Конспект індивідуального логопедичного заняття в середній групі
Конспект індивідуального заняття у середній логопедичній групі за темою «Автоматизація звуку З»
Автор: Щелкунова Олена Павлівна, вчитель-логопед МБ ДНЗ «Дитячий сад комбінованого виду № 105», м.череповець.
Опис матеріалу:Пропоную вам конспект індивідуального заняття у середній логопедичній групі першого року навчання на тему: «Автоматизація звука»С". Даний матеріал буде корисним вчителям-логопедам, вчителям-дефектологам середньої групи першого року навчання. Конспект заняття індивідуально спрямований на зміцнення органів артикуляції, шляхом виконання комплексу артикуляційної гімнастики, розвиток дрібної моторики пальців рук, автоматизації звуку С.
Конспект індивідуального заняття у середній логопедичній групі за темою «Автоматизація звуку З»
Мета: Продовжувати автоматизувати в мові звук С.
Завдання:
Удосконалювати граматичний лад мовлення: узгодження числівників з іменниками;
продовжувати автоматизувати звуку «з»; розвивати дрібну моторику;
розвивати фонематичний слух.
Демонстраційний матеріал: м'які іграшки курочка і каченя.
Роздатковий матеріал: блюдце з зернами квасолі, блюдце з зернами гороху, картки із зображенням предметів,
Хід заняття:
Приходять персонажі «Курочка і качечка»
Логопед: Чому ви такі засмучені?
- Хотіли ми подзьобати зерняток, а мишка бігла, хвостиком махнула і розсипала наші мисочки. Ми тепер не знаємо, де зернята для курочки, а де для качечки?
Гра «Збери зернятка»
Логопед: давай допоможемо курочку і качечку розібрати зернятка: квасоля для качечки в одне блюдце, а горох для курочки - в інше блюдце.
Артикуляційна гімнастика.
Логопед: а тепер, дорогі наші гості, ми покажемо, як наш язичок вміє робити гімнастику.
«Паркан - віконечко», «Гірка», «Гойдалки - годинничок» , «Чашечка»,«Смачне варення»,«Маляр», «Конячка», «Жуйка»
Вправа «Шумить вода»
Логопед: наші курочка та качечка люблячи пити воду з потічка, давайте покажемо, як шумить вода.
Перед дзеркалом. Губи в улыбочке, зубки разом «парканчиком», язичок за нижніми зубами, вимовляємо тривало з-з-з-з-з-з-з-, коротко - з, з, с, с.
Вправа на розвиток фонематичного слуху.
Логопед: а тепер нам буде потрібна ваша увага і чуйний слух. Скільки разів я грюкну в долоні, стільки раз, коротко, треба сказати «як шумить вода».
(Логопед плескає в долоні за екраном - 2 рази, 1 раз у 4 рази, 3 рази. Дитина відтворює таку ж кількість ударів, вимовляючи звук С)
Гра «Чарівна коробочка»
Логопед: наші гості принесли чарівну коробочку, відкривайте її. Виймайте картинки по одній. Називайте, що намальовано на картинці, красиво промовляючи звук С.
Гра «Розвідники»
Логопед: подивіться, скільки різних картинок, виберіть ті картинки, в яких є звук «с».
Динамічна пауза.
Логопед: якщо я скажу слово зі звуком «з», то потрібно сісти один раз.
А якщо слово без звуку «з», то треба підстрибнути один раз.
Гра «Хто де живе»
Логопед: подивіться, і назвіть яких тварин ви бачите
(їжак, лисиця, собака, ведмідь, білка) , а ви знаєте де живе кожен з них? Якщо ви правильно проведете доріжку від тварини, то дізнаєтеся, де вони живуть.
Назвіть, хто де живе.
Гра «Порахуй».
Логопед: курочка та качечка принесли ще цікаві картинки, вони мені сказали, що треба порахувати, скільки ж предметів на одній картинці?
Один сом, два сома, три сома, чотири сома, п'ять сомів
Одна лисиця, дві лисиці, три лисиці, чотири лисиці, п'ять лис.
Одна собака, дві собаки, три собаки, чотири собаки, п'ять собак.
Підсумок.
Логопед: Молодці, хлопці, ви так добре грали, що вам найбільше запам'яталося, у що ви грали? За ваші старання курочка та качечка дарують красиві наклейки.