Реклама












Конспект НСД в молодшій групі «Курча - жовте диво!»


Конспект НСД для молодших дошкільнят "Курча - жовте диво!"

Освітня область: «Художня творчість»

Інтеграція освітніх галузей: «Читання художньої літератури», «Соціалізація», «Фізична культура», «Пізнання», «Комунікація».

Види дитячої діяльності: продуктивна, сприйняття художньої літератури, ігрова, рухова, пізнавальна.

Форма організації: подгрупповая.

Мета: вчити дітей зображати живий об'єкт, передаючи подібність з реальним чином за допомогою нетрадиційної техніки - пластилинографии.

Завдання:
- розвивати вміння і навички в роботі з пластиліном, спонукати до самостійного вибору деталей інтер'єру картини;
- уточнити знання про домашніх птахів, зовнішньому вигляді курчати, розвивати зв'язне мовлення, фантазію, загальну і дрібну моторику пальців рук;
- виховувати допитливість, художній смак.

Попередня робота: розглядання картини «Курка з курчатами», читання оповідання К. Чуковського «Курча», дидактична гра «Домашні птахи», рухлива гра «Курчата і квочка».

Матеріал та обладнання:
- щільний картон з контуром курчати, розмір аркуша А-4 см;
- набір пластиліну, стека;
- дошка для ліплення;
- паперова і волога серветки для рук;
- ілюстрація із зображенням курчати.
Хід безпосередній освітньої діяльності
1. Організаційний момент.
- Послухайте загадку:
Був білий дім,
Чудовий будинок.
І щось застукало в ньому.
І він розбився, і звідти
Живе вибігло диво, -
Таке тепле, таке -
Пухнасте і золоте!

(Курча)
Педагог запрошує пограти.

2. Рухлива гра «Курчата і квочка».
На ігровому майданчику натягують шнур на висоті 40-50 см (між двома вертикальними стійками, між двома деревами тощо). За цим шнуром знаходиться «будиночок» квочки і курчат.
Гру починає вихователь-«квочка», а потім «квочкою» може стати будь-хто із дітей. «Квочка» першої виходить з «будиночка» у двір: обходить його, а потім кличе курчат подзьобати зернятка. Курчата виходять з «до-міка», пролазячи під шнур, підбігають до наседке, а потім розійдуться по двору (ігровий майданчику). Вони стрибають на двох ногах, сідають навпочіпки, роблять ритмічні нахили головою, вдаючи, що клюють зернятка. Випрямляються і знову присідають. Після того, як курчата побігали по двору і його повидзьобували зернятка, квочка заводить їх в «будиночок». Діти знову подлезают під шнур, намагаючись не зачепити його.
Гра повторюється кілька разів. Вихователь стежить, щоб усі діти перебували в русі, правильно виконували стрибки, нахили, підбадьорює їх.

3. Основна частина.
- Курча - це хто? (Пташеня)
- А хто його мама? (Курка.)
- Курка з курчатами відноситься, до яких птахів? (Домашнім.)
- Чим живляться птахи? (Черв'яками, комахами, травичкою.)
- Опишіть курчати, він який? (Тіло вкрите жовтим пухом, маленький, є ніжки, дзьобик, вміє пищати.)
- Хлопці, а у вас є друзі? Давайте і нашому курчаті зліпимо багато-багато друзів. А в якій техніці ми будемо ліпити? (Пластилинография).

Практична частина.
1 етап.
Педагог роздає дітям заготовки з зображенням контуру курчат.
- Подивіться, якої форми голова у курчати? (Круглої.) А тулуб? (Круглої.)
- Пам'ятаєте, як треба починати роботу? (Відщипуємо маленький шматочок пластиліну, скачуємо пальцями ковбаску, накладаємо її на контур голови курчати, притискаємо і акуратно розмазуємо по основі).
Показ педагога.
Діти приступають до роботи. Педагог контролює роботу дітей, допомагає порадою, нагадує, як правильно катати ковбаски.

Пальчикова гімнастика "Курчата"
Раз - курча на ґанку,
Два - ще сидить в яйці,
Три - курча дуже сміливий,
І не жовтий, і не білий.
П'ять уже втік гуляти,
Не знайти його знову.
Шість - клює зерно,
Сім - заснув в траві давно.
Вісім - крильця все чистить,
Дев'ять - черв'ячка в земельке шукає.
Ну, а десять - рано встав,
Маму курку шукав.
Ви, курчата, виходьте,
Маму курку шукайте.

(Діти по черзі загинають пальці на руках. На останні два рядки, показують рухи, ніби пальці «біжать».)

2 етап.
- Ось курчата готові. Але чогось не вистачає? (Відповіді дітей)
- Правильно. З маленького кульки зробимо очей, з червоного шматочка пластиліну дзьоб. Ніжки курчати з ковбасок чорного кольору.
- Ось як гарно вийшло! Вам сподобалося?
- Щоб курча вийшов більш яскравим і виразним, по контуру викладемо помаранчевими ковбасками.
- Подивіться на ваших курчат, вони у вас такі різні. Можна доліпити свої деталі: травичку, черв'ячка, сонечко. Вийде ціла картина.
Діти приступають до роботи. Вихователь допомагає затрудняющимся дітям, підказує послідовність процесу, показує, як треба скачувати ковбаски і т. д.

4. Рефлексія.
Всі готові роботи вивішуються на стіні виставкової. Вихователь захоплюється ними і втягує в цей процес дітей, пропонуючи розповісти про найбільш вдалих елементах картини. Просить розповісти дітей про своє курчаті, придумати йому ім'я. Звертає увагу дітей на несхожість курчат.