Конспект дитячо-батьківського заняття психолога «Граємо разом з татом»
Автор: Байкова Ольга Сергіївна, педагог-психолог МБДОУ д/з ОВ «Золота рибка» з пріоритетним здійсненням діяльності з фізичного розвитку дітей, р. Лянтор.
Опис матеріалу: Коли малюки надходять в дитячий сад ,основне завдання педагога-психолога і вихователів групи допомогти дітям адаптуватися до умов дошкільного закладу , збагативши взаємини з дитиною діяльним співпрацею і таким чином створити для неї психологічно безпечне середовище, в якому тільки й може успішно протікати розвиток дитини. Однією з форм такої співпраці є дитячо-батьківські заняття.
При складанні занять я використовувала таку літературу:
1. Роньжина А.С. Програма адаптаційних ігор.
2. Клаус Фопель «Привіт, ніжки!».
3. Олена Поплянова «Палички-скакалочкі».
4. О.М. Котышева «Музична корекція дітей з обмеженими можливостями».
5. Ляйля Хісматулліна «Співай, грай, танцюй, малюк!» Ігри та пісні для дітей від 1,5 до 4-х років.
6. Психологічна безпека дитини раннього віку (автор упорядник Ю.А.Афонькина).
Заняття «Граємо разом з татом!»
Мета: гармонізація дитячо-батьківських взаємовідносин, емоційне зближення тата і дитини через спільну ігрову діяльність.
Учасники: батьки (татусі і дідусі) дітей перших молодших груп.
Хід заняття
1. Ігрова вправа «Привіт»
Мета: створення позитивного настрою в групі; розвивати вміння використовувати в спілкуванні один з одним ласкаві слова.
Психолог. Добрий вечір, шановні батьки і діти. Ми раді зустрічі з вами. Запрошуємо вас стати в коло, привітатися. Звучить пісенька «Здрастуйте!» Л.Хисматуллиной із збірки «Співай, грай, танцюй».
2. Вправа «Привітайтеся будь-якими частинами тіла».
Мета: зняти емоційне напруження.
Психолог. Пропоную хлопці вам з татами привітатися носами, головами, вухами, руками і т.д.
3. Гра «Подорож»
Психолог.
Мене дружок мій Зайчик в гості запросив,
я знаю, шлях мені належить неблизький.
Хто з вас наважиться
В путь-доріженьку пуститися?
Хлопці готові, а тата та дідуся?
Чудово, вирушаємо в подорож.
А на чому ми поїдемо?
(Пропонуються варіанти відповідей)
Психолог пропонує - полетіли на літаку, гра-імітація «літак»
(руху, заводимо мотор, розправляємо крила і т.д.)
Гра - імітація - на машині, остання гра - імітація по доріжці.
Звучить музика Олени Попляновой «Ніжки». Доходимо по доріжці до Зайчика.
4. Зустріч із зайчиком. Під кущем сидить зайчик (дорослий в костюмі зайчика), тремтить.
Психолог. Зайчик, чому сумний, чому дрожишь?
Заєць. Без будиночка залишився, замерз і вовка боюся.
Психолог. Пропонує всім дітям підійти до зайчику погладити його і подарувати тепло своїх сердець, пожаліти. Діти підходять до зайчику, гладять його. Психолог. Зайчик, ми знаємо гру, яка допоможе тобі подолати свій страх, підемо пограємо разом з хлопцями.
5. Гра «зайчики Скачуть».
Зайчики скачуть на галявині стриб-скік, стриб-скок (діти повторюють рухи за зайчиком, папи стоять осторонь і тримати в руках великий парашут-дах будиночка для зайчат)
Щипають травичку, їдять, обережно слухають,
Не йде вовк? (Після цих слів діти біжать в будиночок до татам, тому що вибігає вовк і намагається зловити зайчат)
Гра повторюється 2-3 рази
Психолог. Ну зайчик, повеселішав ти.
Заєць - вам добре, а в мене будиночка немає.
Психолог ну в цьому ми тобі допоможемо і спільними зусиллями побудуємо будинок.
6. Гра «Будуємо будинок для зайчика»
Звучить пісня «Будуємо дім» Е. Попляновой , під музичний супровід діти з татами будують з модулів будиночок.
Психолог .Зайчик сподобався тобі твій дім?
Так. Зайчик дякує дітей і тат за допомогу і запрошує їх заходити в гості.
7. Підводимо підсумки.
Зайчик тобі сподобалося, а хлопці, вам сподобалося?
Папи, а вам сподобалося?