Реклама












Інтегроване музичне заняття в середній групі по темі Весна


Інтегроване музичне заняття для дітей середньої групи «Звуки і барви Весни» Музика + З діяльність
З використанням вправ за методикою К.Орфа. Дане заняття може бути корисно для музичних керівників і тих вихователів, хто веде гурток з ІЗО діяльності.
МЕТА:
Показати вплив музики, руху, поезії і живопису на пізнання дитиною навколишнього світу, як єдиного цілого.
ЗАВДАННЯ:
- Продовжити навчати дітей самостійно помічати виразні засобами музичного, прикладного та поетичного образу Весни
- Вправляти дітей у різних техніках изодеятельности,
- Вдосконалення співочих і мовних навичок
- Розвиток слухового уваги і пам'яті
- Розвивати почуття композиції і кольоросприйняття,
- Прищеплювати любов до музики
- Спонукати до активності у спільної, колективної діяльності
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:
- Слухання музичних творів П.І. Чайковського, Д.І. Кабалевского
- Читання художньої літератури, віршів та оповідань про весну;
- Спостереження на прогулянці;
- Розглядання ілюстрацій, картин, весняних пейзажів з зображенням перших весняних квітів;
АТРИБУТИ ТА ОБЛАДНАННЯ:
-Набір шумових інструментів для елементарного музикування, за методом К.Орфа
-М'яка іграшка «ПТАШКА», паперові заготовки «птахів» для розфарбовування;
-Панно для виготовлення «квіткової галявини», підставки, акварельні фарби
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Діти входять в музичний зал.
Звучить спокійна, тиха музика.
Їх вітає музичний керівник.

Артикуляційна вправа«ПРИВІТ!»
Музичний керівник:
Привіт, хлопці. Як добре, що ви прийшли!
Сьогодні нас чекає нова подорож. Я пропоную вам вирушити у казковий, весняний ліс, щоб дізнатися все про звуки і фарби Весни!
Ви згодні? Тоді у путь! А якщо нам пощастить, то ми, можливо, зустрінемо саму красуню Весну.
Логоритмическое вправа «ЛІС, ЛІС, ДО НЕБЕС...»
Ліс, ліс, до небес
Повний казкових чудес!Йдуть кроком по колу
По стежці ходімо, Діти рухаються по колу кроком, в спокійному темпі.
Одразу потрапимо в казку! Промовляють слова, супроводжуючи жестами.
Музичний керівник:
Ну, ось ми й в казковому, весняному лісі. Давайте зупинимося і послухаємо
Звучать в Аудіо запису «Звуки і шуми природи»
Прислухайтеся! Якими бувають весняні звуки?
Що можна почути в лісі навесні?
Як шумить вітер? Які звуки видають краплі води?
Діти відповідають.
Подивіться, хлопці, яку гарну пташку я зустріла в лісі!
Показує м'яку іграшку
Тільки вона сумує - адже вона одна! Їй самотньо...
На даному етапі заняття, роль ведучого перехоплює педагог з Образотворчої діяльності.
Вихователь:
Це не біда! Зараз ми виготовимо для неї друзів і подружок, маленьких пташок!
(вихователь з дітьми виготовляє з паперових заготовок птахів.
Прикрашають їх у різних техніках ізо)

Музичний керівник:
Ах, які пташки! У них таке яскраве оперення,
але чому ж вони мовчать?
Всі пташки різні і голосок у кожної пташки
повинен бути свій, неповторний!
Гра:«ПТАШИНИЙ ГОЛОСОК»
Використовуючи елементи методики К.Орфа, діти озвучують своїх пташок, виконують на саморобних інструментах «ФАНТАЗІЮ» кожен підбирає своєї пташці свій голос-інструмент, звук, ритм, пісеньку, використовуючи звучні жести
Вихователь:
Як добре в лісі! Сонечко світить, пташки співають - щебечуть, але щось не видно ніде красуні Весни...
Давайте подивимося уважніше, може Весна десь поруч, а ми не помітили? Поки діти ходять по залу, заглядають у вікна, вихователь виводить з-за штори зачаровану Весну.
Вихователь:
Швидше за все сюди, на поміч! Хтось зачарував нашу Весну, допоможіть!
Потрібно її швидше зігріти нашим гарячим диханням, інакше вона застигне зовсім, а нам без Весни не можна!
Діти виконують дихальну вправу
Вправа: «ЗІГРІЄМО РУЧКИ»
Весна:
Ах, як довго я спала!
Спасибі вам, хлопці, за те, що расколдовали мене,
відігріли! Не сподобалося Зими, що я всі її сніги розтопила,
ось вона і заморозила мене.
Як же я тепер все встигну? Справ так багато, а я одна!
Вихователь:
Не сумуй, Весна!
Весна:
Як же мені не журитися, сонечко вже так яскраво світить і пташки
так весело співають, а моя чарівна галявина зовсім без квітів!
Вихователь:
Ми допоможемо тобі Весна, прикрасити галявинку в чарівному, весняному лісі!
А для початку, ми проведемо розминку.
Ігрове вправу:«ПІДБЕРИ КОЛІР»
Вихователь:
Подивіться, хлопці у мене в руках малюнок. Що це, ви дізналися?
Правильно, це квітка. Я намалювала ця квітка в знайомій вам техніці.
Діти називають.
Як називається квітка? В якій техніці він намальований?
Що ми будемо малювати блакитного, рожевого, а що іншими фарбами?
Для чого нам потрібні серветки?
Добре, молодці, приступаємо до роботи!
Звучить музика, діти малюють
Весна:
Молодці! І швидко! А як красиво! Ай, та помічники!
Спасибі вам величезне! І я повеселішала!
Музичний керівник:
Веселися, народ, ставай в хоровод!
Голосніше музика грай, Весну Красну зустрічай!
Хоровод: «ВЕСНА»
Поки роботи висихають, можна провести психогимнастику на релаксацію - лежачи на килимі. Після хороводу та відпочинку виставляють квіти на панно.
ПІДСУМОК:
Музичний керівник:
Хлопці, вам сподобалося наше подорож у казковий, чарівний ліс весняних звуків і фарб? А які весняні звуки вам запам'яталися найбільше
Вихователь:
А які кольори і фарби Весни ви запам'ятали? Що вам сподобалося робити
Вихователь:
Як добре, що пройшли холоду, скінчилася зима, настала Весна, а у неї свої - такі прекрасні фарби і звуки!
Весна:
Спасибі вам, хлопці!
Частіше приходьте в мій весняний, казковий ліс! До побачення!
Вихователь:
Давайте скажемо Весни - До побачення!
Артикуляційна вправа "ДО ПОБАЧЕННЯ!"
Діти беруть на пам'ять свої роботи, повертаються у групу.