Реклама












Конспект уроку - казки з математики в 1 класі


Автор: Наталія Михайлівна Скирпичникова, вчитель початкових класів середня школа №11, місто Тараз, Республіка Казахстан
Урок-казка з математики в 1 класі
Опис матеріалу: пропоную вам конспект уроку-казки з математики для початкової школи - 1 клас на тему «Повторення пройденого матеріалу». Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів. Даний конспект уроку дуже пізнавальний, спрямований на виховання інтересу не тільки до предмету, але і до казок, розвиває допитливість, спостережливість, мислення.
Тема уроку: «Повторення пройденого матеріалу. К.чуковський «Муха-Цокотуха»»
Мета уроку:
- освітня: формування базисних знань про пройденому матеріалі;
- розвиваюча: розвиток логічного мислення, уваги, допитливості, спостережливості;
- виховна: виховання інтересу до математики і казок
Тип уроку: узагальнення знань
Вид уроку: інтегрований
Форма уроку: урок-казка
Технологія: випереджальний-розвиваюче навчання
Методи уроку: частково-пошуковий, аналізу і синтезу, словесно-наглядний
Наочності: таблиці, схеми, картини - ілюстрації до казки «Муха - Цокотуха»
Плановані результати: повторення і закріплення пройденого матеріалу
Хід уроку
1. Організаційний момент
Мобилизирующее початок
Доброго ранку сонцю,
Доброго ранку неба, доброго ранку привітним особам,
Доброго ранку всім, всім, всім!
2. Робота над темою уроку: «Повторення пройденого матеріалу. К.чуковський «Муха-Цокотуха»»:
Вчитель: Я знаю, що ви дуже любите казки і тому ми вирушаємо в чарівну країну казок. Так як у нас урок математики, математична казка буде. А для того, щоб потрапити в країну казок, нам потрібно відкрити дверцята. Вони не відкриваються простим ключем, а відкриваються за допомогою правильних відповідей. Я вам пропоную розв'язати приклади, вставити в порожні віконця, пропущені числа або знаки дій:
8*3=5 *-4=3
6*1=7 8-*=4
4*1=5 *+2=2
(дверцята в казкову країну відкриваються)
Робота в зошиті:
Я зошит свою відкрию,
І як треба покладу,
Я від вас друзі не приховую,
Ручку я ось так тримаю!
Зошит вліво наклоню-
Ручку правильно тримаю,
Сяду прямо, не зігнуся,
На відмінно потружусь!
Вчитель: Тема нашого уроку повторення пройденого матеріалу, а допоможе нам в цьому казка у віршах К. Чуковського «Муха-Цокотуха»:
Муха, Муха Цокотуха позолочене черево!
Муха по полю пішла, Муха грошики знайшла.
Пішла Муха на базар...
(1 сюжет казки)
А на базарі багато товарів, але щоб купити будь-який товар, потрібно виконати на ньому завдання. Перед вами глечик, самовар, на яких написані цифри 8, 10-робота над складом чисел. Із завданням впоралися, Муха купила самовар.
Муха: «Приходьте таргани,
Я вас чаєм пригощу!»
Таргани вдавалися, усі склянки випивали,
А комашки по три чашки, з молоком і крендельком:
Нині Муха-Цокотуха іменинниця
Приходили до Мусі Блішки, приносили їй чобітки,
А чобітки не прості, у них золоті застібки.
Завдання на логічне мислення: Блішки принесли чобітки. Порахуйте скільки чобітків? Скільки чобітків на ліву ногу? А на праву ногу? Скільки всього пар? (робота з ілюстраціями)
Вчитель: Приходила до Мусі, Бабуся-Бджола
Мусі-Цокотухе завдання принесла.
(2 сюжет казки)
Завдання: В гості до Мусі-Цокотухе прийшли 4 таргана і 5 комашок. Скільки всього комах прийшли в гості до Мусі-Цокотухе?
Тараканів-4 н.
Комашок-5 н.
Всього?н.
4+5=9(н.)
Відповідь: 9 комах
Завдання: На столі стоїть 10 чашок, а склянок на 5 менше. Скільки склянок стоїть на столі?
Чашок-10 шт.
Стаканів-?, на 5 шт. менше
10-5=5 (с.)
Відповідь: 5 склянок
Вчитель: Раптом якийсь дідок-павучок
Нашу Муху в куточок поволік-
Хоче бідний вбити, Цокотуху погубити!
(3 сюжет казки)
Муха: «Дорогі гості, допоможіть!
Павука - лиходія зарубайте!
І годувала я вас, і поїла я вас,
Не покиньте мене в мій останній час»
(4 сюжет казки)
Фізкультхвилинка (супровід слів учителя)
1 ряд - жуки, черв'яки
2 ряд - таргани
3 ряд - комашки

Але жуки, черв'яки злякалися,
По кутах, по щілинах розбіглися:
Таргани під дивани, а козявочки під лавочки,
А комашки під ліжко - чи не бажають воювати.
І ніхто навіть з місця не зрушиться:
Пропадай-гинь іменинниця!
(5 сюжет казки)
Вчитель: А лиходій не жартує,
Руки - ноги він Мусі мотузками крутить,
Зуби гострі в саме серце встромляє
І кров у неї випиває.
Муха криком кричить, надривається,
А лиходій мовчить, посміхається.
Давайте допоможемо мусі врятуватися від загибелі, для цього порівняємо виразу:
8-1*3+3 8-3*2+3
10-4*5-1 4+4*8-4
Вчитель: Раптом звідкись летить маленький Комарик
І в руці його горить маленький ліхтарик.
Комарик: «Де вбивця? Де лиходій?
Не боюся його пазурів!»
Вчитель: Підлітає до павука, виймає шаблю
І йому на всьому скаку голову зрубає,
Муху за руку бере і до віконечка веде:
Комарик: « Я лиходія зарубав, я тебе звільнив
І тепер, душа-дівиця, на тобі хочу одружитися»
Тут комашки і комашки виповзають з - під лавки.
Учні: «Слава, слава Комару-Переможцю!»
Вчитель: Вдавалися світляки,
Запалювали вогники.
Давайте запалимо ліхтарики, для цього вирішимо прості рівняння:
10-х=2 х-3=6 2+х=7


Вчитель: Гей, стоноги, біжіть по доріжці,
Кличте музикантів, будемо танцювати.
Музиканти прибігли, загриміли барабани.
(6 сюжет казки)
Вчитель: Бом! Бом! Бом! Танцює Муха з Комаром.
А за нею Клоп, Клоп чобітьми топ, топ!
Козявочки з черв'яками, букашечки з метеликами.
А рогаті жуки, багаті мужики,
Шапочками махають, з метеликами танцюють.
Тара-ра, тара-ра затанцювала мошкара,
Веселиться народ-Муха заміж йде
За лихого, удатного, молодого Комара.
Вчитель: Давайте залишимо святкувати гостей, а ми з вами виконаємо різнорівневі завдання. Я пропоную, вам розділиться на три групи за бажанням, вибравши відповідний варіант:
в) самостійна робота:
А-варіант-варіант З-варіант
(6+3)+1=10 4+5-1=8 6+3=9
(5+4)-3=6 8-6+3=5 8-4=4
(8-6)+7=9 5+1-6=0 5+3=8
10-(3+3)=4 7+3-2=8 7-1=6
8-(4+3)=1 8-3-5=0 8-8=0
7+(8-7)=8 4+4-3=5 4+4=8
Підсумки: Чим займалися на уроці?
Домашнє завдання: розв'язати приклади
Виставлення оцінок вчителем у вигляді квітів-ромашок з відповідним значенням.
Самооцінка учнів у вигляді смайликів