Реклама












Конспект НСД в старшій групі "Чарівна сніжинка!"


Конспект НСД для старших дошкільнят "Чарівна сніжинка!"
Автор: Смирнова Тетяна Володимирівна
Опис:матеріал призначений для вихователів дошкільних закладів при вивченні теми:"Зима" на заняттях з художньої творчості з дітьми 5-6 років.
Освітня область: «Художня творчість».

Інтеграція освітніх галузей: «Читання художньої літератури», «Фізична культура», «Комунікація», «Пізнання», «Соціалізація», «Музика».
Види дитячої діяльності: продуктивна, пізнавально-дослідницька, сприйняття художньої літератури, ігрова, комунікативна, музична.

Форма організації: подгрупповая.

Мета: учити придумувати і втілювати на горизонтальній основі візерунок «сніжинки», передаючи її природні особливості допомогою пластиліну.
Завдання:
- розвивати вміння і навички роботи в техніці пластилинография - відщипування, скочування ковбасок пальцями, приплющивание.
- розширювати знання про природні явища, активізувати мовлення, розвивати пам'ять, увагу, мислення, фантазію, загальну та дрібну моторику;
- виховувати впевненість, самостійність у художньому пошуку і при втіленні задумів.

Попередня роботита: спостереження за сніжинками на прогулянці, читання вірша К. Бальмонта «Сніжинка», вирізання сніжинок з паперових серветок.

Матеріал та обладнання:
- диск;
- набір пластиліну, стека;
- вологі серветки для рук;
- паперові сніжинки, пластмасові сніжинки;
- розповідь В.Архангельского «Летять снігові пушинки»;
- слайд з зображення сніжинок;
- аудіозапис «Пісенька про сніжинці» (Тобто Крилатов, Л. Дербеньов).
Хід безпосередній освітньої діяльності
1. Організаційний момент.
Рухлива гра «Сніг-сніжок»
Педагог пропонує пограти в нову ігору.
Сніг-сніжок, сніг-сніжок,
Білий і пухнастий,
Сніг пішов, сніг пішов,
Свіжий, іскристий.
Снігурі, снігурі.
Снігу дуже раді.
Снігурі, снігурі
Сіли на огорожу.
Ми в сніжки, ми в сніжки
Пограти вирішили.
Снігові баба, снігових баб
Ми спорудили.
Сніг-сніжок, сніг-сніжок,
Білий і пухнастий,
Сніг-сніжок, сніг-сніжок,
Легкий, білий, чистий.

Педагог бере в руки м'яч і встає в коло з дітьми. Він пропонує дітям пригадати, які слова, утворені від слова «сніг», є у вірші (сніжок, снігурі, сніжки, снігових), та підібрати інші слова, утворені від цього слова. Педагог кидає дитині м'яч і дає інструкції до того, яке слово він повинен згадати. Дитина ловить м'яч, запам'ятовує слово і повертає м'яч педагогу.

Квітка, який з'являється з-під снігу, - пролісок.
Фігура людини з снігу - сніговик.
Внучка Діда Мороза - Снігуронька.
Природне явище, коли падає сніг, - снігопад.
Грудку зі снігу (який?) - сніжний.
Фігура зі снігу (яка?) - сніжна.
Кучугури (які?) - снігові.
Сад, засипаний снігом (який?), - засніжений.
Маленька снігова зірочка - сніжинка.


- Молодці, хлопці, всі слова згадали.
А тепер вгадайте загадку про одне з цих явищ:
Дивна зірочка
З неба впала.
Мені на долоню лягла -
І пропала.

(Сніжинка)
2. Основна частина.
Бесіда.
- Хлопці, а звідки беруться сніжинки? (Відповіді дітей).
- Високо-високо в небі всюди миготіли крихітні кристали льоду. А як тільки крижинки опускалися в хмару, вони відразу ж ставали легкими, ніжними сніжинками. Маленькі крижинки у високому небі - це замерзлий водяний пар. Він є всюди в навколишньому повітряному океані. Навесні, влітку і восени пара перетворюється на краплини дощу, а взимку - в сніжинки.
Чим тихіше морозна погода, тим красивіше падаючі на землю сніжинки. При сильному вітрі у них обламуються промені і межі, і білі квіти і зірки перетворюються в сніжну куряву. А коли несильний мороз, сніжинки скочуються в щільні білі кульки - крупу.
Падаючи на землю, сніжинки ліпляться одна до одної і, якщо немає сильного морозу, утворюють пластівці. Є прикмета: «Сніжні пластівці стали великими - чекай відлиги». Шар за шаром лягає сніг на землю, і кожний шар спочатку буває пухкий, тому що між сніжинками міститься багато повітря.
- А чому рипить сніг під ногами? (Відповіді дітей).
- Він хрумтить від того, що під вагою вашого тіла ламаються зірочки і промені.
- Чому сніжинки білого кольору? (Відповіді дітей).
- Білий колір походить від укладеного в сніжинці повітря.
- Існує таке розмаїття сніжинок, вважається, що не буває навіть двох однакових. Зазвичай сніжинки мають шестикутну форму.
Слайд із зображенням різних видів сніжинок.
- Подивіться, які буває сніжинки: проста призма, зірка, зоряна гілкується сніжинка.
- Закрийте очі і уявіть собі сніжинки. Які вони? (Легкі, ніжні, пухнасті, білі, красиві, холодні).
- Як падають сніжинки? (М'яко, легко, плавно, тихо).
Педагог запрошує дітей пограти.

Фізкультхвилинка «З неба падають сніжинки»
З неба падають сніжинки,
Як на казковій картинці.
Будимо їх ловити руками
І покажемо вдома мамі.
(Діти піднімають руки над головою і роблять хапальні рухи, ніби ловлять сніжинки.)
А навколо лежать замети,
Снігом замело дороги.
(Потягування - руки в сторони.)
Не загрузнути в полі щоб,
Піднімаємо вище ноги.
(Ходьба на місці, високо коліна піднімаються.)
Он лисиця в полі скаче,
Немов м'який рудий м'ячик.
(Стрибки на місці.)
Ну а ми йдемо, йдемо
(Ходьба на місці.)
І до себе приходимо в будинок.
(Діти сідають.)

- Хлопці, а що станеться зі сніжинкою, якщо покласти її на долоню?
- Ось сьогодні, ми зліпимо в техніці «пластилинография», «чарівні» сніжинки, які ніколи не розтануть.

Практична частина.
- Ліпити будемо не на картоні, а на дисках.
- Так як наша сніжинка «чарівна», то її колір може бути не тільки білий. Як ви думаєте, які кольори ще можна використовувати? (блакитний, бузковий, синій, фіолетовий).
Показ педагога.
- У мене диск бузкового кольору, значить, візьму білий пластилін, щоб моя сніжинка не злилася з основою.
- Катаємо три товсті ковбаски, прикладаємо до основі вертикально, один на одного, щоб між верхніми кінцями було однакову відстань. Приплющиваем. Прикрасимо кінці сніжинки короткими ковбасками. Серединку можна прикрасити блакитний лепешечкой з шістьма променями.
- Сніжинку придумайте самі, але не забувайте, вона - шестикутна.
Діти приступають до роботи. Звучить аудіозапис «Пісні про сніжинці» (Тобто Крилатов, Л. Дербеньов)

3. Рефлексія.
- Які казкові сніжинки у вас вийшли?
- Хлопці, так з чого ж складається справжня сніжинка?
- Порівняйте свої сніжинки, є чи однакові?
- Кожна з них по-своєму красива і неповторна, молодці!
- Давайте прикрасимо групу вашими чарівними сніжинками!