Конспект відкритого заняття з правового виховання в середній групі
Тема «Я маю право на ім'я...»
1. Мета: створення умов для формування у дитини початкових правових знань.
2. Завдання: -довести до свідомості дитини, що кожен громадянин країни має право на ім'я.
- розвиток у дитини уявлень про різноманіття імен;
- допомогти розвитку зв'язного мовлення через стимулювання власних висловлювань дітей, питання, відповіді.
3. Попередня робота.
Розглядання сімейних фотографій, виставка малюнків на тему: «Моя сім'я», створення родовідного древа, бесіда: Я і моє ім'я», перегляд м/ф «Дитина має право»
4. Використовуваний матеріал.
Велика лялька, м'яч, пензлики і фарби, листочки з іменами дітей, невеликі смайлики (СУМНІ І ВЕСЕЛІ) за кількістю дітей.
5. Хід заняття.
I. Діти розсідаються по місцях, вітають всіх присутніх на занятті.
Вихователь: Діти, у кожного з вас, так само, як і у мене, і у всіх дорослих є права і обов'язки. Сьогодні на занятті ми поговоримо з вами про право на ім'я і на індивідуальність кожного з вас.
Лунає стукіт у двері. Вихователь заносить велику ляльку.
Вихователь: Лялька говорить нам привіт. Давайте теж поздороваемся.
Діти: Здрастуйте!
Вихователь: Скажи, мила лялечка як тебе звуть? (робить вигляд, що лялька шепоче на вухо) Не знаєш? Хлопці виявляється лялька не знає свого імені. Як же так?
Кожен дорослий і дитина має право на ім'я, як же жити без імені? А, може ми допоможемо і придумаємо ляльці ім'я?
Діти: Так. Допоможемо! (називають імена, вибирають одне) Наприклад, Маша.
Вихователь: Ну, ось! Тепер у тебе є ім'я, Маша.
Вихователь: Подивися, будь ласка, Маша, ми зараз з дітьми пограємо і назвемо свої імена. Запам'ятовуй.
Гра «Ланцюжок імен» (з м'ячем у колі).
Євген
Степан
Вероніка
Христина і т. д
Вихователь: Маша каже, що дуже красиво звучать ваші імена. Вона постарається запам'ятати.
II. Вихователь: кожного з вас можна назвати ласкаво. Ваші мама, тато, дідусь, бабуся вдома називають вас ласкаво. Як?
Назвемо зараз своє ім'я: Женя - Женечка, Степа-Стьопочка і т.д.
А як ми ласкаво назвемо нашу ляльку?
Діти: пропонують відповіді ( Машенька, Машуня, Машуля...)
Вихователь: У кожного з вас є якесь право? (Право на ім'я). При народженні батьки дають дитині ім'я, яке буде з вами протягом усього життя. При народженні людини видається «свідоцтво про народження». В ньому прописано ім'я дитини, по батькові та прізвище.
Физминутка
Хлопці, вставайте врозтіч, Маша пропонує нам пограти.
Ввечері
Увечері дівчинка Міла (Крокуємо на місці)
В садку клумбу розбила (Стрибки на місці)
Брат її хлопчик Іван (Присідання)
Теж розбив... склянку! (Ляскаємо в долоні.)
III. Діти сідають на місця (на столах вже розкладені листочки з ім'ям і фарби)
Вихователь: Хлопці, Маша каже, що імена у вас різні, а ви однакові. Може розповімо, що у кожної дитини є своя індивідуальність.
Вихователь: Маша, ми тобі зараз допоможемо. Розглядання зовнішнього вигляду Катя і Сірожа, Єгор і Аліна......
Діти: пропонують варіанти відповідей.......
Вихователь: Тепер зрозуміла Маша? Всі дівчата такі гарні, охайні, ніжні; хлопчики-високі, сміливі, сильні, підтягнуті, у дівчаток заплетені кіски, одягнені по-різному.
IV. Вихователь: А зараз, тобі Маша, і вам, діти, я пропоную взяти пензлики і листочки, на яких написані імена. Це будуть ваші свідчення. Кожен з вас прикрасить своє свідоцтво так, як йому хочеться.
V. Підсумок заняття. Діти знову стають у коло, взявшись за руки.
Вихователь: - Про що ми сьогодні дізналися?
- Що вам запам'яталося?
- Що розкажіть батькам про нашому занятті?
-Хлопці на столі лежать смайлики, веселі і сумні, якщо вам сподобалося наше заняття візьміть веселого смайлика, а якщо ні, то сумного.