Реклама












Конспект інтегрованого уроку для 1 класу


Інтегрований Урок математики з пізнанням світу за 1 клас
Опис матеріалу: пропоную вам методичну розробку з математики за 1 клас інтегровану з пізнанням світу. На уроці діти отримують багато додаткового та цікавого матеріалу з пізнання світу, що сприяє їх розвитку і прищеплювання інтересу до природи, а так само її охорони.
Тема: Число і цифра 8.
Цілі:
1. Навчальна:
Познайомити учнів з числом і цифрою 8,
закріпити знання учнів з пройдених тем;
познайомити учнів з особливостями живої природи.
2. Розвиваюча: Розвивати мислення, пам'ять, уяву, кругозір, мова, увага, каліграфічні навички;
3. Виховує: Виховувати активність, посидючість, старанність, працьовитість, любов до живої природи і бережне ставлення до неї.
Тип уроку: нова тема
Вид уроку: змішаний
Методи: словесні, наочні, практичні.
Обладнання: індивідуальні листи для учнів, інтерактивна дошка зі слайдами.
Міжпредметна зв'язок: зв'язок з природознавством, пізнанням світу, біологією.
Прогнозований результат: цей урок познайомить учнів з новим числом, а так само сформує уявлення про тваринний світ, його особливості і таємниці.
План уроку:
1. Орг. момент.
2. Вступне слово.
3. Повторення.
4. Нова тема.
5. Закріплення.
6. Підсумок уроку.
7. Оцінювання уроку учнями.
Хід уроку:
1. Орг. момент.
Довгоочікуваний дан дзвінок-
Починається урок.
Тут затії і завдання,
Ігри, жарти, все для вас!
Бажаємо вам удачі-
За роботу, в добрий час!
Все правильно сидять?
Всі ль уважно дивляться?
Кожен хоче отримувати
Лише оцінку «п'ять»!
1. Вступне слово вчителя.
- Отже, ми розпочинаємо наш урок. Але сьогодні, хлопці, у нас з вами буде не звичайний урок, а урок - подорож. Ми з вами побуваємо в чарівну і загадкову країну. А називається вона «Що? Як? Чому?».
Називається вона так тому, що там одні суцільні питання, що навіть самі жителі не можуть її назвати одним словом. На шляху нам будуть зустрічатися різні питання, загадки, лічилки і багато іншого. Але я думаю, що це буде дуже цікаве і незвичайне подорож. Ви готові до подорожі???
Тоді підпишіть свої індивідуальні листи.
Діти підписують листи
3. Повторення.
Щоб почати наше з вами подорож по чарівній країні, нам з вами потрібно виконати наступне завдання:

Є кошенята у кішки:
Три кошеняти в кошику,
Три у блюдця з водицею -
Захотіли напитися.
Попрошу я хлопців, порахувати всіх кошенят. (6)

А тепер до отгадке назвіть сусідів числа.

Біг зайчик вздовж рівнин,
Значить, зайчик був один.
До нього зайчиха прибігла.
Скільки зайців тепер стало? (2)

А тепер до отгадке назвіть сусідів числа.

Молодці, а чи зможете ви порахувати від 1 до 10 і назад?

А ми продовжуємо наше з вами подорож. І на шляху нам з вами зустрічається перший житель міста з питанням: «Чому деякі тварини покриті шерстю?»

А тепер давайте з вами згадаємо лінії, фігури і їх св-ва.

Довідковий матеріал:
Шерсть або хутро тварин допомагає їм зберігати тепло і захищає від негоди. Свого роду захисна реакція організму на погодні умови. Тварини, вкриті шерстю або хутром і годують своїх дитинчат молоком, називаються ссавцями.

- Молодці, хлопці, з першим завданням ви впоралися.
А ми з вами подорожуємо далі. І на шляху нас зустрічає наступний житель з питанням: ЯК ТЮЛЕНІ ЗБЕРІГАЮТЬ ТЕПЛО?
Щоб дізнатися відповідь на це питання, ми з вами повинні правильно розв'язати приклади:
2+2= 4+2=
4-3= 5-5=
5-0= 3+2=

Довідковий матеріал:
Велику частину часу тюлені проводять в крижаній воді - адже вони живуть там, де дуже холодно. Зберігати тепло їм вдається завдяки товстому шару підшкірного жиру. Крім того, хутро у тюленів не промокає і не дає воді дістатися до шкіри.

Молодці, хлопці. З цим завданням ви впоралися дуже легко і друге питання розгаданий.

А у нас наступне запитання від жителя загадкової країни: «Яке ссавець найменша?»

4. Нова тема.
І щоб нам з вами дізнатися відповідь, ми повинні виконати наступне завдання:
Подивіться, хлопці на картинку.
- Кого ви бачите? (їжачка)
- Що він робить? (збирає квіти)
- Скільки кольорів він вже зібрав? (3 квітки)
- Скільки йому залишилося зібрати квітів? (5)
- А скільки квітів він збере на цій галявині? (8)
Правильно. І це не випадково, адже тема сьогоднішнього нашого уроку це «Число і цифра 8».
Нуль підставив спинку братові,
Той забрався не поспішаючи,-
Стали новою цифрою братці,
Не знайти нам у них кінця.
Повернути її ти можеш,
Головою поставити вниз,
Цифра буде все такий же
Ну... подумав? Напиши!
Подивіться, хлопці, як пишеться цифра 8
Як ви думаєте, на що ще може бути схожа ця цифра? (на окуляри, на вазу).
Пропишіть на бузковій рядку через клітинку цифру 8.
Учні пишуть через рядок цифру 8.
А тепер хлопці ми з вами повинні заповнити будиночок так, щоб при додаванні двох чисел вийшло число 8.

Учні виконують це завдання на індивідуальних аркушах, потім коментують відповіді.
Довідковий матеріал:
Найменша ссавець - Крихітна летюча миша під назвою «мексиканський длиннонос» трохи більше твого пальця. Кажани - єдині ссавці, які вміють літати. Зазвичай вдень вони сплять, а на порозі ночі вони вилітають за здобиччю.

5. Закріплення.
А ми з вами подорожуємо далі по чарівній країні. І нам зустрічається наступний житель цього міста з питанням: «Хто з ссавців самий прудкий?»
До цього питання пропонується наступне завдання:
Ви повинні вставити в віконця числа так, щоб у вас вийшло вірне рівність. (уч-ся виконують це завдання в індивідуальних листах, потім завдання перевіряється)
Згадайте, хлопці, чи можна відібрати від маленького числа велике число?
Ви впоралися із завданням, ось відповідь на питання:

Довідковий матеріал:
Замість того, щоб бігати, кенгуру стрибає. Рудий кенгуру - чемпіон зі стрибків. У себе на батьківщині, в Австралії, він скаче за посушливих пустелях. У пошуках води і їжі кенгуру переміщується дуже швидко - адже і той і інший в пустелі знайти нелегко.

Ви напевно трохи втомилися? Давайте трохи відпочинемо і зробимо физминутку.
А физминутка буде на тему «ведмідь». Як ви думаєте чому? (тому що сьогодні на уроці ми пізнаємо світ тварин)

Ведмежата частіше жили,
Головою своєї крутили
Ось так, ось так головою своєї крутили.
Вперевалочку ходили,
Та із річки воду пили
Ось так, ось так і з річки воду пили.
Ведмежата мед шукали,
Дружно деревця качали
Ось так, ось так дружно деревця качали.
А потім вони плескалися,
Лапи до верху піднімалися
Ось так, ось так лапи до верху піднімалися.

Скільки багато корисної та цікавої інформації ми з вами отримали. А наша подорож продовжується. І нас з вами чекає наступне питання, відповідь на який ми дізнаємося, правильно виконавши завдання: «Навіщо деяким тваринам біла забарвлення?»
До цього питання завдання за підручником:
 Стор. 65 № 4 (1,2 ст)
Учні відкривають підручники. В індивідуальних аркушах у них вже є ці нерівності. Вони повинні вирішити їх і порівняти відповіді.

Після того як учні виконають завдання, учитель подає інформацію:
Довідковий матеріал:
Тварини з білим забарвленням зазвичай живуть у місцях, покритих снігом. Білий полярний заєць, зазвичай рятуючись від ворогів, притискається до снігу і стає майже не видно. Влітку, коли сніг тане, у зайців білий хутро змінюється на бурий.

6. Підсумок уроку.
Ну, ось і підійшло наше з вами подорож по чарівній країні. Я сподіваюся, що ви дізналися багато нового, цікавого і корисного, що вам на уроці було цікаво, весело і не нудно.
Сьогодні ми з вами дізналися: чому є шерсть у деяких тварин, яке ссавець саме маленьке, навіщо біла забарвлення деяких тварин і ін

7. Оцінювання уроку учнями.
Якщо вам урок сподобався, на уроці вам було комфортно, все зрозуміло і весело, намалюйте обличчя з посмішкою.
Якщо урок не сподобався, вам було не цікаво, нудно і зовсім не зрозуміло, намалюйте сумне обличчя.
А якщо вам було все одно на цей урок, ви для себе нічого нового не дізналися, то намалюйте байдуже обличчя

8. Домашнє завдання.
Стр. 65 №5
Всім велике спасибі за урок!