Реклама












Конспект ігрового заняття з теми Зима для дитячого садка


Ігрове заняття в групі компенсуючої спрямованості для дітей із затримкою психічного розвитку «Зимовий ліс повний казкових чудес»
Автор: Полтавцева В.М., вихователь МБДОУ №41 «Семицветик» р. Старий Оскол.

Мета: виховувати у дітей позитивне ставлення до образотворчої діяльності і її результату, вчити виконувати рисунок за допомогою штампів, розвивати вміння впізнавати і називати кольори (синій, білий), розмір (великий, маленький), сприяти розвитку мовлення, розвивати дрібну моторику рук, уяву, приносити дітям радість, задоволення від роботи.

Матеріал: штампи (вирізати на торці ластику хрестик, сніжинка виходить шляхом прикладання торця ластику спочатку вертикально, а потім горизонтально), біла гуаш, листи з намальованим пейзажем, вологі серветки, манка, клей, пензлики.
Хід заняття:
Зайчик нам надіслав лист.
Подивіться, ось воно.
В гості всіх нас запрошує,
Частування обіцяє.
Що ж, не будемо довго чекати
Треба до зайчику поспішати.
Зайчик наш живе де? Правильно, в лісі. А яка зараз пора року? Зима.
Взимку в лісі на землі і на деревах багато чого? Правильно, снігу.
Ми з вами одягнемося тепліше і підемо в ліс.
(Ходьба по обмеженій площині по слідах).
Наші ніжки, наші ніжки
Засніженою доріжкою
Ваню, Даню поведуть.
Та Іринка тут, як тут.
Данило, Вова не поспішай. Ось ми з вами і пройшли.
Ой, що тут лежить на шляху? (сніжинки).
Як же зможемо ми пройти?
Ми сніжинки зберемо і тоді знову підемо.
Для сніжинок білих - білих
Білий є піднос у нас.
І для синеньких сніжинок
Теж є піднос у нас.
Який колір цієї сніжинки? (Розкладання сніжинок за кольором на таці).
(Ритмічне вправа «Сніжинки»)
Ой, летять, летять сніжинки по черзі піднімають і опускають
Білосніжні пушинки руки,
Це зимушка-зима повертаються вправо, витягаючи в
Рукавами повела. сторону праву руку, те ж повторити вліво.
Хлопці, давайте разом зі сніжинками відправимося в гості до зайчика на сніжному хмарі. Полетимо над засніженими вулицями прямо в казковий ліс. Закрийте очі - і ми в одну мить опинилися на сніжному хмарі. Навколо кружляють маленькі сніжинки. Вони розкривають свої білі парашутики і стрибають на землю. А на землі від цього з'являються пухнасті замети.
Подивіться, хлопці, деякі сніжинки бояться стрибати з такої висоти. Давайте допоможемо їм опуститися на землю.
Ми візьмемо штампики, обмакнем їх в білу фарбу і, притискаючи до аркуша паперу, намалюємо падаючі сніжинки. (Малюють, вмочаючи штампики в білу гуаш і, притискаючи до паперу спочатку вертикально, потім горизонтально). Молодці, хлопці! У нас вийшов чудовий снігопад.
Ось і домчало сніжне хмара нас до лісу. Далі треба йти по заметах.

Ми крокуємо по заметах діти йдуть один за одним,
По заметах крутолобым. високо піднімаючи ноги.
Піднімай вище ноги,
Проклади дорогу іншим.
Дуже довго ми крокували, присідають і погладжують
Наші ноженьки втомилися. ноги рухами долонь
Зараз сядемо - відпочинемо, знизу вгору.
А потім знову підемо.

Хлопці, покажіть, будь ласка, як падають сніжинки.
(Вправа на розвиток почуття ритму «Падають сніжинки»)
Діти, показуючи руками, як сніжинки падають зверху вниз, вимовляють: «П-П-П».
Діти, скажіть, а хто живе в цьому казковому лісі? Так, тут живуть лисиці, вовки, білки, зайці. Он скаче цікавий зайчик. Це, напевно, він надіслав нам листа.
Давайте зробимо для нього снігову гірку, щоб йому було де покататися з друзями.
Вихователь пропонує пальцем на папері окреслити гірку (пальчик котиться з гори), потім повторити сухим пензлем.
Пензлик-подружку дітки дбайливо беруть.
Цим пальчиком зловили,
Цим пальчиком обняли.
Цей зверху тут як тут.
По чарівному листу пензлик гуляє.
Для зайчики малювати гірку допомагає діткам.

А тепер хвостик в клей ви умочіть,
Акуратно, не поспішайте.
Подивіться, ось як я.
Молодці, мої друзі!
Пензлик відкладіть в сторону.
Щіпку снігу чарівного беріть (манку) і на гірку насипайте. Весь простір зверху вниз заповнюйте.
Буде зайчик дуже радий покататися з гірки зі своїми друзями.
Ось вам і частування за ваші старання! ( Іграшковий заєць «виносить» піднос з морквою).