Конспект НСД для старших дошкільнят "Красногрудый, чернокрылый прилетів снігур з Сибіру!"
Тема: «Красногрудый, чернокрылый прилетів снігур з Сибіру!»
Освітня область: «Художня творчість».
Інтеграція освітніх галузей: «Читання художньої літератури», «Комунікація», «Пізнання», «Фізична культура», «Соціалізація», «Музика».
Види дитячої діяльності: продуктивна, пізнавальна, сприймання художньої літератури, ігрова, комунікативна.
Форма організації: подгрупповая.
Мета: вчити передавати на горизонтальній площині зовнішній вигляд об'єкта, підбирати колір, співставляти розмір.
Завдання:
- розвивати вміння і навички роботи в техніці пластилинография - відщипування, скочування ковбасок пальцями, розмазування на основі, розгладження готових поверхонь. Ознайомлення з прийомом - «з'єднання двох кольорів»;
- узагальнювати уявлення дітей про зимуючих птахів. Розвивати мовлення через художнє слово, розширювати словниковий запас, творчу уяву. Розвивати дрібну моторику пальців рук, сенсорні навички;
- виховувати дбайливе ставлення до пернатим друзям.
Попередня робота: розглядання репродукції Ст. Ульянова «Снігурі», спостереження за снегирями на прогулянці, бесіда про зимуючими птахами, читання вірша Н.Асеева «Тихо-тихо сидять на снігу снігурі...».
Матеріал та обладнання:
- картон із зображенням контуру снігура, розмір А-4;
- набір пластиліну;
- вологі серветки для рук;
- ілюстрація з зображення снігура;
- аудіозапис з голосом снігурів.
Хід безпосередній освітньої діяльності.
1. Організаційний момент.
Педагог читає вірш:
Холонуть лапи на морозі
У сосни і ялини.
Що за диво -
На березі яблука доспіли!
Підійду ближче до неї,
І очам не віриться -
Зграйка червоних снігурів
Обліпила деревце!
(Кравченко І.В.)
- Кого порівнює автор зі стиглими яблуками? (Снігурів).
2. Основна частина.
Бесіда.
- Снігур відноситься до класу - птиці, загін - воробьинообразные.
- Коли прилітають до нас снігурі? (З настанням перших заморозків)
- Снігурі - це пролітні птахи, тобто переміщаються з одного місця на інше на недалеку відстань у пошуках їжі, зимівлі, відпочинку?
- А чим харчуються снігурі? (Ягодами горобини, калини, ялівцю і насінням рослин, деякими комахами).
- Як виглядає снігур? (Відповіді дітей)
Педагог показують ілюстрацію із зображенням птахів.
- Так, хлопці, у самця снігура спинка синювато-сіра, підхвістя сліпучо-біле, хвіст і крила чорні, а грудка яскраво-червона. Самочка забарвлений скромніше - грудка у неї не червона, а темно-сіра.
- Чи знаєте ви, як ведуть себе снігурі? (Відповіді дітей.)
- Це птахи повільні, неповороткі, важливі, драчливые, задиристі. Неквапливо перелітають вони невеликими зграйками з дерева на дерево, повільно расклевывая ягоди горобини.
- На що схожий свист снігура? На звук флейти: ніжний, сумний. Послухайте. (Педагог включає аудіозапис свисту снігурів)
- Як ми можемо допомогти птахам взимку? (Відповіді дітей).
- Найголовніше правило для людини - не втручатися в природу і берегти маленьких пернатих друзів! Без них наше життя стане нудним і «непривабливою».
Рухлива гра «Снігурі»
Снігурі. Снігурі.
(Діти стоять обличчям у коло, ляскають опущеними руками з боків).
Раз, два, три.
Раз, два, три.
(Загинають по три пальчика на обох руках, починаючи з великих.)
Прилетіли, посиділи,
(Загинають два пальчика на кожній руці.)
Погалдели, полетіли.
(Біжать по колу, змахуючи руками, як крилами.)
Відлетіли в небеса.
(Зупиняються, махають схрещеними долонями.)
Ось які чудеса!
(З подивом розводять руками.)
Практична частина.
- Сьогодні ми з вами намалюємо з допомогою пластиліну своїх снігурів, і в нашій групі буде жити ціла зграя цих дивовижних птахів.
Педагог роздає картон із зображенням силуету птиці.
1 етап.
- Почнемо зафарбовувати снігура зі спинки. Нам знадобиться сірий пластилін. Що для цього потрібно зробити? (Змішати шматочки білого пластиліну з чорним).
- Згадуємо порядок наших дій. (Відщипуємо маленький шматочок пластиліну, скачуємо пальцями ковбаску, притискаємо до контуру, розмазуємо акуратно тонким шаром по поверхні). Показ педагога.
- Для грудки візьмемо пластилін, якого кольору? (Червоного). Приступайте до роботи.
- Замазуємо чорним пластиліном голівку, хвіст і лапки птиці. Дзьоб буде чорним або сірим. Очей білий з чорною крапкою. Підхвістя закрасимо білим пластиліном.
Пальчикова гімнастика: «Кормушка»
Скільки птиць на годівниці нашої
(Ритмічно стискати і розтискати кулачки)
Прилетіло? Ми розповімо.
Дві синиці, воробей,
(На кожне назву птаха загинають по одному пальчику.)
Шість щеглов і снігурів,
Дятел в строкатих перышках.
Усім вистачило зерняток.
(Ритмічно стискати і розтискати кулачки)
2 етап.
- Скачаємо довгу товсту ковбаску коричневого кольору і зробимо гілочку для снігура. А ще почастуємо птицю ягодами горобини. Скачаємо тонкі «гілочки», а ягоди - червоні кульки.
3. Рефлексія.
- До яких птахів належать снігурі?
- На звук, якого музичного інструменту схожий свист снігура?
- Як можна допомогти птахам взимку?
Ось на гілці, подивися
В червоних майках снігурі.
Распушили пір'ячко,
Ніжаться на сонечку.
Виставка дитячих робіт.