Реклама












Конспект індивідуального логопедичний заняття. Автоматизація звуку [л]


Індивідуальне логопедичний заняття: «Автоматизація звука [л]. Російська народна казка «Ріпка»
Призначення: заняття розроблено для логопедів.(Дитина з порушенням зору (амбліопія), ЗНМ 4 ур.
МЕТА: автоматизувати звук/Л/ в складах, словах і реченнях.
Завдання: вимовляння звуку [л].
- Вправляти у правильному вимовлянні звуку [л] в складах і словах.
-Закріпити навик виділення звуку [л] з ряду слів.
-Продовжувати вчити утворювати приставочные дієслова.
-Вправляти в утворенні антонімів
-Активізувати словниковий запас, розвивати логічне мислення.
- розвивати мовне дихання;
- розвивати артикуляційний апарат;
- розвивати фонематичні сприйняття;
- розвивати граматичний лад і зв'язне мовлення;
- формувати і розвивати слухове і зорове увагу , дрібну моторику і пам'ять.
Обладнання :
герої настільного театру «Ріпка», тарілка з горохом, порожня тарілка, дзеркало.
Хід заняття:
стоїть будиночок, фігурки заховані за будиночком.
1. Організаційний момент.
- Відгадайте, герої якої казки ми зустрінемося сьогодні на занятті:
Щоб зібрати урожай,
Дідусеві довелося покликати:
Бабцю, внучку,
Жучку, кішку
Та ще мишеняти-крихту.
Так у землі сиділа міцно
Жовта велика... (ріпка).
2 . Артикуляційна гімнастика.
Прокинувся дід (Дитина ставить фігурку діда ), відкрив вікно (вправа «Віконце» ) і почав робити зарядку (вправа «Гойдалка») Випив чашечку чаю (вправа «Чашечка» ) з варенням(вправа «Смачне варення») .Вышел дід у город (вправа «Паркан») і вирішив посадити ріпку, почав копати ямку (вправа «Лопата»).Начала ріпка зростати (вправа «Парус» ).
Дитина виконує вправи перед дзеркалом .

2. Він її поливав вранці і ввечері:
- л-л-л (Звертає увагу дитини на положення язика під час вимови звуку [л].)

Навколо ріпки траву сапав: -ла-ла-ла, ло-ло-ло, ли-ли-ли, ле-ле-ле, лу-лу-лу.
Землю рихлив: ал-ол-ул, ол-ул-ыл, ул-ыл-ел, ыл-ел-ал.
А коли ріпка виросла, став її тягнути: пла-плили-плэ, кло-клу-ків, сле-сла-слу.
Але витягнути не може.
Дитина повторює за логопедом складові ланцюжка.
4.
Покликав дід бабу ...
. Біжить бабка, з кишені горошинки розсипає, а зі слів звук [л] втрачає. Підбери горошинку і скажи слово правильно:
..ампа пі..а сто..
..ожка ми..про піна..
Дитина перекладає горох зі столу в тарілочку і вимовляє слова.
Тягнуть вони ріпку, а витягнути не можуть.

Дитина ставить фігурку бабки за дідом.
5.
Покликали ... онуку.
А внучка перед дзеркалом сидить, та чепуриться біля дзеркала запитує: «Я мила?» А дзеркало їй відповідає: «Мила». - «Я славна? Я весела? Я слухняна? Я смілива? Я ласкава?»
Що внучці відповіло дзеркало?
Дитина відповідає з стверджувальною інтонацією.
Побігла внучка в город, але по дорозі на неї комарі налетіли. Ляскає вона руками, ловить комарів, а коли почує у слові-комарике звук [л], радісно кричить: «Впіймала!» Допоможи внучці, слухай уважно слова: човен-ложка-кішка, палиця-банку-балка, будка-булка-бурка, стіл-стілець - стук.
Дитина ставить фігурку внучки.

Прибігла внучка в город. Тягнуть ріпку, а витягнути не можуть.
6.Устали вони, вирішили відпочити.
Пальчикова гімнастика.
пальчикові вправа «Дід»-показати руками зверху вниз уявну бороду.
пальчикові вправа «Бабка»- показати, як підв'язують під підборіддям куточки хустки.
пальчикові вправа «Ріпка».- двома руками зверху вниз намалюйте в повітрі коло з загостреним кінчиком внизу - за формою ріпи.
пальчикові вправа «Бантик».- складіть пальці обох рук пучкою і з'єднайте кінчики пальців у вигляді вісімки.
пальчикові вправа «Собака». - середній, безіменний і великий пальці витягніть, з'єднайте подушечки - це «морда» собачки. Вказівний палець і мізинець підніміть вгору - це «вуха».
пальчикові вправа «Кішка»- середній і безіменний пальці з'єднайте з великою так, щоб вийшло кільце - це «мордочка» кішки. Вказівний палець і мізинець підніміть - так стирчать котячі вушка.
пальчикові вправа «Мишка» - кінчики середнього та безіменного пальців з'єднати з великим пальцем. Вказівний і мізинець зігнути і притиснути кінчиками до середнього і безіменному пальцям.
7 .
Покликали вони ... Жучку
. А Жучка і Кішка в цей час сперечаються: Жучка каже слово, а Кішка сперечається з нею, допоможи Кішці. Гра «Скажи навпаки»
Праця - лінь. Легко - важко.
Друзі - вороги. Легко - важко.
Працьовитий - лінивий.
Старий - молодий. Ситий - голодний.
Легкий - важкий.
Прибігли Жучка і кішка , але ріпку витягти не виходить.

Дитина ставить фігурки Жучки і Кішки за бабцею.
8. Покликали вони тоді ...мишку.
Гра «Доскажи слівце». Почула мишка, що її звуть. Логопед показує на фігурці мишки.
з дому ...вибігла,
по доріжці ... побігла.
Через місток річку ... перебігла,
до городу ... прибігла,
в хвіртку ... забігла,
до діда близько ... підбігла.
Дитина ставить фігурку мишки за кішкою.
Потягнули все разом і витягли ріпку!
Логопед витягує макет ріпки.
9. Підсумок заняття.
Ось і закінчилася казка. Як ти думаєш, чому ріпку витягнули?
Дитина пояснює.( тому що тягнули всі разом, допомагали один одному)