Реклама












Конспект інтегрованого уроку для 2 класу


Інтегрований Урок математики з пізнанням світу за 2 клас
Опис матеріалу: пропоную вам методичну розробку з математики 2 клас інтегровану з пізнанням світу. На уроці діти отримують багато додаткового та цікавого матеріалу з пізнання світу, що сприяє їх розвитку і прищеплювання інтересу до природи, а так само її охорони.
Тема: Повторення.
Цілі:
1. Навчальна: Поглибити і закріпити знання учнів по пройденим темам, а так само вміння та навички розв'язувати задачі, приклади, рівняння; познайомити учнів з природними явищами та їхніми таємницями;
2. Розвиваюча: Розвивати мислення, пам'ять, уяву, кругозір, мова, увага, каліграфічні навички;
3. Виховує: Виховувати активність, посидючість, старанність, відповідальність, допитливість, дбайливе ставлення до природи.
Тип уроку: закріплення
Вид уроку: подорож
Методи: словесні, наочні, практичні.
Обладнання: підручник, індивідуальні листи для учнів, інтерактивна дошка зі слайдами.
Міжпредметна зв'язок: зв'язок з природознавством, пізнанням світу, географією, образотворчим мистецтвом.
Прогнозований результат: цей урок поглибить і закріпить знання учнів по пройденим темам, а так само сформує уявлення про живу природу, її особливості і таємниці.
План уроку:
I. Орг. Момент
1. Підготовка робочого місця.
2. Привітання. Настрій учнів на урок.
3. Оголошення теми, мети уроку.
4. Вступне слово вчителя.
II. Повторення
1. Математичні задачки.
2. Хвилинка чистописання.
3. Характеристика числа.
4. Склад числа.
III. Закріплення.
1. Усний рахунок.
2. Робота з підручником. Рішення завдань.
3. Физминутка.
4. Складання і рішення виразів.
5. Рівняння.
6. Логічна задача.
IV. Підсумок уроку
1. Підведення підсумків
2. Оцінювання уроку учнями.
V. Домашнє завдання.
Хід уроку:
I. Орг. момент.
1. Підготовка робочого місця.
2. Привітання. Настрій учнів на урок.
Щоб йшла на лад потрібну справу,
Щоб в житті не знати невдач,
Відправимося В подорож сміливо
У світ прикладів і різних завдань.
А девізом нашого уроку будуть слова:
«Думати - колективно!
Вирішувати - оперативно!
Відповідати - доказово!
Вчитися старанно!
І все найцікавіше нас чекає попереду ОБОВ'ЯЗКОВО!!!»
3. Оголошення теми, мети уроку.
4. Вступне слово вчителя.
- Отже, ми розпочинаємо наш урок. Але сьогодні, хлопці, у нас з вами буде не звичайний урок, а урок - подорож. Ми з вами побуваємо в чарівну і загадкову країну, яка називається «Дісней Ленд».
Ви всі напевно чудово знаєте, що це за країна. «Дісней Ленд» - це країна чарів, казкових героїв, незвичайних пригод, і, звичайно ж, цікавих історій.
І сьогодні ми з вами будемо подорожувати по цій країні: так як країна чарівна, і пригоди у нас з вами теж будуть чарівні. Ви готові???
Тоді заповніть свої індивідуальні листи. Діти підписують листи
III. Повторення.
1. Математичні задачки.
Щоб почати наше з вами подорож по Діснею, нам з вами потрібно виконати наступне завдання: веселі задачки:

1) Яблука діти в саду збирали
Зваживши їх, урожай підрахували.
Діти зібрали 16 кошиків.
10 кошиків відвезли в магазин,
5 дитячому саду віддали,
Решта ж в школу послали.
Скільки яблук для школи дадуть,
Коли всі кошики вони розвезуть? (1)

2) Білка зробила гойдалки
І на Белкины гойдалки
Зібралися лісові звірі.
2 зайців, 3 куниці,
І 4 до них лисиці.
1 їжачок і 2 зайчат
На гойдалки всі поспішають.
Ви, хлопці не позіхайте
Всіх звірів перерахуйте. (12)
- Правильно, хлопці, а тепер визначте третє число, яке сьогодні нам з вами потрібно буде прописати.
- Знайдіть різницю цих чисел? (11)

2. Хвилинка чистописання.
Хвилинка чистописання 1 11 12
3. Характеристика числа.
А тепер давайте дамо характеристику числах: 11 і 12.
11 - число двозначне, натуральне, не парне. В ньому 1 дес. та 1 од.
12 - число двозначне, натуральне, парна. В ньому 1 дес. та 2 од.
- А ми продовжуємо наше з вами подорож. І на шляху нам з вами зустрічаються герої Діснея (як їх звати) з питанням: «чи Є у Землі покривало?»
Щоб дізнатися відповідь на це питання, ми з вами повинні згадати склад числа 12? (слайд 8)
4. Склад числа
Довідковий матеріал:
Так, є. Земля вкрита товстим покривалом з повітря, яке називається атмосферою. Саме в земній атмосфері формується погода з-за переміщення повітряних мас. Крім того, вночі атмосфера зберігає тепло на поверхні землі, а вдень оберігає нас від шкідливих променів, що виходять від сонця.
- Молодці, хлопці, з першим завданням ви впоралися.
IV. Закріплення.
1. Усний рахунок.
А ми з вами подорожуємо далі. І на шляху нас зустрічає наступний житель з питанням: Де дмуть найшвидші вітри? і пропонує наступне завдання: Давай порахуємо:
12-7 6+6
5+8 14-8
11-9 5+9
Довідковий матеріал:
В торнадо. Воно схоже на обертову воронку, яка складається з повітряних мас. Такі лійки спускаються з величезних грозових хмар. Швидкість вітру усередині торнадо може досягати 480 км/год, що в 2 рази швидше швидкого поїзда. Торнадо можуть виривати дерева з землі і руйнувати будинки.
Ураган, так само утворюється з повітряних мас. В центрі урагану знаходиться простір, який називається оком. Там безвітряно і сонячно. Літаки, залітають всередину ураганів, щоб виміряти швидкість вітрів, називають мисливцями за ураганами.
Молодці, хлопці. І з цим завданням ви впоралися дуже легко і друге питання розгаданий.
А у нас наступне запитання від жителя чарівної країни: Які хвилі можуть готувати їжу? І щоб нам з вами дізнатися відповідь, ми повинні виконати наступне завдання. До цього питання завдання за підручником:
2. Робота з підручником. Рішення завдань.
Робота з підручником: Стор. 108 №3
Діти читають завдання, розбирають її (головні слова лінійка і олівець. Невідомо скільки коштує олівець, але ми можемо знайти. Це завдання в одну дію).
Лінійка - 55 тг
Олівець - ?, на 30 тг <
Учні записують і вирішують її самостійно. (Перевіряється відповідь)
- Тепер нам потрібно змінити завдання так, щоб вона вирішувалась на 2 дії.
- Яке питання можна додати? (Скільки всього)
Умова учні записують в індивідуальні листи.
Кожна дія коментується і виконується на дошці.

Умова:
Лінійка - 55 тг ? тг
Олівець - ?, на 30 тг <

Рішення:
1) 55-30=25 (тг) - олівець
2) 55+25=80 (тг) - всього
в) 55+ (55-30)=80 (тг)
Відповідь: всього 80 тенге.
Молодці хлопці, а тепер слухайте відповідь на питання:
Довідковий матеріал:
Один з видів радіохвиль - мікрохвиль - мікрохвилі. Коли ми включаємо мікрохвильову піч, у ній формуються мікрохвильові коливання. Під впливом мікрохвиль продукти, поміщені в піч, починають дрібно - дрібно тремтіти - і їжа розігрівається.
3. Физминутка.
Ви, хлопці, напевно трохи втомилися? Давайте відпочинемо?
Физминутка
На зарядку сонечко
Піднімає нас.
Ми піднімаємо руки
За командою "раз."
А над нами весело
шелестить трава.
Ми опускаємо руки
За командою "два."
Зберемо в кошики ми
Ягоди, гриби,
Дружно нахиляємося,
За командою "три".
На "чотири" і "п'ять"
Будем дружно ми скакати.
Ну, а по команді "шість"
Всім за парти тихо сісти!
4. Складання і рішення виразів.
Скільки багато корисної та цікавої інформації ми з вами отримали. А наша подорож продовжується. І нас з вами чекає наступне питання, відповідь на який ми дізнаємося, правильно виконавши завдання: Які матеріали ростуть?
Запиши вирази і знайди їх значення:
До числа 8 додай різниця чисел 40 і 20; (8+(40-20)=28)
До різниці чисел 60 і 50 додай число 7; ((60-50)+7=17)
До числа 9 додай різниця чисел 30 і 10; (9+(30-10)=29)
До сумі чисел 9 і 6 додай число 3. ((9+6)+3=18)
Завдання коментується, а всі інші виконують в індивідуальних аркушах.
Довідковий матеріал:
Більшість матеріалів, використовуваних людиною, виготовляються з рослин. Деревина - це столи і гілки дерев. Бавовняна тканина виробляється з бавовнику, з неї шиють одяг, наприклад футболки. Деякі види гуми роблять з каучукового дерева.

5. Рівняння.
Хлопці, скажіть, чи подобається вам наша подорож? Тоді мандруємо далі.
І на шляху нам з вами зустрічається героїня Діснея з питанням: Завдаємо ми шкоди Землі?
А ви як думаєте, завдаємо? І щоб дізнатися правильну відповідь на запитання, нам пропонується наступне завдання:
Знайди серед виразів рівняння, випиши їх і вирішуй:
&#61650; 80+5=85 39-Х=6
&#61650; 30+(9-5) 18-8=10
&#61650; 9+Х=29 (70-40)+а
&#61650; (Х+9)+20 Х-40=8
&#61650; 37+4=41 9-8=1
Після того, як учні знайдуть рівняння, вони їх вирішують самостійно.
Потім корені рівнянь перевіряються усно.
Ви впоралися із завданням, ось відповідь на питання:
Довідковий матеріал:
Багато чого з того, що роблять люди, заподіює шкоду природі навколо нас. Механізми, наприклад автомобілі забруднюють повітря небезпечними газами. Такі гази шкідливі для рослин і викликають захворювання у людей. Крім того, через їх впливу змінюється клімат. Вчені постійно шукають нові способи, що дозволяють зменшити тому шкоду, яку ми завдаємо Землі.
6. Логічна задача.
Молодці, хлопці, а наступне запитання від Скрюч Макдага дуже цікавий, і завдання до нього теж, на логіку: З-за чого у небі лунає гуркіт?
На галявині росли 3 дерева: яблуня, ялинка і дуб. Дуб вище яблуні, а яблуня вище ялинки. Яке дерево вище, а яке найнижче?


Довідковий матеріал:
З - за грози. Усередині великого грозового хмари водяні краплі і шматочки льоду рухаються вгору і вниз, стикаючись один з одним, утворюючи при цьому електрика. При зіткненні хмар відбувається гігантський електричний розряд, і ми бачимо спалах блискавки і чуємо могутні гуркоти грому.
V. Підсумок уроку.
1. Підведення підсумків уроку.
Хлопці, ну, ось і підійшло до кінця наше з вами подорож по чарівній, казковій країні «Дісней Ленд». Я сподіваюся, що вам урок сподобався, що вам було цікаво дізнатися багато нової та корисної інформації. Сьогодні ми з вами дізналися: яке покривало є у Землі; які гріють хвилі їжу; де найшвидші вітри; чому лунає в небі гуркіт; і багато іншого. А так само закріпили наші з вами знання з математики: вирішували задачі, приклади, рівняння та ін.

2. Оцінювання уроку учнями.
На індивідуальних аркушах внизу у вас рамочка. Я хочу, щоб ви передали мені свій настрій.
Якщо вам урок сподобався, на уроці вам було комфортно, все зрозуміло і весело, намалюйте хорошу погоду, сонячну і ясну.
Якщо урок не сподобався, вам було не цікаво, нудно і зовсім не зрозуміло, намалюйте холодну і дощову погоду.
Всім велике спасибі за урок!

VI. Домашнє завдання.