Реклама












Інтегроване заняття в середній групі з використанням ІКТ "Птахи"


Конспект НСД. Інтегроване заняття в середній групі з використанням ІКТ на тему "Птахи".
Автор: Сальнікова Ольга Миколаївна, вихователь МБДОУ Д/с №14 «Дзвіночок», р. Чайковський.
Тема: «Птахи».
Мета: Формування уявлень дітей про птахів, про особливості їх зовнішнього вигляду.
Завдання:
• Уточнити і закріпити уявлення про птахів (особливості будови, місце проживання);
• виховувати інтерес і любов до природи, дбайливе, дбайливе ставлення до неї;
• розширювати і активізувати словник дітей з теми;
• розвивати мовленнєву активність, увагу, мислення, моторику.
Попередня робота з дітьми:
• спостереження за птахами на прогулянці;
• розглядання ілюстрацій із зображенням птахів;
• відгадування загадок;
• бесіди про птахів;
• дидактична гра «Літає - не літає»;
Попередня робота вихователя:
• підготувати презентацію до заняття;
• підготувати роздатковий матеріал.
Методичні прийоми:
• ігровий;
• наочний (використання зображень);
• словесний (бесіда, нагадування, вказівка, питання, індивідуальні відповіді дітей);
• художнє слово;
• практична робота (пофарбування);
• аналіз заняття.
Роздатковий матеріал: розмальовки із зображенням різних птахів.
Обладнання: мультимедійне обладнання, магнітофон, аудіо запис з голосами птахів.
Хід заняття:
Привітання в колі:
Збирайтеся разом в коло. Я твій друг - ти мій друг, дружно за руки візьмемося і посміхнемося один одному.
Вихователь:
Якщо сніг всюди тане,
День стає довшою,
Якщо все зазеленіло,
І в полях біжить струмок,
Якщо сонце яскравіше світить,
Якщо птахам не до сну,
Якщо став тепліше вітер, Значить, до нас прийшла ....
Діти: Весна!
Звучить аудіозапис «Голоси птахів». Діти сідають на стільчики перед екраном мультимедіа. На екрані картина весняного лісу.
Вихователь: Сьогодні ми з вами вирушаємо на прогулянку по весняному лісі. Але перш, ніж ми вирушимо в ліс, давайте пригадаємо правила поведінки в лісі.
Діти називають правила. На екрані з'являються правила - схеми поведінки в лісі.
Вихователь: Я бачу, що ви добре знаєте правила, і ми вирушаємо в ліс.
На екрані - дерево, на гілках якого сидять птахи.
Вихователь: Діти, відгадайте, хто нас в лісі зустрічає, ласкаво так шанує!
Вихователь загадує загадки, діти відгадують.
Загадки.
1.Непоседа, невеличка,
Жовта майже вся пташка.
Любить сало і пшеничку,
Хто пізнав її?.. (Синичка)
2.Зимой на гілках яблука
Скоріше їх збери!
І раптом злетіли яблука,
Адже це?.. (Снігурі)
3. Чорна, як вар, кричить: «Карр!» (Ворона)
Вихователь: Хлопці, як одним словом можна назвати синицю, снігура, ворону?
Діти: Птахи.
Вихователь: А кого ще можна зустріти в лісі?
Діти: Тварин.
Вихователь: А чим відрізняються птахи від тварин?
Діти: Вони літають.
Вихователь: Подивіться на ці картинки.
Показує на екрані картинки із зображенням повітряної кулі, бабки, ракети.
Куля - літає, бабка - літає, ракета - літає. Отже, всі вони птахи?
Діти: Немає.
Вихователь: Так які вони - птахи? Що є у птахів?
На екрані з'являється зображення великої птиці.
Діти: У птаха є голова, дзьоб, дві лапки, два крила, хвіст. Її тіло вкрите пір'ям.
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, чому ж птахи можуть літати?
Відповіді дітей.
Вихователь: У птахів є широкі крила і хвіст. Тіло птахів покрите пір'ям. Пір'я в птиці різні. Є легкі пір'я з порожнистим стрижнем. Є жорсткі махові пір'я. Кермові пір'я хвоста, служать для управління польотом, для рівноваги.
Пухові пера - зігрівають птицю.
Вихователь: Хлопці, покажіть мені, як літають птахи?
Фізкультхвилинка «Пташки».
Пташки в гніздечку сидять і на вулицю дивляться.
Погуляти вони хочуть і тихенько все летять.
Під тиху музику діти "розлітаються", махають руками, як крилами.
Вихователь: Сьогодні ми побували у весняному лісі, і прийшов час повернутися в дитячий сад і трохи потрудитися, щоб на нашій планеті було ще більше птахів, адже багато птахів зникають у природі і занесені в Червону книгу.
Зараз подумайте, яку птицю, ви хочете розфарбувати, виберіть картинку, візьміть олівці і приступайте до роботи.
Діти розфарбовують птахів.
Вихователь: А тепер розкажіть про птахів, яких ви розфарбували? Що нового ви сьогодні дізналися про птахів? Що вам сподобалося на занятті? Що викликало труднощі?