Реклама












Заняття з духовно-морального виховання на тему: «Батьківщина і чужина» (метод проектів)


Опис роботи: Соціальні проекти школярів можуть стати зрозумілі через енциклопедію колективних справ І. П. Іванова, де «соціальна творчість визначається як взаємодія дітей і дорослих, які «разом створюють те, на що здатні, облаштовують світ по своєму розумінню, стають дбайливими господарями навколишнього і власного життя». Заняття апробовано для учнів 2 класу корекційної школи VI виду, що займаються за програмою масової школи.
Мета: продовжувати виховувати у дітей патріотичні почуття до Батьківщини. Виховувати любов, гордість і повагу до Батьківщини. Ознайомлення із символами держави російського (прапором, гербом, гімном, зі столицею Москва, населенням Росії і президентом.
Хід заняття
Вступна частина. Згадати спільно з дітьми попередні заняття на тему «Добро і зло», «Милосердя і жорстокість». Показати продукти діяльності - плакати «Добра людина», «Милосердний чоловік». Дати цільову установку на аналогічність сьогоднішнього заняття.
1 етап. Підготовча робота. Занурення в проект.
Проектне завдання:

1. Скласти словесний портрет понять «Родіна (мала Батьківщина)» і «Чужина».
2. Читання оповідання К. Д. Ушинського «Наше Отечество».
3. Написати міні-твір на тему: «Чому на Батьківщині краще, ніж на Чужині?»
2 етап. Проектувальний.
1. Формулювання назви проекту («Наша Батьківщина - Росія»).
2. Мета проекту (викликати інтерес у школярів).
3. Продукт проекту: плакат «Наша Батьківщина - Росія».
4. Розробка алгоритму роботи (термінів). Система завдань.
5. Обговорення можливих джерел інформації (для плаката).
Фіз. хвилинка
- Росіяни дуже дружний народ. Подивимося, чи гідні ви громадяни Росії, дружні чи ви.
Діти встають у коло. Вони повинні дружно і швидше передати по колу іграшку.
- Хором доповніть мої пропозиції:
• Наша велика Батьківщина ... Росія
• Наша мала Батьківщина ... Іркутськ
• Жителів Росії називають громадяни ...
• Закони, за якими ми живемо, записані в книзі Конституція ...
Молодці! Трохи відпочили і продовжуємо працювати.
3 етап. Практичний.
1. Самостійна робота учасників проекту (виконання завдань).
2. «Збірка» виконаних завдань (плакат).
3. Естетичне оформлення продукту діяльності (плакат).
4 етап. Узагальнюючий.
Підготовка презентації по ходу і результатів проекту.
5 етап. Заключний.
1. Захист та опонування отриманих результатів.
2. Рефлексія.