Конспект уроку технології - 6 клас. Тема уроку: «Різновиди спідниць
Зняття мірок для побудови креслення спідниці» 6 клас
Мета: Навчити знімати мірки з фігури людини для побудови креслення спідниці.
Завдання: Ознайомити з історією виникнення спідниць, з різновидом спідниць. Зняти мірки і записати їх у зошит. Привчати до точності, акуратності, уважності, відповідальності, формувати естетичний смак.
Тип уроку: комбінований
Методи проведення: пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Форма проведення: фронтальна, індивідуальна, робота в парах.
Інструменти: сантиметрова стрічка, тасьма для опоясывания, зошит, ручка.
Обладнання уроку: інтерактивна дошка
Підготовча робота: Дається завдання 5 груп учениць підготувати проекти за темами: «Різновиди спідниць», «Історія спідниці», «Види спідниць», провести дослідження «Якою має бути спідниця», «чи Потрібна спідниця в гардеробі дівчини?» «Думка протилежної статі»
План уроку:
1. Пропедевтическая практика. Покопаємося в пам'яті. 5 хв
2. Орієнтація. Наші плани 2 хв
3. Презентація. Кошик знань. 5 хв
4. Презентація. Різновиди спідниць 5 хв
5. Презентація. «Потрібна спідниця в гардеробі дівчини?» 3 хв
6. Презентація. Історія спідниці. Види спідниць 10 хв
7. Презентація. «Якою повинна бути спідниця?» 3 хв
8. Практика на прикладах. Зняття мірок 5 хв
9. Керована практика в класі. Робота в парах 15 хв
10. Незалежна практика. Графічний тест 10 хв
11. Презентація. Кліп «Спідниці» 5 хв
12. Домашня незалежна практика. Вихід за межі 2 хв
Хід уроку
Оргмомент. Перевірка готовності класу до уроку.
Оскільки цей урок у вас п'ятий і ви вже втомилися, давайте трохи піднімемо настрій і вам, і мені, і нашим гостям. Давайте визначимо свій настрій до уроку. Рефлексія (2 слайд)
1.Покопаемся в пам'яті (4 -5 слайд)
1) Що таке одяг?
2) Які види одягу ви знаєте?
3) Для чого необхідна одяг людині?
Одяг - сукупність виробів, які покривають, облягають тіло людини. Одяг повинна бути красивою, зручною, людина повинна комфортно відчувати себе в тому одязі, яку одягає.
До різної за призначенням одязі пред'являються основні вимоги: естетичні, гігієнічні і експлуатаційні.
Естетичні вимоги полягають в тому, щоб одяг був зручним, красивим, відповідала моді і гармоніювала з виглядом людини
Гігієнічні вимоги висуваються до одягу для забезпечення нормальної життєдіяльності людини для кліматичних умов. Одяг повинна забезпечувати людині свободу дихання, кровообігу, руху, а також добре пратися, прасуватися, легко одягатися та зніматися
Експлуатаційні полягають у тривалості експлуатації одягу, це залежить від умов шкарпетки, властивостей тканини, її якості і виду обробки
2.
Наші плани. Ознайомити з планом уроку (слайд 6)
3
. Кошик знань. Розповідаю про поділ легкого одягу на плечову і поясну. За способом експлуатації одяг ділиться на плечову і поясну групу . Плечовий одяг тримається на плечах. До виробів поясної групи належить той вид одягу, який тримається на лінії талії. Які ви знаєте вироби, які можна носити на лінії талії? (Після відповідей доповнюю назви виробів, які не були названі)
Це брюки, шорти, спідниці-брюки, спідниці тощо -. Найбільшу групу поясних виробів складають спідниці.
4. 1 група «Різновиди спідниць». Більш докладно зупинимося на характеристиці спідниць, використовуючи для цього презентацію (як наочний матеріал). Запрошую групу учнів, які підготували проект «Різновиди спідниць». Підводжу підсумки - Кажу про різновиди спідниць по силуету і покрию, підкреслюю їх особливість, показую різні фасони спідниць, прийнятних для виготовлення в 6 класі, разом з учнями аналізуємо конструкції спідниць і знаходимо спільні і відмінні риси.
Спідниця - один з найпоширеніших видів одягу для будь-якого часу року. В поєднанні з різними блузками, жакетами, светрами вона є складовою частиною одягу, легко змінюється і може набувати будь-яке призначення: святкова, повсякденна, для відпочинку. Спідниця може бути частиною костюма, самостійним виробом або частиною сукні.
5. Дослідження №2 «Потрібна спідниця в гардеробі дівчини?» Запрошую дівчаток, які проводили дослідження.
1. Чи подобаються вам спідниці?
2. Чи є у вас в гардеробі спідниця?
3. Чому вам (не)подобається спідниця?
6. Презентація «Історія створення спідниці»
Історія спідниці або як з'явилася спідниця?
Одяг не має свого власного життя та історії. Вона живе разом з людиною, змінюється разом з ним, його звичаями, поняттями про красу і стандартах фігури людини. Спідниця з'явилася в побуті людини багато тисячоліть тому, її попередницею була пов'язка. Спідниця пройшла свій історичний шлях разом з людиною, будучи самостійною частиною костюма або частиною сукні, зникаючи на час і знову повертаючись. Кілька тисячоліть люди навіть не думали поділяти одяг на жіночу і чоловічу. Нашим предкам набедрена пов'язка, фартух, подобу спідниці служили прикриттям незалежно від їх статі, віку та соціального становища. Однак, з часом уявлення про одяг змінювалися.
У стародавніх цивілізаціях спідниця була частиною чоловічого одягу, причому, у представників знаті вона була довшою, ніж у простих юнаків. Тобто, з допомогою спідниці чоловіки намагалися підкреслити свою значимість і соціальний статус. Жінки ж носили ще більш довгі спідниці. А в Стародавній Греції і Стародавньому Римі жінки взагалі обходилися без спідниць - основу їх гардеробу становили туніки й плащі. (слайд №11) Стародавні гречанки і римлянки обходилися без спідниць, їх одяг складався в основному з хітона або туніки і плаща. (слайд №12)
XVI століття - в моді моделі спідниць, неосяжної ширини, яка досягалася за рахунок фасонів в кілька ярусів, або ж набивалися кінським волосом. Великим недоліком цих спідниць було те, що вони були неймовірно важкими, жінкам було дуже важко їх носити, тому цілком закономірним стало винахід каркаса з обручів. Перш ніж надіти таку спідницю, її ставили на підлогу, потім просто «входили» в неї і пристібали її до корсета. (Слайд13)
Перша половина XIX століття - одна з нижніх спідниць робиться з волосся, щоб інші спідниці трималися на ній дзвоном. Вже точно визначено кількість нижніх спідниць - до елегантному сукні покладається 6 штук. Спідниці були білі, кольорові вважалися неэлегантными і навіть аморальними.(слайд №14)
До 1870 році дами обзавелися турнюром - валиком, який підкладали під спідницю нижче талії з боку спини. Спідниця з турнюром - ззаду від пояса відстаюча спідниця, знизу посаджена на каркас з дротяних обручів, китового вуса та ін. Зверху пишно декорована воланами або стрічками(слайд №15)
Цікава історія появи сучасної міні-спідниці. У 1964 р. молода англійка Лінда Квайзин робила вдома генеральне прибирання. Щоб зручніше було мити підлогу, вона вбралася в стару, нігті ножицями вище коліна, спідницю. Саме в цей час до неї зайшла її найкраща подруга Мері Куант, початківець лондонський модельєр. Мері була вражена, як виглядає карколомно її гарна подружка з точеними ніжками в цій нестандартній обстановці. Міні-спідниця завоювала шалену популярність у Англії. Весь світ носив міні цілих вісім років! Ще ніколи мода не була так постійна!
Змінюються часи, форми, деталі, але присутність спідниці в гардеробі сучасної жінки залишається незмінним.
По своїй конструкції спідниці діляться на 3 основних виду. Конічні, клинові, прямі.(Слайд17)
7. Дослідження №4 «Яка повинна бути спідниця?».
1.які фасони спідниць ви знаєте? (кльош, пряма, клиньевая, інша)
2. Яка довжина повинна бути в спідниці? (довга, коротка, офісна - по коліно) Чому?
3. В якому віці зазвичай носять спідниці? В яку пору року?
Які висновки можна зробити? Спідниця може бути різною - модною, класичної, довгої, короткої, прямою, вузькою, широкою, з різної тканини, теплим, легким і т.д. найголовніше - спідниця повинна бути красивою, зручною, добре сидіти на фігурі, не утрудняти рухів.
Для того, щоб спідниця добре сидів на фігурі, відповідала розміру і росту людини , що потрібно зробити? Правильно зняти мірки
Згадайте: які правила слід дотримуватися при знятті мірок? А які мірки потрібні, щоб зшити спідницю?
8
. Зняття мірок. Я попрошу вийти до мене 2 дівчинки і продемонструвати зняття мірок з фігури людини. Для побудови креслення виробу знімають мірки з фігури людини. Показ трудових прийомів разом з поясненнями правил зняття мірок.
Правила зняття мірок (слайд 19)
1.На вимірюваному повинна бути одягнена легкий одяг.
2.Стоять треба прямо, без напруження.
3.Талию попередньо оперізують шнурком.
4 Сантиметрову стрічку слід натягувати або послаблювати.
5. Мірки знімають по правій стороні фігури.
6. Спершу знімають мірки обхватів, а потім мірки довжини.
7. Мірки довжини записують повністю.
8. Мірки ширини і обхватів записують у половинному розмірі. Позначення мірок. Про - обхваты З - полуобхваты. Д - довжини.
Прибавки на вільне облягання
Якщо розміри одягу будуть повністю збігатися з розмірами людини, то він просто не зможе її надіти. Необхідно додавати певну величину на вільне облягання вимірювань, що робить одяг досить зручною.
Прибавки на вільне облягання позначаються великою буквою П, прописна буква поруч позначає частину тіла.. Наприклад: Пт - припуск по лінії талії. Пб-припуск по лінії стегон.
Зняття мірок з фігури людини Робота в парах
9. Робота в парах. Для того, щоб спідниця добре сидів на фігурі, відповідала зростанню і розміру необхідно правильно зняти мірки. Знадобляться сантиметрова стрічка, шнурок чи тасьма для опоясывания талії.
Для виготовлення викрійки спідниці знімають такі мірки: Ст, Сб, Ді, Дтз.
Інструменти: сантиметрова стрічка, тасьма для опоясывания, зошит, ручка
Цільові обходи робочих місць.
Перевірка правильності виконання учнями трудових прийомів.
10.
Графічний тест (слайди 20-32)
Візьміть аркуш паперу в клітинку. Поставте крапку в центрі аркуша. Від неї ви почнете малювати по клітинках малюнок. Напрямок, в якому проводити лінію, зазначено в питанні. Номер правильної відповіді буде відповідати кількості клітин.
1. Одяг має бути :
1.Модной
2.Облегающей
вправо
3.Удобной
2. До одягу пред'являються вимоги
1.Гигиенические
2.Практические
вертикально вниз
3.Косметические
3. 3.Мерки знімають
1.за лівій стороні грудей
2.По правій стороні фігури
вліво
3.всі одно з якого боку
4. 4.Юбка відноситься до
1.Поясной одязі
2.Плечевой одязі
вниз
3.Верхней одязі
5. 5.По конструкції спідниці бувають
1.Широкие
2.Прямые
вправо
3.Узкие
6. 6. Спідниця-годе нагадує по силуету
1.Стакан
2.Колокол
вниз
3.Тюльпан
7. Пряма спідниця з фасоном схожа на предмет
1.Ручка
2.Стакан
вліво
3.Карандаш
8. Надбавки потрібні для
1.Свободного облягання одягу
2.Красоты
вгору
3.Придание фігурі обсягу
9. Для вимірювання фігури необхідні інструменти пристосування
1. Лінійка
2.Сантиметровая стрічка
вправо
3.Булавки
10.Мерка, за допомогою якої визначають ширину вироби
1.Сб
2.Сш
вгору
3.Ст
11. Мірки напівобхват записують
1. повністю
2. В половинному розмірі
вліво
3. все одно як
12. Мірка Ст позначає
1.Полуобхват стегон
2.Обхват талії
вгору
3.Полуобхват талії
.дослідження №5 «Думка протилежної статі»
1. Дівчата повинні носити спідниці чи штани?
2. Носять спідниці ваші мами, бабусі, тітки, сестри? Учениці розповідають про дослідження, роблять висновки.
11.
Відеокліп «Спідниці».
Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок
12.
Домашня незалежна практика. Підготуватися до побудови креслення спідниці. Принести папір, лінійки.
Рефлексія