Реклама












Конспект НОД по освоєнню ГО "Художня творчість" у старшій групі


Конспект НОД по освоєнню ГО "Художня творчість" для старших дошкільників "променисте Сонечко!"

Автор: Смирнова Тетяна Володимирівна, вихователь МДОУ дитячий садок №326 "Струмочок" міста Волгограда.

Опис матеріалу: пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей старшої групи (5-6 років)з теми "променисте Сонечко!" Цей матеріал буде корисний вихователям дошкільних закладів, і педагогам додаткової освіти. Конспект спрямований на навчання дітей нетрадиційній техніці малювання - пластилинографии з використанням природного матеріалу, а також на виховання пізнавального інтересу до природного об'єкта "сонця".
Тема: «променисте Сонечко!»
Освітня область: «Художня творчість»
Інтеграція освітніх галузей: «Читання художньої літератури», «Пізнання», «Здоров'я», «Комунікація», «Фізична культура», «Музика».

Види дитячої діяльності: продуктивна, ігрова, комунікативна, пізнавальна, рухова.

Форма організації: робота в парах.

Мета: створення в техніці пластилинографии природний об'єкт - «сонце», використовуючи нетрадиційний матеріал. Ознайомлення з прийомом «змішання» двох кольорів пластиліну

Завдання:
- закріплювати вміння дітей працювати з пластиліном на горизонтальній площині: відщипування, скочування, розгладження по готовій поверхні, не виходячи за контури малюнка. Закріплювати знання про Сонце, його значення в житті всього навколишнього;
- розвивати творчу активність, уяву, фантазію, розвивати дрібну і загальну моторику рук, координацію мови з рухом, формувати діалогічну мова, розширювати словниковий запас;
- виховувати акуратність, навички співпраці, взаєморозуміння, вміння позитивно оцінювати свою роботу.

Попередня робота: читання словенської казки «В гості до Сонечка», розучування вірша А. Прокоф'єва «Сонечко», приказок і прислів'їв про сонце, відвідування планетарію, слухання пісень.

Матеріали та обладнання:
- щільний кольоровий картон з намальованим колом, розмір А-3;
- жовтий, помаранчевий пластилін;
- волога серветка, дошка для ліплення;
- шкаралупа волоського горіха, макарони;
- гуаш, склянку для води, кисті;
- аудіозапис пісні «променисте Сонечко!»;
- ілюстрація або слайд з зображення сонця.
Хід безпосередній освітньої діяльності
1. Організаційний момент.
- Яка пора року за вікном? (Осінь). А місяць? (Вересень).
- Подивіться, сьогодні так похмуро і сіро за вікном. А щоб стало світло і тепло, кого ми покличемо? (Сонечко).
Діти розповідають вірш А. Прокоф'єва «Сонечко».
Сонечко-ведрышко,
Вийди з облышка,
Сідай на пеньок,
Погуляй весь день.
У темному бору морошка
Велика росте,
У темному бору в сторожці
Сонечко живе.
Ми, коли до нього йдемо,
Голосно пісеньку співаємо:
«Сонечко, сонечко,
Виглянь у віконце!
Твої дітки плачуть,
По камінчиках скачуть.

- Ми заспівали пісеньку, а сонця все одно немає. Що ж робити? (Відповіді дітей.)
- Я пропоную в техніці пластилинографии придумати свої «чарівні» сонечка і наповнити радістю і теплом всю групу.

2. Основна частина.
Бесіда.
- А як називається твір відомого автора, де було вкрадено сонце? (К. Чуковський, «Крадене сонце»).
- Чому звірі злякалися залишитися без сонця, навіщо воно потрібно? (Відповіді дітей).
Слайд із зображенням Сонця.
- Сонце - це єдина зірка Сонячної системи, навколо якої обертаються 9 планет і їх супутників, а також інші об'єкти: метеорити, комети, астероїди. Сонце - джерело світла, тепла і життя на Землі. Якщо б Сонце стало холодним, то Земля поринула б у темряву. Від холоду і темноти загинули б усі рослини та тварини.
Сонце - розпечене кулясте тіло. Його світло доходить до Землі за 8 хвилин 19 секунд. Сонце світить надзвичайно сильно, тому, навіть перебуваючи на такій великій відстані від нього, ми не можемо на нього дивитися прямо, боляче очам.
- 21 червня - найдовший, світловий день, сонце досягає найвищої точки на небі і в такому положенні залишається на деякий час. Потім воно повертає на зимовий шлях, і дні починають спадати. Найдовшою, вночі в році, є ніч з 21 на 22 грудня. Починаючи з 22 грудня, світловий день вже починає прибувати.
- Ось як Сонце всьому живому на Землі.
- Але іноді Сонце може бути небезпечним для здоров'я людини. Чому? (Відповіді дітей.)
- Влітку, при високій температурі, можна отримати сонячний чи тепловий удар. Тому, треба носити головний убір і не перебувати довго під сонцем.
- А які прислів'я ви знаєте про Сонце?
Сонце пригріє - все встигне.
При сонечку тепло, при матері добро.
Сонце сходить - людям радість.


Фізкультхвилинка «Сонце спить, небо спить».
Сонце спить, небо спить,
(Складені долоні до лівої щоки, правої щоки.)
Навіть вітер не шумить.
(Качаємо піднятими вгору руками.)
Рано-вранці сонце встало,
(Підняли руки вгору, потягнулися.)
Всі промені свої послало.
(Качаємо піднятими вгору руками.)
Раптом повіяв вітерець,
(Качаємо розкритими в сторони руками.)
Небо хмарою заволік,
(Закрила обличчя руками.)
І дерева розгойдав.
(Хитання тулуба вліво-вправо.)
Дощ по дахах застукав,
(Стрибки на місці.)
Тарабанить дощ по дахах,
(Ляскаємо в долоні.)
Сонце хилиться все нижче.
(Нахили вперед.)
Ось і сховалося за хмари,
(Присідаємо.)
Жоден не видно промінчик.
(Встали, сховали руки за спину.)

Практична частина.

- Якої форми буде наше сонце? (Круглої).
- Який колір пластиліну ви візьмете. (Жовтий або оранжевий.)
- А можна ці два кольори змішати. Відщипуємо по шматочку пластиліну від кожного кольору, з'єднуємо і добре розминаємо до отримання однорідного кольору.
Показ педагога.
- Вийде «мідне» сонечко.
1 етап.
- Спочатку закрасимо пластиліном коло нашого сонця. Працювати ми будемо у парах.
Педагог пропонує об'єднатися по парах за бажанням дітей. Роздає заготовки. Проказує разом з дітьми алгоритм дій. Діти приступають до роботи. Звучить мелодія з пісні «променисте Сонечко».
2 етап.
- А що ще має бути у сонця? (Промені).
- Промені у сонечок будуть незвичайні: з макаронів або з шкаралупи волоського горіха. Прикріплювати до основи будемо на маленькі шматочки пластиліну за кольором картону.
Діти визначаються з вибором матеріалу і приступають до роботи.
3 етап.
- А тепер гуашшю закрасимо наші промінчики. Яким кольором? (Жовтим, помаранчевим, рожевим).
- Очі, рот, ніс сонця можна зробити з макаронів або пластиліну. А який настрій буде у вашого сонця, придумаєте самі.

3. Рефлексія.
- Сонце - це що? (Відповіді дітей)
- Коли найдовший, світловий день? (21 червня)
- Які ж сонечка у вас вийшли? (Ласкаві, веселі, добрі, гарячі, яскраві, теплі, милі).
- А який у вас настрій? (Відповіді дітей).
- Подивіться, як світло і радісно стало в нашій групі. І за вікном визирнуло сонце! Давайте посміхнемося один одному і сонця!

Виставка дитячих робіт.