Інтегроване заняття на тему "Гноми - любителі овочів"
Автор: Сальнікова Ольга Миколаївна, старший вихователь МБДОУ Д/с № 14 «Дзвіночок», вихователь МБДОУ Д/с № 14 «Дзвіночок», р. Чайковський, Пермський край.
Опис матеріалу: пропонуємо конспект інтегрованої освітньої діяльності для дітей старшої групи (5-6 років). Даний матеріал буде корисним для вихователів старшої групи. Заняття проводиться в рамках тематичного тижня «Продукти харчування» і спрямована на розширення знань і уявлень дітей про овочі та їх вплив на здоров'я людини, а також ознайомлення дітей з технологією приготування овочевого салату.
Інтеграція освітніх галузей: «Мовленнєвий розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Художньо - естетичний розвиток».
Мета:
Розширення знань і уявлень дітей про овочі та їх вплив на здоров'я людини,
ознайомлення дітей з технологією приготування овочевого салату.
Завдання:
Освітні:
• Розширити знання й уявлення вихованців про овочах;
• Закріпити назви овочів;
• Вчити вихованців знаходити головні предмети, встановлювати причинно - наслідкові зв'язки між ними, робити узагальнення;
• Вчити робити салат, дотримуючись технологію приготування.
Розвиваючі:
• Розвивати пов'язану мова, поповнювати й активізувати словниковий запас, формувати навички мовного спілкування;
• Розвивати зорову увагу, спостережливість, пам'ять, творчу уяву, фантазію, логічне та образне мислення;
• Розвивати дрібну моторику рук через малювання;
• Випробування продуктів;
• Розвивати вміння домальовувати предмети.
Виховні:
• Виховувати в дітях доброту, бажання допомагати тим, хто потребує допомоги.[/h2]
Технічне оснащення
• мультимедійне обладнання, магнітофон.
Обладнання
• натуральні овочі, різнокольорові мішечки;
• шапки - овочі;
• картинний матеріал із зображенням гномів;
• картинний матеріал із зображенням овочів, овочевих заготовок;
• схема приготування салату;
• картинки - розмальовки овочів, фломастери;
• приготовані, нарізані овочі, олію, спеції, салатниця, тарілки, баночка з приготованим салатом;
• поштова коробка.
Хід заняття:
(слайд №1 «Будиночок Білосніжки»)
Педагог: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні до вас у гості прийшли мої хороші друзі. А хто вони такі, спробуйте вгадати.
Маленькі чоловічки
Живуть у лісі густому,
На сонячній галявинці
Їхній будинок.
Злато, камені добувають,
Білосніжку охороняють.
Хто ж мої друзі?
Діти: Це гномики.
(слайд №2 «Гноми»)
Педагог: Правильно, хлопці! Це - гноми з казки «Білосніжка і сім гномів». Але зараз вони грають в гру і придумали для себе нові імена. Ім'я кожного гнома відповідає одному пори року. Спробуємо відгадати, як кого звати?
Діти: Так.
Педагог: Гномик в зеленій одежі, як його звуть? - це Весна. (Правильно).
Гномик в червоному одязі? - це Літо. (Вгадали).
Гномик в жовтій одежі? - це Осінь.
А якого гномика не вистачає? А в який він повинен бути одязі?
Діти: Не вистачає гномика в синьому або білому одязі. Це гномик Зима.
(слайд № 3 «Білосніжка і гномик Зима»)
Педагог: Друзі гноми сказали мені, що гномик Зима застудився і
захворів, і за ним доглядає Білосніжка.
Хлопці, а ви знаєте, що потрібно робити, щоб не хворіти взимку.
(Відповіді дітей).
Правильно! А ще потрібно їсти вітаміни. А де багато вітамінів?
(Відповіді дітей).
Гноми дуже люблять овочі. Спробуйте відгадати які овочі вони люблять? Для цього обмацайте, опишіть і відгадайте овочі, які лежать в чарівних торбинках.
Гра «Чарівний мішечок».
(Дитина обмацує овоч, говорить, який він форми; називає і показує його.)
Педагог: А хто з вас може розповісти про овоч, який опинився у нього в руках?
(Розповідь дітей про овочі (3 - 4 дитини)).
Педагог: Я бачу, що ви багато знаєте про овочі. Давайте складемо наші овочі в кошик. (Все складаємо в кошик).
Педагог: Гномики дуже запасливі. Одного разу вони виростили на городі багатий урожай овочів.
Динамічна пауза. Музична хороводная гра «Веселий город».
Хлопці, здогадайтеся, а які ж овочі зросли в городі у гномів?
Кругла, зелена, велика.
На смак - хрустка така,
Вітамінів багато в ній,
З'їж її ти мерщій.
Діти: Це капуста.
( Слайд № 4 «Капуста»).
Педагог: Що готують з капусти?
Діти: Супи, пиріжки, другі страви.
Педагог:
Бульбочки в землі ростуть
Маленькі і великі,
Шишкові такі.
Викопаєш кущ-
І вони вже тут як тут.
Діти: Це картопля.
(Слайд № 5 «Картопля»).
Педагог: Що можна приготувати з картоплі?
Діти: Пюре, суп, запіканка картопляна, смажена картопля, вінегрет.
Педагог: Гномики найбільше люблять їсти борщ з капусти і печену картоплю. І дуже їм подобається пити сік. І готують вони його теж з овочів.
Гра «Назви, який сік»
( слайд № 6 «Овочі»).
З капусти - капустяний,
з гарбуза - гарбузовий.
з буряка - буряковий,
з томату - томатний,
з картоплі - картопляний.
Молодці!
А найулюбленіший сік у гномів - сік помаранчевого кольору.
Назвіть цей сік?
Діти: Це морквяний сік!
Педагог: Правильно!
Педагог: Овочів на городі виросла так багато, що гноми не знали, куди їх подіти. Але Білосніжка знайшла вихід.
Здогадайтеся, що вона зробила з овочами? Як вона їх зберегла на зиму?
Діти: Вона їх засолила, замаринувала, засушила і заморозила.
(слайд №7 «Заготівки»)
Дуже смачні заготовки з овочів вийшли!
У мене навіть апетит розігрався! І наші гості, напевно, теж зголодніли! Чим же ми можемо їх пригостити? (Відповіді дітей).
Я пропоную приготувати для гостей овочевий салат!
Давайте всі разом подивимося схему і розберемося, як приготувати салат.
(Слайд № 8 Схема приготування вінегрету.)
Робота зі схемою.
Педагог: Зі схемою ми розібралися, давайте будемо готувати. (Підходить до столу). Перед початком приготування ми з вами одягнемо рукавички.(надягають рукавички одноразові). Для приготування салату нам знадобляться овочі. Подивіться, які овочі я приготувала?
Відповіді дітей: Моркву, буряк, консервований зелений горошок, картопля, солоні огірки, цибуля.
Педагог: Скажіть, для салату нам потрібні сирі овочі?
Діти: Варені.
Педагог: Хлопці, а який інструмент використовують для нарізки овочів? (відповіді дітей).
Правильно, але овочі у нас вже нарізані.
А що будемо робити далі?
Відповіді дітей: Скласти разом всі овочі, посолити, заправити олією, перемішати, випробувати.
Який салат у нас вийшов?
Діти: Овочевий або «Вінегрет». Давайте спробуємо, що у нас вийшло. Смачно?
Педагог: Ми з вами спробували салат, в якому дуже багато вітамінів. Відчули, скільки у вас відразу додалося здоров'я і сил. Ви навіть зросли. Молодці! Проходьте на стільчики.
(Слайд № 9 «Усміхнені овочі»)
А зараз пропоную вам подивитися на слайд. Що зображено на слайді? Відповіді дітей.
Педагог: Це казкові овочі, тому що у них є обличчя, руки і ноги.
А який настрій у цих овочів?
Діти: Веселий, радісний.
Педагог: У мене для вас теж є різні малюнки овочів. І я пропоную
вам оживити їх, зробити їх радісними і веселими - намалювати очі,
носики, усміхнені ротики, вушка, ручки і ніжки.
Самостійна робота дітей. Педагог задає питання дітям
малюнку.
Молодці! Всі хлопці впоралися! Дуже веселі і красиві овочі у вас вийшли. (Збирає роботи).
Час пролетів швидко, і нашим гостям настав час вирушати додому в свій казковий ліс до Білосніжку і гномові Зими.
А ці малюнки і салат, нехай гномики віднесуть в подарунок Білосніжку і гномика Зими з побажанням швидкого видужання.
Рефлексія.
Педагог:
Хлопці, я запрошую вас встати в коло. Чи сподобалося вам заняття?
Що саме сподобалося?
Що нового ви дізналися на занятті?
Все у вас виходило?
Ви такі молодці! Мені було дуже приємно побувати у вас в гостях. І на згадку про нашу зустріч я приготувала вам частування! Щоб ви не хворіли і були завжди здоровими, я хочу пригостити вас вітамінка.
Вручення частування.