Спортивне свято з ПДР у підготовчій групі
Спортивно-інтелектуальний марафон «Знай, пам'ятай, дотримуйся» за участю батьків та дітей підготовчої групи.
Опис матеріалу: даний матеріал буде корисним для вихователів підготовчої групи, інструкторів з фізичної культури дошкільних освітніх установ.
Мета: зміцнювати взаємодію з родинами вихованців у питанні залучення дітей культури поведінки на дорозі, систематизувати знання про правила дорожнього руху.
Завдання.
Освітні:
1) продовжувати формувати у дітей знання про правила безпечної поведінки на вулиці;
2) сприяти підтримці доброзичливої обстановки, позитивних взаємовідносин між батьками і дітьми;
3) формувати у дітей усвідомлення необхідності знань з ПРАВИЛ дорожнього руху для забезпечення власної безпеки.
Розвиваючі:
1) розвивати навички розрізняти відомі дорожні знаки;
2) розвивати інтелектуальні функції (орієнтування в просторі, мислення, пам'ять) при виконанні завдань.
Виховні:
1) виховувати інтерес у дітей до накопичення знань правил дорожнього руху, усвідомлене ставлення до своєї безпеки;
2) стимулювати інтерес до рухової активності у дітей і батьків, розвивати швидкість, спритність в естафетах.
Обладнання: плакати з даної тематики, стрічки - червоні, жовті, зелені, конверти з розрізаними знаками, шоколадні медальки для нагородження, 2 мольберта, конверт з недорисованными дорожніми знаками, 2 коробки з геометричними фігурами, диск з музикою про ПДР, спортивний інвентар для естафет: дитячі м'ячі, кеглі, кубики, конуси, канат.
Учасники:
- вихованці;
- батьки;
- вихователі групи;
- педагог-психолог;
- музичний керівник.
Хід заняття.
Здрастуйте, дорогі діти та батьки! Наш спортивно-інтелектуальний марафон проходитиме під назвою «Знай, пам'ятай, дотримуйся». Сподіваємося, що ми проведемо з вами приємно час, проявивши знання, вміння, кмітливість, спритність і винахідливість.
Отже, в нашому марафоні беруть участь 2 команди батьків і команда вболівальників (діти), які теж діляться на 2 команди.
Давайте привітаємо оплесками команду «Знавці» і їх уболівальників, команду «Ерудити» та їхніх вболівальників, і просимо зайняти свої місця.
А що б наша гра була чесною і справедливою оцінювати результати буде компетентне журі: це музичний керівник Голованова З.І. і педагог-психолог Белевцева О.С.
Отже, починаємо наш марафон.
Перший конкурс називається «Вустами немовляти». Потрібно командам батьків по черзі здогадатися, про що йде мова. Якщо слово вгадується з першої спроби, гравці отримують 5 балів. Якщо слово вгадується з другої спроби, то команда отримує 4 бали і т.д.
1. Він буває різнобарвний.
2. Він схожий на палицю.
3. Їм вказують на кого-небудь і той зупиняється.
4. На ньому чергуються чорний і білий колір.
5. З ним не розлучається співробітник ГИБДД. (Жезл)
1. У місті багато.
2. Він буває різний.
3. Коли на ньому знаходишся, позіхати не можна.
4. Часто на ньому світлофори.
5. На нього всі дивляться по сторонах. (Перехрестя)
1. Його рідко побачиш, але він є.
2. Коли я виросту, стану ним.
3. Він весь час махає, повертається в різні сторони або свистить.
4. Всі його слухаються.
5. Він стоїть, коли не працює світлофор. (Регулювальник).
1. Це щось таке довге.
2. Він буває різнобарвний, а буває і одного кольору.
3. До нього ще застережливий знак, що він буде.
4. Якщо він є, значить, поруч залізниця.
5. Якщо він піднятий, то можна їхати. (Шлагбаум)
1. Взимку її не видно, а влітку її фарбують.
2. Вона смугаста.
3. Хтось по ній ходить, хтось зупиняється перед нею.
4. Схожа на коня.
5. Як тільник. (Зебра)
1. Це щось таке високе.
2. Він буває різний.
3. У нього три ока.
4. Всі на нього дивляться.
5. Очі світяться по черзі. (Світлофор)
А зараз
питання для вболівальників. За кожну правильну відповідь один бал.
- Якщо кішка на дорозі або раптом коза, щоб її не задавити тисни скоріше на ...(гальма).
- Якщо хочеш їхати до одного погостювати трохи, збирайся скоріше, в дорогу кличе... (дорога).
- Треба просто пояснити, будь ти молодий або старий: проїжджа частина - для транспорту, для тебе ...(тротуар).
- Якщо правила порушив, якщо був не правий, ти не сперечайся і не упрямься, заплати-ка ...(штраф).
- Перебігаючи вулицю, за світлофором спостерігаючи, поспішати немає сенсу, разом чекаємо зелений ...(світло).
- Яке світло нам каже: «Ви постійте - шлях закритий!» (червоний).
- Жовтий світло - попередження, чекай сигналу для... (руху).
- Будинок для авто (гараж).
- «Ноги» автомобіля (колеса).
- «Очі» автомобіля» (фари).
- Ти назавжди запам'ятай: не місце для гри ...(дорога).
- Не можна вибігати за межі двору, з дорогою небезпечно грати, ... (діти).
Прошу журі виставити оцінки за перший конкурс.
А ми переходимо до
наступного конкурсу (для батьків), який називається «Склади транспорт з геометричних фігур».
За сигналом ведучого перші гравці кожної команди повертаються кругом і пересуваються спиною вперед по канату між кеглями змійкою до столу (на столах стоїть по коробці з отвором для руки). Просовують руку в коробку, дістають звідти геометричну фігуру, залишають її на столі і точно так само - спиною вперед - повертаються на місце. Як тільки вони перейдуть лінію старту, відправляються в шлях другі, потім треті гравці і т.д. Коли всі учасники виконують завдання, капітан команди добігає до столу і становить транспорт з геометричних фігур. Журі оцінює швидкість виконання завдання (1 бал) і кількість складеного транспорту (по 1 балу за транспорт).
Вболівальники готові підтримати свої команди? Тоді поїхали!
Дуже добре впоралися батьки з цим конкурсним завданням. Так тримати! Подивимося, чи сподобалися зібрані машини нашому журі.
А зараз ми перевіримо, як вболівальники знають дорожні знаки. Кожній команді дається по 2 конверта, в якому лежать розрізані знаки. Вам, хлопці, необхідно скласти з частин дорожній знак, назвати його і сказати, до якої групи знаків він відноситься. Оцінюється швидкість і правильність відповіді. Конкурс оцінюється в 1 бал.
Команди батьків вболіваємо за своїх дітей.
Молодці хлопці! Настав час побачити оцінки!
Наступний конкурс дуже серйозний. Кожній команді батьків пропонується скласти гасла про дотримання правил дорожнього руху з окремих складів. Хто швидше і правильно складе пропозицію, отримує 1 бал.
Увага батьки! На дорогах діти, будьте пильні!
Збережемо життя нашим дітям! Пам'ятаєте! Безпека дітей в наших руках! Правила руху - гідні поваги!
Поки журі підбиває підсумки, ми запрошуємо команди батьків і дітей позмагатися.
Естафета називається «Принеси - не впусти».
Батьки роблять «Крісельце» з зчеплених рук, на які сідає дитина. Потрібно дійти як можна швидше до риси й повернутися назад.
Ура! Відмінно впоралися з цим завданням!
А зараз музична пауза: дівчатка покажуть танець з кулями «Світлофор» під музику Мінкуса з балету «Дон Кіхот».
Молодці, дівчата!
Переходимо до
наступного конкурсу, в якому беруть участь батьки. В цьому конкурсі потрібно домалювати дорожні знаки.
За сигналом ведучого перші учасники починають пересування, стрибаючи з обруча в обруч на двох ногах. Добігають до мольберта і домальовують дорожній знак, біжать назад без завдання, передаючи естафету наступному гравцеві. За кожен правильно дорисованный знак журі ставить 1 бал.
На старт, увага, марш!
Поки журі оцінює ваші роботи, ми з вболівальниками пограємо.
Естафета «Зупинка громадського транспорту».
Перша дитина зображує водія. Він одягає на себе сигнальний жилет, в руці тримаючи кермо, біжить до конуса, який знаходиться навпроти його команди, огинає його і повертається до команди. Потім до нього приєднується другий учасник естафети - «пасажир», і тепер вони біжать до стійки вже удвох. У конуса пасажир відчіплюється - «виходить».
Так «водій» «перевозить» всіх учасників естафети до стійки. В кінці змагання всі члени команди беруться один за одного (попереду «водій») і повертається на початкове місце.
Молодці, хлопці! цим завданням ви відмінно впоралися і показали, що працювати в команді ви вмієте.
А ми переходимо до
наступного конкурсу, який називається «Попади в ціль» (для батьків).
На стіні висять дорожні знаки, на звороті яких написані різні бали. За сигналом ведучого кожен батько від команди повинен потрапити м'ячем у ціль, тобто в будь-який знак. Після чого ведучий дивиться бал і каже журі.
А поки журі підраховує бали, ми пограємо в
гру «Займи місце в автобусі» (грають спочатку діти, потім батьки).
Посередині залу розставлені стільці у вигляді автобуса. Між стільцями залишають вільний простір, щоб легко міг пройти дитина. Ведучий включає музику. Діти бігають навколо стільців. Як тільки музику вимикають, кожен гравець намагається зайняти будь стілець. Той, кому не вистачило місця, вибуває з гри. Прибирають ще один стілець, а якщо гравців багато, то два чи три стільці відразу. Гра продовжується, поки на останньому залишився стільці не виявиться один з двох найбільш спритних дітей. Він - переможець.
А ми готові почути оцінки нашого журі
конкурсу «Попади в ціль»!
Зараз діти виконають танець під пісню «Хто придумав світлофор?» (група «Кіндер-сюрприз).
Дорогі батьки і діти, наш
спортивно-інтелектуальний марафон підійшов до кінця. Спасибі величезне всім за участь! Спасибі за емоції і підтримку!
Не важливо, хто переможе, важливо те, що ми всі - діти і батьки!
А поки журі підраховує бали всіх конкурсів, мені б хотілося почути думку батьків про конкурс.
Слово надається батькам.
Слово для підведення підсумків і нагородження надається журі.
Провідний. Шановні батьки та діти, правила дорожнього руху дуже важливі! Знати, пам'ятати і дотримуватися їх повинен кожен дорослий і кожна дитина.
Щасливою і безпечної вам дороги!