Реклама












Конспект уроку-подорожі з математики в 4 класі


Автор: Наталія Михайлівна Скирпичникова, вчитель початкових класів середня школа №11, місто Тараз, Республіка Казахстан
Урок-подорож з математики в 4 класі
Опис матеріалу: пропоную вам конспект уроку-подорожі з математики для початкової школи - 4 клас на тему «Множення на тризначне число». Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів. Даний конспект уроку дуже пізнавальний, спрямований на виховання інтересу до предмета і розвиває допитливість при роботі у співпраці.
Тема уроку: «Подорож на Мадагаскар. Множення на тризначне число»
Мета уроку:
- освітня: формування стратегії пошуку інформації та переведення її на масштабно-просторовий рівень;
- розвиваюча: розвиток логічного мислення, спостережливості, уваги, інтелекту, вміння аналізувати навчальний матеріал;
- виховна: здійснення правильної організації праці при навчанні через відкриття.
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: узагальнення знань
Методи навчання: практичні, частково - пошукові, наочно - ілюстративні
Форма уроку: подорож
Наочність: таблиці, ТЗН, мультфільм
Плановані результати: здійснити подорож на острів Мадагаскар, виконавши математичні завдання
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Постановка цілей і завдань перед учнями
Вчитель: Сьогодні у нас урок-подорож з математики. Тема уроку звучить так: «Множення на тризначне число». Виставлення оцінок буде проходити в нестандартній формі. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати 1 жетон, за неповний відповідь полжетона. В кінці уроку ми підрахуємо кількість жетонів у кожного учня і оголосимо результати. Ми вирушаємо в подорож на Мадагаскар не одні, а з мультиплікаційними героями: зеброю Марті, левом Алексом, бегемотом Глорією, жирафом Мелманом. Я буду вашим капітаном, тому мої команди потрібно виконувати чітко і правильно:
Вправа на релаксацію:
Вчитель: Хто за пригоди?
Діти: Усі без винятку.
Вчитель: Давайте піднімемо парус
І прямо в океан!
Адже і для нас залишилося
Ще чимало країн,
Поки що не відкритих
Чи давно забутих!
Доріг в морях чимало-
Сміливіше біля штурвала!
Хвилина чистописання: 4574
Питання: Про що вам говорить це число? Розкладіть його на суму розрядних доданків. Назвіть попереднє і наступне число.
Вчитель: У зебри Марті є одна мрія, він хоче потрапити на острів Мадагаскар, де є красиві куточки природи і він буде вільним. Давайте подивимося перший сюжет мультфільму, про те, як він мріє.
Давайте допоможемо зебрі Марті втілити його мрію в реальність, для цього нам потрібно попрацювати усно.
3. Усний рахунок:
а) робота з класом:
(4.939-4.939)•247:247+1.800-1000-800=0
(300•3:30•150-1 .500)+2.009 =5.009
б) знаходження квадрата і куба числа:
до квадрату числа 9 додати квадрат числа 3 81+9=90
до кубу числа 2 додати куб числа 3 8+27=35
з квадрата числа 7 відняти квадрат числа 6 49-36=13
до кубу числа 3 додати квадрат числа 27 4+16=43

в) робота біля дошки учнів:
408•135=55.080
701•234=164.034
713•251=178.963
4. Робота над темою уроку: «Множення на тризначне число»:
Вчитель: З завданням впорались, а тепер повернімося до нашого героя Марті. Я пропоную подивитися другий сюжет мультфільму про зустріч Матрі з пінгвінами. Пінгвіни дали йому ідею, що можна не тільки мріяти, але і втілити свою ідею в життя. Ми з вами повинні допомогти йому, для цього вирішимо вирази на порядок дій:
608•317+514•185=287.826
413•124-272•143=12.316
Вчитель: З завданням впоралися, і ось лев Алекс, бегемот Глорія, жираф Мелман і зебра Марті опинилися на безлюдному острові. Давайте подивимося третій сюжет мультфільму, як пройшла довгоочікувана зустріч друзів на безлюдному острові.
Питання: Як рухаються лев Алекс і зебра Марті? Коли вони почали свій рух? Якого виду завдання ми можемо скласти за даним сюжетом?
Завдання на зустрічний рух.
З двох пунктів одночасно назустріч один одному побігли лев зі швидкістю 28м/хв і зебра зі швидкістю 15 м/хв. Через 3 хвилини вони зустрілися. Яка відстань була між ними?
1)S=V•t; 28•3=84(м)-шлях лева
2)S=V•t; 15•3=45(м)-шлях зебри
3)84+45=129(м)-всього
28•3+15•3=129(м)
Відповідь: 129 метрів було між левом і зеброю.

Вчитель: Завдання вирішили, а тепер нам потрібно допомогти звірам відшукати заповітне місце на острові Мадагаскар, яке було у них на картинці в зоопарку. Давайте допоможемо їм знайти це місце, вирішивши задачу про мультиплікаційних героїв:

Маса лева 272 кг, а бегемота в 4 рази більше, ніж маса лева. Маса зебри на 1.020 кг менше, ніж бегемота. Знайдіть масу лева, бегемота і зебри, разом узятих, масу виразіть у тоннах і кілограмах.
Маса лева-272 кг
Маса бегемота-?, в 4 рази більше, ніж маса лева
Маса зебри-?, на 1.020 кг менше, ніж маса бегемота
Маса всіх звірів ? кг
1) 272•4=1.088(кг)-маса бегемота
2) 1.088-1.020=68(кг)-маса зебри
3) 1.088+272+68=1.428(кг)-всього
Відповідь: 1т 428 кг маса всіх звірів.
5.Закрепление уроку:
Вчитель: З завданням впоралися, я вам пропоную подивитися четвертий сюжет мультфільму, де виявилися звірі. З нашою допомогою вони відшукали заповітне місце на острові. Поки вони там гостюють, я пропоную вам розділитися на групи і вирішити рівняння, вибравши варіант по можливості:
А-варіант (перспективний) а:300=20.600-6.805•3
В-варіант (обов'язковий) 516.000-а=6.207•5
З-варіант (можливий) 516.000:а=5
Вчитель: З завданням впоралися, подивимося останній сюжет мультфільму. Наші герої повертаються додому, пора і нам підбивати підсумки нашої роботи.
6.Тест :
1.який з цих прикладів вирішено правильно:
a)325•719=233.625
b)325•719=5.525
c)325•719=26.000
2.Какой з цих прикладів вирішено правильно:
a)245.676:347= 78
b)245.676:347= 708
c)245.676:347= 780
3.Соедините стрілками частини одного і того ж правила:
S:t
V V•t
t S:V
7. Домашнє завдання: написання міні-твору на тему «Мадагаскар». Опорні слова: острів, дика природа, безлюдний, океан, вітер, хвилі, берег, пісок, гаряче, казковий, пейзаж, дивовижна, жителі, сонце, день, жаркий, сонячний.
8. Виставлення оцінок з коментуванням: підрахунок жетонів у кожного учня та оголошення результатів.