Реклама












Конспект уроку 1 клас "Навчання грамоті" УМК "Школа Росії"


Конспект уроку в 1 класі з навчання грамоти
Автор: Шипицына Наталія Юріївна, вчитель початкових класів МБОУ «ЗОШ № 2» р. Усинска Республіки Комі
Пропонований матеріал призначений для вчителів початкових класів.
Тема: Приголосні звуки (з), (з), букви З, з.
Мета: створити умови для ознайомлення учнів з приголосними літерами З,з, розвиток мовлення, логічного мислення, пам'яті, уваги.
Плановані результати. Предметні: оволодівають навичками плавного складового читання з поступовим переходом до читання цілими словами, читання речень, роботи з загадками. Особистісні результати: набувають пізнавальні інтереси, навчальні мотиви.
Універсальні навчальні дії (метапредметные):
Регулятивні: Коригують діяльність - навчаються вносити зміни в процес з урахуванням виниклих труднощів і помилок; намічають шляхи їх усунення.
Пізнавальні: логічні - навчаються характеризувати звуки, усвідомлено будувати мовні висловлювання, встановлювати відповідність між словами та схемами, складати звукові схеми слів.
Комунікативні: вчаться формулювати свою думку, розуміти можливість різних позицій інших людей, працювати в парах.
Хід уроку
1.Организационный момент.
Голосно пролунав дзвінок - починається урок.
Слухаємо, запам'ятовуємо, ні хвилини не втрачаємо.
2.Постановка навчальної задачі.
На дошці виставлені літери.
-Що це?
-Назвіть їх.
-На які групи можна поділити ці букви?
-Прочитайте букви, що позначають голосні звуки.
-Прочитайте букви, що позначають приголосні звуки.
-Закрийте очі (додаю букву з). Що змінилося?
-З чим ми сьогодні познайомимося на уроці, що дізнаємося? Чому вчитимемося?
Постановка навчальної задачі уроку.
3.Усвоение нових знань і способів діяльності.
1)Слого-звуковий аналіз слів.
На дошці - малюнок зубра. Розповідь про зубрі (підготовлений учень).
Аналіз слова зубр (усно).
- Відгадайте загадку.
Смугасті конячки!
Африканські конячки.
Разлинованы конячки,
Немов шкільні зошити!
На дошці прикріплюється фотографія зебри. Аналіз слова зебра.
Виконайте слого-звуковий аналіз слова зебра і зубр (діти викладають звукові схеми на парті в парах і на дошці). Оцінюють свою роботу(співвідносять звукові схеми).
Виділення звуків (з) і (з). Спостереження за вимовою, освітою цих звуків. Дають характеристику звуків.
2) Вправи на розвиток фонематичного слуху.
Гра «Твердий-м'який» (називаю слова - показують сигналами тверді і м'які звуки). Зірка, зелений, парасольку, кошик, коза, зима, троянда.
Гра «Злиття» («кидаю» голосні - діти називають злиття зі звуками (з), (з)).
4.Фізкультхвилинка: «Тверді і м'які злиття» (встають дівчата або хлопчики).
Гра «М'яч». «Надуваемся», як м'ячик. «Сдуваемся»-лягаємо на парту, розслабляємося.
3)Знайомство з буквою З.
-На що схожа буква?
Подивися! Подивися!
Літера З, як цифра 3!
- Як ви вважаєте, яке місце займе буква З на стрічці букв? (діти обґрунтовують свою позицію). На стрічку букв поміщаємо букву З.
Робота з газетою (в парах). Літеру закреслюють З. Оцінюють роботу своїх товаришів (піднімають червоний або зелений сигнал).
4) Читання складів з буквою З.
- Як ви вважаєте, для чого ми познайомилися з буквою З та звуками, які вона позначає?
Гра «Твердий - м'який» виведена на екран. До пульту запрошується один з учнів. Діти читають склади, сигналами показують твердість-м'якість приголосного звуку. Управитель за пультом по сигналу учнів виконує завдання.
Фізкультхвилинка:
Цей дивний будинок без вікон
У людей зветься кокон.
Звивши на гілці цей будинок,
Дрімає гусениця в ньому.
Спить без просыпа всю зиму.
А зима промчала мимо.
Березень, квітень і березень-весна!
Прокидайся, соня - сонюшка,
Під яскравим весняним сонечком.
Гусениці не до сну-
Стала метеликом вона!
4.Закріплення знань і способів дій.
Гра «Склади слова». Дітям пропонуються склади, склади прочитуються.
- Яке завдання ви б придумали зі словами?
Хлопці працюють парами, складають слова із складів.
ЗЕБ, СТО, ПРО, ДО, ЗА, РА, ІТ, ЛО, БОР.
Читання складених слів.
- Яке завдання ви придумаєте зі словами?
- Складіть за допомогою цих слів речення.
- Скільки слів у реченні? («Читання» пропозиції за схемою)
5. Рефлексивно-оцінювальний етап.
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що вам особливо сподобалося?
- Що викликало труднощі? Як з ним можна впоратися?
- Кому урок сподобався, кому було цікаво і зрозуміло, підніме зелений сигнал. Хто міг - червоний.
- Спасибі за урок.