вранці робила зарядку.
Потягнулася для початку
І копитом постукала.
Цок! Цок!
А тепер стрибки - вперед,
Вбік, назад, навпаки.
Скок! Скок!
Біг на місці, а потім-
Махи гривою і хвостом.
Мах! Мах!
До чого ж хвіст і грива
Шовковисті і красиві!
Ах! Ах!
Голосно пирхнула Конячка:
- Фр-р-р! Закінчена зарядка!
Не пора підкріпитися?
Дай трави і водиці! (Автор: Олена Ярышевская)
Складання розповіді.
Вчитель. Роздає схему - опору для складання розповіді. Розташуйте картинці за схемою. Задає питання посібником.
Проговорює розповідь з кожним учнем розповідь.
Підсумок уроку.
Вчитель. Сядьте прямо. Подровняйтесь. Підіб'ємо підсумок уроку.
З ким сьогодні познайомилися? (Кінь)
Чим харчується кінь? (Трава, овочі, фрукти)
Який звук вона видає?(Іго-го)
Яку користь приносить людині?(Перевозить людей і вантажі)
Молодці. Оцінює роботу дітей.
На уроці ви старалися,
Відповідали, займалися.
А тепер дзвенить дзвінок
І закінчився наш урок.
Можете йти на зміну.