Реклама












Конспект НСД в старшій групі з теми «Мої улюблені іграшки!»


Конспект заняття в старшій групі ДНЗ



Тема: «Мої улюблені іграшки!»
Освітня область: «Художня творчість».
Інтеграція освітніх галузей: «Читання художньої літератури», «Комунікація», «Праця», «Фізична культура», «Комунікація».
Види дитячої діяльності: продуктивна, пізнавально-дослідницька, комунікативна, рухова.

Форма організації: подгрупповая.

Мета: вчити техніці створення зображення «іграшки» на площині в полуобъеме за допомогою пластиліну.

Завдання:
- закріплювати вміння створювати цілісність об'єкта з окремих деталей, використовуючи наявні навики: притискування деталей до основи, примазывания, згладжування меж з'єднання окремих частин;
- розширювати знання дітей про іграшки, вчити складати описовий розповідь, підбирати дію до предмета, розвивати дрібну і загальну моторику, пам'ять, сенсорну сферу;
- виховувати бережливе ставлення до іграшок.

Попередня робота: читання казки Г.Х. Андерсена «Стійкий олов'яний солдатик», дидактична гра «Вгадай іграшку», загадки про іграшки, малювання іграшок.

Матеріал та обладнання:
- картон із зображенням іграшок, розмір А-4;
- набір пластиліну;
- дошка для ліплення, стек;
- паперова і волога серветки для рук;
- проектор, презентація по темі;
- іграшки.

Хід безпосередній освітньої діяльності

1. Організаційний момент.
- Хлопці, сьогодні ми з вами будемо малювати пластиліном, а ось що, здогадалися? (Іграшки.)
- Так, я просила кожного з вас принести свою улюблену іграшку і познайомити нас з нею.
Діти по черзі виходять, показують свою іграшку, читають вірш:
1 дитина:
Ось кумедний товстий ведмедик,
Він мій друг, не щалунишка.
У нього на шиї бант.
Ну, Мишко! Ось так франт!
- Який твій ведмедик? (М'який, коричневий, товстий, смішний). Чому ти його любиш?
2 дитина:
У нього великі вуха,
Він коричневого кольору,
Його люблять всі на світі,
Знає кожна дворняжка
Одного Гену, Чебурашку.
- Опиши свого Чебурашку. Чому це твоя улюблена іграшка?
3 дитина:
Ну а це Неваляшка,
Різнобарвна милашка.
Вправо, вліво покачай,
І на полицю прибирай.
- Розкажи про свою іграшці. Хто і коли тобі її подарував?
4 дитина:
Кубики завжди переді мною.
Вежу, ти, з них збудуй.
А потім величезний будинок,
Щоб жив у ньому старий гном.
- Що, ти, любиш будувати з кубиків?
5 дитина:
Ось улюблений м'ячик мій,
Він тепер завжди зі мною.
Скаче і паморочиться
Стрибає, крутиться!
- Твій м'яч, який? (Круглий, гумовий, різнокольоровий).
- В які ігри з м'ячем, ти любиш грати?
6 дитина:
З різнокольорових кружечків
Пірамідку зберу,
А потім зніму верхівку,
І рассыплю по килиму.
- Скільки кілець у твоїй піраміди, і якого кольору?

2. Основна частина.
Бесіда.
- З самого народження кожного з вас з'являються іграшки, але найперша з них яка, вгадайте:
Торкнеш - відразу загримить
І немовляти здивує.
Що за яскрава іграшка? -
Для малятка... (брязкальце)

- Як і сьогодні, першою іграшкою дитини в давнину теж була брязкальце. У Стародавній Греції і Римі брязкальця дарували немовляті. Матері наспівували колискові пісні, постукуючи цими брязкальцями. Вважалося, що своїм шумом вони відганяють злих духів від дитини. (1 слайд).
- Давні руські іграшки з'явилися ще IX ст. Їх робили з дерева і глини, називали - потішки. Це були дерев'яні коні, корови, олені, лебеді, пташки та інші предмети. Їх використовували для ігор, і в якості талісманів. Наприклад, українська традиційна лялька-зерновушка, яку дарували на свята, пов'язані з урожаєм. (2 слайд).
- Перші фігурки тварин вирізали з кістки, а пізніше виготовляли з дерева, глини або металу. Іграшки шили з тканин або плели з волокна виготовляли з будь-яких підходящих підручних матеріалів. Були відомі іграшки з рухомими частинами тіла, які робили з найдавніших часів. Вони приводилися в рух з допомогою простого мотузкового або дротяного механізму.
- Раніше до іграшок ставилися дуже шанобливо. Їх ніколи не залишали як-небудь, а зберігали в спеціальних кошиках або скринях. Мало того, іграшками не тільки грали, вони брали участь у багатьох обрядах: шанування померлих предків, поклоніння богам давнім, а також виступали оберегами.
- У наш час іграшки роблять на спеціальних фабриках. Це яскраві, сучасні іграшки, які вміють розмовляти, співати, стрибати, злітати, самостійно їздити. Їх виготовляють з самих різних матеріалів, яких? (Дерева, пластика, заліза, гуми, тканини, шкіри, паперу, глини, тіста).
- Хлопці, уявіть, якщо б не було іграшок. (Відповіді дітей.)
- Іграшки прикрашають наше життя, роблять її цікавою і веселою. Іграшки нас навчають, розвивають, допомагають. Як треба ставитися до іграшок? (Дбайливо, завжди ставити на місце).
- Ми теж відкриємо свій маленький завод і зробимо свої іграшки, а з якого матеріалу? (Пластиліну).

Практична частина.
1 етап.
- Я роздам готові контури ваших іграшок, а ви підготуйте ті кольори пластиліну, які вам знадобляться. Можете взяти такий же колір, як у вашої іграшки, а можете використовувати інший колір пластиліну або поєднувати кілька кольорів відразу.
Діти продумують і висловлюють свої побажання педагогу. Педагог заохочує вибір дітей і нагадує алгоритм ліплення. Відщипуємо маленький шматочок пластиліну, катаємо тонкі ковбаски, викладаємо по контуру предмета і розмазуємо тонким шаром.
- Щоб вийшов малюнок на іграшці, починаємо роботу саме з нього. Наприклад, у м'яча спочатку ліпимо жовті смуги, а потім зафарбовуємо решта 4 частини.
Педагог допомагає кожній дитині визначитися, з чого почати роботу. Допомагає протягом ліплення.
Фізкультхвилинка «Мої улюблені іграшки»
Неваляшка, подивися,
Хоч куди її нагни.
(Нахиляючись зробити видих, випростуючись - вдих.)
Встане знову прямо,
Так вона вперта.

(Нахили в сторони по 3рази, вперед-назад по 3 рази.)
Закрутилася дзига, закружляла,
Занадто швидко не крутися,
(Кругові обертання тулубом 3 рази в один бік, 3 в іншу.)
Вистачить, все зупинись.
Наш веселий дзвінкий м'яч,

Знова він помчав навскач.
(Підстрибнути 8 разів.)
Лялька Катя раптом пішла,
Тягне руки до нас вона.
Каже пора грати,
Я втомилася вас тут чекати.
(Підняти праву ногу і ліву руку, потім навпаки.)
Щоб з кулькою грати,
Треба надувати кульку.
(Долоні рук на животі. При вдиху надути живіт, при видиху втягнути живіт в себе.
6 разів.)

2 етап.
- Хлопці, не забудьте про додаткові деталі: очі, ніс, рот, бант у мишка. Щоб іграшка вийшла «як жива», викладіть по контуру тонкі ковбаски того кольору, якого ваша іграшка.

3.Рефлексия.

- Ось і готові наші іграшки. Які вони у вас вийшли? (Яскраві, веселі, красиві).
- Як потрібно ставитися до іграшок?
- Іграшка - ваш друг і товариш, бережіть і любіть їх.
- Відправимо наші іграшки в магазин (на виставку).
Але спочатку пограємо в дидактичну гру «Що вміють робити іграшки?»
Наприклад,
машина їде, гуде, щастить, торохтить;
м'яч: летить, стрибає, стрибає, падає, котиться.